il ve ilçe web siteleri zorunlu şablon

Kodla Büyü

uniQue87

Site Gezgini
http://www.meb.gov.tr/sablon/

Şablonlar;

İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri İçin Hazırlanan Web Sitesi Şablonunu (10.02.2012)

Dikkat Edilecek Hususlar;

09.02.2012 tarihli "İnternet Sayfaları" konulu yazı
Şablonları uygulaması ile ilgili eğitim videoları kursiyernet.meb.gov.tr adresinde yayına başlamıştır (MEBBIS>MEB Web Şablon Kullanımı) Dersler eklendikçe bu adresten takip edebilirsiniz.
Herzaman güncel şablon kullanılmalıdır. Güncel şablon bu adresten düzenli olarak takip edilmeli, değişiklik olduğu takdirde uygulanmalıdır.
Üst yatay menü kesinlikle değiştirilmemelidir.
İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri için başlık formatı "ANKARA/ÇANKAYA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ" şeklindedir.
Sitenizin düzgün çalışabilmesi için images, xml klasörleri, loadxml.php sitenizin kök(root) dizininde bulunmalıdır.
İstatistik bölümünde yer alan veriler Strateji Geliştirme Başkanlığının yayınlamış olduğu kitapçıktaki verilerden seçilerek yayınlanmalıdır. İlçeler için Başlık "İlçe İstatistikleri" olmalıdır. Yine ilçeler için "SBS Türkiye Sıralaması" yerine "SBS İl Sıralaması" yazılmalıdır.
"İlimiz Hakkında" bölümü ilçeler için "İlçemiz Hakkında" şeklinde düzenlenecektir.
Şablonu birebir uygulamak koşulu ile istediğiniz programlama dilini kullanabilirsiniz.
Aşağıdaki resimde görseller için orjinal dosya yolu, link verilmesi gereken yazılar ve değiştirebilir yazı alanları gösterilmiştir. İlgili alanlar dışında değişiklik yapılamaz

il ve ilçelere bu şablonu uygulayacakmışız. Bizim ilçe milli eğitimde eğitici formatör olmadığı için benden istediler aranızda bu şablonu kullanan oldu mu ??

Aynı durum benimde başıma geldi. Zor bir durum değil ama Bilgisayar Öğretmeniyiz angarya işler bizi bekler. Başka kim yapacak!

yapmıyor musunuz hocam sil baştan şablona siteyi aktarmak çok da kolay olmasa gerek... bbnet şablonu kolay ve işlevseldi ama bu o kadar kolay gibi durmuyor

ben biraz inceledim çok zor gelmedi. ama tabi statik kalıp uğraştırır.
hocam aslında şablon php asp veya asp.net e dönüştürülse çok kolay halledilir. hem de daha sonrada bi haber ekleneceğinde bile direkt bizi bulmazlar!

maksat iş yapıyor olmak olunca malesef bu arada isay bende kullandım 1 yıl kadar bakanlık bunu yapamayacak durumda değil lakin bu tek html şablon 40 türlü uygulama mantığı alelacele alınmış bir karar gibime geldi. zira www.meb.gov.tr sitesiden w3c için 79 kadar hata var. http://www.seohocasi.com/seo/. Neyse tartışmaya gerek yok yapacağız emir demiri keser.

anlamıyorum yaa bu mantığı bir full ek ders veriyorlar diye her şeyi üzerimize yıkıyorlar bu bölümü sdeçtiğim güne lanet ediyorumm :((

Yeni şablonu kim yapmış?

Merhaba Arkadaşlar,

Yıllardır hep merak etmişimdir, MEB in teknolojik projelerini kimin yaptığını.
e-okulu vs özellikle yeni kırmızı web şablonlarını
şu şirket yapıyormuş meğer.

Anlamadığım teknoloji genel müdürlüğünde hiç bir yazılımcı yokmu?
Bakanlık bu tür şeyleri parayla mı yaptırıyor. yazık valla

Re: Yeni şablonu kim yapmış?

ayurttakal' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,

Nerede yazıyor hocam link var mı? :)

Şöyle Temel Eğitim genel müdürlük sitesinde alt kısmında web yazılım ... şirketin adı yazılıydı orada web sitesine ulaştım siteyi incelediğimde e okulu vs projeleri yaptık diyordu şirket, sanırım mebin hostingini de bunlar barındırıyor

ayurttakal' Alıntı:
Şöyle Temel Eğitim genel müdürlük sitesinde alt kısmında web yazılım ... şirketin adı yazılıydı orada web sitesine ulaştım siteyi incelediğimde e okulu vs projeleri yaptık diyordu şirket, sanırım mebin hostingini de bunlar barındırıyor
Bende sitelerinden okudum ama emin olamadım.

Bizden bu şablonu okul siteleri için kullanmamızı istiyorlar. Böyle bir şey olabilir mi?
MEB'de her şey mümkün tabi ki :D

Şablonun firmaya falan yaptırıldığı yok. Siteyi yapacak arkadaşlar için önerim xml ile yapmalarıdır. Editlemesi daha basit.

şablon XML olarak hazırlanmış. herhalde en kolay yol olarak bunu görmüşler.
gerçi istediğiniz dilde yazılım giydirebilirsiniz demişler, yoksa xml'le siteye haber duyuru eklemek gerçekten zulüm gibi birşey

bende uygulamaya çalışıyorum ama üst yatay menü bende de görülmüyor. birde üst kırmızı bannerden sonra beyaz boşluk var. yan menü ve haber bandı onun altında gözüküyor.yani kocaman bir boşluk oluşuyor.
sayfayı aşağı sürüklersem haberleri görebiliyorum. yardımcı olabilecel olan varsa sevinirim.

asli_1185' Alıntı:
bende uygulamaya çalışıyorum ama üst yatay menü bende de görülmüyor. birde üst kırmızı bannerden sonra beyaz boşluk var. yan menü ve haber bandı onun altında gözüküyor.yani kocaman bir boşluk oluşuyor.
sayfayı aşağı sürüklersem haberleri görebiliyorum. yardımcı olabilecel olan varsa sevinirim.

Kök dizine xml klasörünü ve loadxml.php dosyasını yüklediniz mi?

Re: Yeni şablonu kim yapmış?

ayurttakal' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,

hanyazılım hakkımızda kısmını okudum . Çok yüksek ihtimalle bir formatör arkadaşın. 2006 yılındaki proje yarışmasında bende vardım ikinci olan arkadaşımızı tanıyorum. Orhan ÇAM.
Daha önce Çorumda çalışıyordu şuan istanbulda. projeler kısmındada Çorumdan kurum isimleri var.

MeB in projeleri yapmıyor . e okul dediği kendi projesnin adı. bir okul portalı. 2. olmuştu arkadaşımız. bu proje ile.

enxdesign' Alıntı:
asli_1185' Alıntı:

Kök dizine xml klasörünü ve loadxml.php dosyasını yüklediniz mi?

Kök dizinde xml klasörü ve loadxml.php dosyası yüklü ama böyle oluyor. haberler altta. başka bilgisayarda falan da denedim aynı.

arkadaşlar çözen yok mu. yoksa paylaşmak mı istemiyoruz. nerdeyse tüm sayfaları yaptım ama. üst yatay menü yok. birde haberler altta çıkıyor. arada koca bir boşluk.

asli_1185' Alıntı:
arkadaşlar çözen yok mu. yoksa paylaşmak mı istemiyoruz. nerdeyse tüm sayfaları yaptım ama. üst yatay menü yok. birde haberler altta çıkıyor. arada koca bir boşluk.
hocam bu boşluk ve üst menu sorunu ftp ye gönderince çözülüyor. Ftp de bir deneme yapın.

Herkese iyi çalışmalar,
Arkadaşlar benim okul müdürüm internet sayfamızı MEB inki gibi yapmamızı istiyor..herşeyi sil baştan böyle bir zorunluluk var mı okullarda mı yenileyecek sayfalarını.?cevaplar için teşekkür ederim.

Geri