ilginç bir explorer başlangıç sayfası!

Kodla Büyü

mclaren

Seçkin Üye
Seçkin Üye
explorer'ı çalıştırdığımda giriş sayfam git2.com adında bir sayfa ile açılıyor. anasayfaya git düğmesine bastığımda ise geçerli giriş sayfam yani google açılıyor. Bildiğim tüm yöntemleri denedim, regedit, internet seçenekleri vs.. Bir program vs.. de kurulu değil, nasıl çözücez..

Başlat > Çalıştır > gpedit.msc > Kullanıcı Yapılandırması > Windows Ayarları > Internet Explorer Bakımı > URL’ler > Önemli URL’ler

denediniz mi?benim yeni denediğim bi yöntem eğer denemediyseniz bi deneyin

ilyas33' Alıntı:
Başlat > Çalıştır > gpedit.msc > Kullanıcı Yapılandırması > Windows Ayarları > Internet Explorer Bakımı > URL’ler > Önemli URL’ler

denediniz mi?benim yeni denediğim bi yöntem eğer denemediyseniz bi deneyin

İşe yaramadı hocam..

Hocam
bulabiliyorsanız ad-aware 6.0 pro yu indirin tüm tarama seçeneklerini kullanarak sisteminizi taratın yeniden başlatın. Güncelini kullanmayın ama ben mi beceremedim bilmiyorum açılış sayfalarında bir şey yapamıyor. Yukarıda yazdığım versiyonu deneyin. olmazsa; regedit de açılış sayfasının olduğu bölümde bir tane de sekmelerin sayfasının yazdığı kısım vardır. Ona bakın site ismi farklı olabilir bu sizi yanıltmasın.
alabiliyorsanız iexplorer ın ayarlar penceresinin bir ekran görüntüsünü birde msconfig de startup da çalışan programların ekran görüntüsünü atabilir misiniz?

hocam sorunu çözdüm sonunda. Şeytanın bile aklına gelmez, nasıl bişeyse :D Program files->İnternet Explorer klasörünü açtım, ordan ie yi çalıştırdım, baktım google açılıyor, masaüstü ve görev çubuğundaki simgeden git2.com açılıyor. Bu her ne haltsa sadece masaüstü ve görev çubuğundaki simgeler yerine kendi sitesinin kısayolunu atmış :D Biz biraz teferruatlı düşündük sanırım. Tşk ederim öneriler için...

www.git2.com'u Anasayfadan Kaldırma
Öncelikle bilgisayarınızda bulunan internet explorer, mozilla firefox, chrome tarayıcıların hangileri varsa bütün kısayollarını temizleyin. Daha sonra bilgisayarınızın C>program files'dan tarayıcınızın yüklü olduğu dosyayı bulun ve oradan

mclaren' Alıntı:
hocam sorunu çözdüm sonunda. Şeytanın bile aklına gelmez, nasıl bişeyse :D Program files->İnternet Explorer klasörünü açtım, ordan ie yi çalıştırdım, baktım google açılıyor, masaüstü ve görev çubuğundaki simgeden git2.com açılıyor. Bu her ne haltsa sadece masaüstü ve görev çubuğundaki simgeler yerine kendi sitesinin kısayolunu atmış :D Biz biraz teferruatlı düşündük sanırım. Tşk ederim öneriler için...

Arkadaşım Eğer Program files-İnternet Explorer danda git2.com açılsaydı.. Ne olurdu ?
Aslında Bunu çözümü basit. Masa üstündeki İE kısa yoluna veya İE Normal simgesine veya Chrome ve Mozilla kısayol veya gerçek bağlantı simgelerine:
Sağ Tık-Özellikler-Kısa Yol Sekmesi-Hedef---> Burada ixplorer.exe denveya chrome.exe den sonrasını silmektir.
Bunları hangi simgeye tıklayarak internete bağalnıyorsak kısayol veya gerçek simge hepsine uygulayabilirsiniz.

Videolu Anlatım: http://www.sanalkursum.com/index.php/g% ... tirme.html

Bundan sonraki arkadaşlara faydası olur diye denk gelmişken yazayım dedim...

Geri