ilçe milli eğitime görevlendirme

Kodla Büyü
2014 eylül atamasıyla bir ilçeye atandım. daha atanalı 15 gün olmadan ilçe mem deki bilgi işlem memuru beni çağırdı ve bilgi işlemde görevlendirilmek isttip istemediğimi sordu. ama benim bu konuda tecrübem olmadığı için yanlış bir karar vermekten korkuyorum. sizce nasıl bir karar daha mantıklı?

yibo'da(1/5 hizmet alanında) 15 saat derse giriyorum. bilgisayar sınıfım var. ama kadrolu olarak 12 saatim var sanırım başka bir okuldan da eksik derslerimi tamamlayıp ek ders alamayacağım. 2. dönem btr başvurusu yapacağım ama olur mu bilmiyorum. yiboda 6 gün belletmenlik görevim var. ayrıca daha sonra halk eğitimde başta memurlara daha sonra da halka bilgisayar işletmenlik kursu vereceğim.

eğer görevlendirmeyi kabul edersem 8-17 olacak sanırım ve 18 saat ek ders ücreti alacakmışım. sanırım haftanın 2 günü ilçe memde 3 günü kendi okulumda olacağım. Eğer mem de görevlendirilirsem hizmet puanı olarak okulun puanı mı ilçe mem in puanı mı alınır? yiboda erkekler için yaklaşık 10 puan fazla alıyorum ama ilçe memin puanını alırsam 10 puan gelmeyebilir.

2. İlçe mem beni zorla görevlendirebilir mi? görevlendirmeyi kabul etmezsem sorun çıkar mı? ilçe mem müdürü gönüllü oalrak 3 kişiye soracağını olmazsa kura çekeceğini söyledi. ama yapmakta zorunluluk var mı?

Saygılarımla...

Hocam kadronuzun bulunduğu kurumdan hizmet puanı alırsınız, görevlendirildiğiniz kurumdan değil.
İlçe MEM, eğer isterse resen sizi görevlendirebilir. Kolay gelsin

Fatih projesi kapsamında bir görevlendirmeyse tabi, BT koordinatörlüğü gibi.

osghe23' Alıntı:
Hocam kadronuzun bulunduğu kurumdan hizmet puanı alırsınız, görevlendirildiğiniz kurumdan değil.
İlçe MEM, eğer isterse resen sizi görevlendirebilir. Kolay gelsin
Hocam o çok eskidendi.
şimdi görevlendirildiğin yeri puanını alıyorsun.
mesela benim mebbis puan ekranımda görevlendirildiğim ilçe mem görünüyor okul görünmüyor

banada ilçe mebbis yöneticisi ol dediler hocam, ben btr yim ben zorla görevlendirebilirler mi.

rs.1453' Alıntı:
banada ilçe mebbis yöneticisi ol dediler hocam, ben btr yim ben zorla görevlendirebilirler mi.
hocam üzerinizde hali hazırda valilik oluru olduğu için şuan için sizi meme çekmezler.
2. dönem için düşünüyorlardır

muratbedel' Alıntı:
rs.1453' Alıntı:
hocam üzerinizde hali hazırda valilik oluru olduğu için şuan için sizi meme çekmezler.
2. dönem için düşünüyorlardır

muratbedel hocam teşekkür ederim, ilçe mem müdürü onu hallederiz gibisinden birşeyler dedi, btr yi iptal durumu falan olmaz dimi hocam.

puan açısından zararınız olur,
maddi açıdan olumlu olabilir,
sizi almak istemelerini asıl nede ni de DYS yani döküman yönetim sistemi diye tahmin ediyorum,
hocam dersime girer çıkarım bişeye karışmam dersen gitme,
ancak bişeyler yapmak istiyorsan boş kalan zamanlarında yazılım, tasarım vb uğraşırım diyorsan gidebilirsin sana farklı avantajları olacaktır,
ne gibi dersen veya kişiye göre de değişir avantajmı dersin,
- ilçedeki kurum çalışanlarıyla muhatap olursun çevren artar
- ilçe amirleri ile yakın mesaide olursun,
- kurs, sınav ekstra görevlerde avantajın olabilir,
- mesain 8-5 dir ama genelde işin olduğunda kimse sana gitme demez idare edilir okulda olsan dersin boş geçecek diye gözün arkada kalır zaten de acil bir şey değilse çıkamazsın,
bunlar kişiden kişiye değişebilir.
okulda okulunun öğretmenleri dışında sosyal çevren olmaz pek durumu artık değerlendir hocam ancak en büyük kaybın hizmet puanın olur.
ancak hem sana hemde varsa teklif alan diğer arkadaşlara tavsiyem
şartları baştan açıkça konuşun angaryaları üstlenmeyeceğinizi ve size rahat çalışabileceğiniz bir ortam verilemesini isteyin yani biraz ağırdan satın,
kimseyi kırmayın ama onları yerine de yapmayın
zaten işi öğrendiğinizde suya yön veren siz olacaksınız.

celikumit' Alıntı:
sizi almak istemelerini asıl nede ni de DYS yani döküman yönetim sistemi diye tahmin ediyorum,
ancak bişeyler yapmak istiyorsan boş kalan zamanlarında yazılım, tasarım vb uğraşırım diyorsan gidebilirsin sana farklı avantajları olacaktır,
- mesain 8-5 dir ama genelde işin olduğunda kimse sana gitme demez idare edilir okulda olsan dersin boş geçecek diye gözün arkada kalır zaten de acil bir şey değilse çıkamazsın,
okulda okulunun öğretmenleri dışında sosyal çevren olmaz pek durumu artık değerlendir hocam ancak en büyük kaybın hizmet puanın olur.
şartları baştan açıkça konuşun angaryaları üstlenmeyeceğinizi ve size rahat çalışabileceğiniz bir ortam verilemesini isteyin yani biraz ağırdan satın,
:+1:

celikumit' Alıntı:

fatih projesi koordiinatör öğretmen olarak zorla görevlendirildim
itiraz dilekçesi verdim ama çogunluğu bir sonuç çıkmayacağı yönünde yorum yapmaktadır
bu görevlendirme içeriği hakkında neler söyleyebilirsiniz

fatih projesi koordiinatör öğretmen görev tanımında neler vardır
liste olan varmı

celikumit' Alıntı:

Detaylı yardımınız için teşekkür ederim.

Atanmamdan 2-3 hafta sonra beni Adana Merkeze 5 günlük DYS eğitimine kaymakam oluruyla gönderdiler. Normalde katılımcılar arasında benim adım yoktu. Bir memurun adı vardı onunla beraber gittik.

DEVLET MEMURLARI GEÇİCİ SÜRELİ GÖREVLENDİRME YÖNETMELİĞİ'ne http://mevzuat.meb.gov.tr/html/6.html göre Bu görevde çalışmayı kabul etmesi, gerekiyor. Ama bu geçici görevlendirme için geçerli tabi ki

Ayrıca Mebbis yöneticiliği hakkındaki yönetmelikte şöyle yazıyor. http://mevzuat.meb.gov.tr/html/mebbisyo ... yon_1.html

görevlendirme esasları:
b) Bilişim teknolojileri öğretmeni veya daha önce Bakanlık oluru ile MEBBİS Yöneticisi olarak görevlendirilen personel olması,

c) Bilişim teknolojileri öğretmeni veya daha önce Bakanlık oluru ile MEBBİS Yöneticisi olarak görevlendirilen personel bulunamaması durumunda sırasıyla daha önce Valilik oluruyla Bilgisayar ve Ağ Sistemleri Yöneticisi olarak görev yapması, Programcı-Çözümleyici, Mühendis, Şef, Teknisyen-Tekniker, Bilgisayar İşletmeni, Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni unvanlarında görev yapan personel olması,
şartlarından birini taşıması gerekir.

(3) İl/İlçe MEBBİS Yöneticisi olarak görevlendirilecek personelin üzerinde başka bir göreve ait Bakanlık veya Valilik/Kaymakamlık görevlendirmesi bulunmaması gerekir.

Yönetmeliklere göre zorla geçici görevlendirme yapamıyorlar herhalde.
Burada mebbis görevlendirmesi geçici görevlendirme kapsamına giriyor mu?
Yani a) kadrom kendi okulumda kalır üç günde 12 saat dersime girerim kalan 2 günde mebbis yöneticisi olur, 8-5 çalışırım. 12 ders kadrodan 18 saat de ek ders olarak alırım.
b) benim kadrom ilçe mem'e geçip kendi kadroma başkası atanır. haftanın 5 günü 8-5 mi çalışırım. yaz tatilinde bile çalışırım.
c) değilse kadro durumum nasıl olur?

Geri