Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

İlamsız İcra Takibi

Konu, 'Hukuk' kısmında bir_tas_attim_kuyuya tarafından paylaşıldı.


 1. bir_tas_attim_kuyuya

  bir_tas_attim_kuyuya Aktif Üye

  Kayıt:
  9 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  219
  Beğeni:
  7
  Merhaba arkadaşlar. Acil bir durum olduğu için buraya yazmak zorunda kaldım kusura bakmayın .Yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.

  30.12.2010 tarihinde kooperatif üyesi şahıstan bir daire aldım. Daireyi almadan önce de kooperatif ile konuştuğumda dairenin herhangi bir borcu yoktur şeklinde söylendi. Geçen gün adıma ilamsız icra takibi geldi. Konuyu araştırdığımda evin eski sahibinin kooperatife 6 bin tl borcu olduğunu bu yüzden geldiğini öğrendim. Ancak neden benim adıma geldiğini sorduğumda evin sahibi sizsiniz denildi. Hemen gidip icra dairesine itiraz dilekçemi verdim. Benim kooperatifte herhangi bir imzam yok üye değilim. Bu borcu eski ev sahibinin ödemesi gerekmez mi? Kooperatif fes edilmediği için borcu benim ödemem gerektiği yönünde bir şey demeye çalışıyorlar. Bu doğru mu? Yarın kooperatif yönetimiyle görüşeceğim. Nasıl bir yol izlemeliyim. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
   
 2. faruk8542

  faruk8542 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  29 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.027
  Beğeni:
  0
  Daireyi almadan önce de kooperatif ile konuştuğumda dairenin herhangi bir borcu yoktur şeklinde söylendi. burda bi belge vermedilermi.. daha önce ödenen taksitlere ait bilgiler.. belgeler gibi vs. borcu olan bir daireyi size satarken bir bildirim yapmadılar mı?. kooperatif satışını direk verdiyse bu muvazaaya girer. sonuçta senin bu borcu kabul ederek aldığına dair bir satış sözleşmesi bulunmamakta. dava açarsın ve kazanma ihtimalin yüksek sen genede ordakilerle bir konuş gerekirse avukata gideceğini söyle..gerekirse de git avukatta hukuki yardım al.
   
 3. bir_tas_attim_kuyuya

  bir_tas_attim_kuyuya Aktif Üye

  Kayıt:
  9 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  219
  Beğeni:
  7
  Hayır herhangi bir belge vermediler. Zaten aldığım şahıs daire karşılığı sitenin pencerelerini yapan kişi.Fabrika sahibi. O yüzden borcu olduğunu düşünemedim açıkçası. Ama bana borcu yoktur dediler. Herhangi birşey de imzalatmadılar. Ayrıca ne vergi dairesinde ne de tapuda borç veya şerh çıkmadı.
   
 4. talp

  talp Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  8 Şubat 2010
  Mesajlar:
  695
  Beğeni:
  3
  İcraya itiraz dilekçesini vermişsiniz onun cevabını bekleyin. Verilecek cevaba göre bir şeyler yaparız. Dava yolu var...
   
 5. bir_tas_attim_kuyuya

  bir_tas_attim_kuyuya Aktif Üye

  Kayıt:
  9 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  219
  Beğeni:
  7
  Dilekçem kabul edildi. Takip kaldırıldı. 1 sene süreleri var itirazıma itiraz etmek için.
   
 6. talp

  talp Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  8 Şubat 2010
  Mesajlar:
  695
  Beğeni:
  3
  Evet hocam cevap versinler bakalım. Ona göre dava açılabilir.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal