İLÇE MEB ASP - PHP DESTEKLİ HOST kullanımı

Kodla Büyü
arkadaşlar ilçe milli eğitimin sitesini yapacağız. yeni şablonu kullanıyoruz. fakat yönetim paneli asp olacak. hostumuz php host. fakat il bize bu hostun asp yi de desteklediğini söylüyor. asp dosyaları daha önceden hostun içine atılmış fakat çalıştırıp çalıştırmadıklarını bilmiyorum önceden aspimiş sözde. şu an web2011 klasörü içinden php dosyalarını okuyor. asp dosyaları için oluşturulmuş klasör olması gerektiğini düşünüyorum şayet çalıştırıyorsa. bilgisi olan varmı.lütfen tahminlerinizi değil varsa bildikleriniz söyleyin.web2011 den index.php yi silsem bile otomatik olarak site adresini yazınca web2011 içinde indexi arıyor. wwwroot klasörü içindeki index.htm yi bile görmüyor. bunu nasıl ayarlarız acaba.

Hocam natroda böyle bir sistem var. Windows server üzerinde php ve asp çalıştırabiliyorsunuz. Tabiki apacheden aldığınız verimi alamazsınız ama çalııyor. Eğer sizin sunucu Linux sunucu ise asp dosyalarınız çalışmaz.

Natro da ise hostunuz öncelikle panelde windows web site sil diyorsunuz. yarım saat içinde siliniyor. daha sonra linux hosting kısmından yeni web site seçeneğinden yeni linux web sayfasınızı oluşturabilirsiniz ama tabiki natro ise bu dediklerim :++:

sağolun arkadaşlar. hostu nereden aldıklarını bilmiyoruz elimizde sadece şifreleri var fakat öğrenmeye çalışacağım.umarım ağrı bilgi işlem yardımcı olur bize.

Geri