İl dışı tayin ile Ortaokula gitmek...

Kodla Büyü

Ankany

Aktif Üye
Herkese hayırlı bayramlar.
Halihazırda MTAL de görev yapıyorum. İl içi ile boşalan bir ortaokula tayin olabilirsem (il dışına açarlarmı bilmem!) Ortalama nasıl bir ders yüküm olur acaba? Anladığım kadarıyla her sınıftan 1 şube var. Yardımcı olursanız sevinirim.

%85 6-10 saat dersiniz olur.btr olursanız ek dersiniz full olur. Merkezi bir okulsa müdür hevesliyse, memur çoçuklarının olduğu bir yer olursa, 5 e kadar okulda durması işlerine geliyor 10saat dyk da açabilirsiniz.mtal dan çok daha iyi olur anlayacağınız.tabi şanşınız var ise. bende tef mezunuyum mtal yibo hem hepsinde çalıştım rahatlık açısından hem ve ortaokul daha iyi

Ben de şimdiye kadar hep MTAL'de öğretmen olarak çalıştım. Anadolu lisesinde idareciyim.

@okioki hocam ben de ortaokul düşünüyorum il dışı için. BTR olunup olunamayacağını önceden nasıl öğrenebiliriz?

Ben de şimdiye kadar hep MTAL'de öğretmen olarak çalıştım. Anadolu lisesinde idareciyim.

@okioki hocam ben de ortaokul düşünüyorum il dışı için. BTR olunup olunamayacağını önceden nasıl öğrenebiliriz?
Hocam benim olduğum ilçede sadece 2 okulda BTR görevlendirmesi yapılıyor.16 saat bilişim dersim var 12 saatte seçmeli spor dersim var genelde 26 saatten fazla giriyorum.

Akıllı tahta 8tane ise görevlendirme yapılabiliyor.öncelik ortaokul ve liselere görevlendirmede.kaçtane akıllı tahta olduğunu öğrenin yeter. Ağ alt yapısı olmasada olur.

Hocam açıklayıcı bilgiler için teşekkür ederim. Görev yaptığım okulda salgın dolayısı ile alan seçimi yapamadık henüz. Eğer bilişim bölümü seçmezlerse seneye norm fazlası oluyorum. İldışına okul açılmayan şehrimize gitmek yerine norm fazlası olarak daha uzak ilçelere de gitmek var işin ucunda. Anladığım kadarıyla, dua edeyimde ben, il dışına açsınlar bu okulu. Bizde puan var da, talih yok işte... Hakkımızda hayırlısı..

merhaba hocam,
13 sene mtal'da çalıştım.
ıl dışı ile ortaokula geldim.
4'er şube var. sadece 4-5'lere ders olunca 16 saat dersim var.
akıllı tahta 2o tane. btr olmadım. başka btr'de vermediler.
3 gün dersim var. gerekirse boş saatlerde yazılım atıyorum gerekirse vestel'ı arayıp servis çağırıyorum.

Hocam kendi okulunuzda fatih projesi yoksa bile başka bir okulda BTR olarak görev alabilirsiniz. Ancak okullar açılmayıp uzaktan eğitim olursa görevlendirme yapılır mı onu bilemiyorum.

Hocam açıklayıcı bilgiler için teşekkür ederim. Görev yaptığım okulda salgın dolayısı ile alan seçimi yapamadık henüz. Eğer bilişim bölümü seçmezlerse seneye norm fazlası oluyorum. İldışına okul açılmayan şehrimize gitmek yerine norm fazlası olarak daha uzak ilçelere de gitmek var işin ucunda. Anladığım kadarıyla, dua edeyimde ben, il dışına açsınlar bu okulu. Bizde puan var da, talih yok işte... Hakkımızda hayırlısı..
Hocam alan seçimi 9 dan 10 a gecen öğrenciler için ülke çapında meb tarafından yapıldı. Salgından dolayı alan seçimi yapılmadı diye bir şey yok bildiğim kadarıyla.

Akıllı tahta 8tane ise görevlendirme yapılabiliyor.öncelik ortaokul ve liselere görevlendirmede.kaçtane akıllı tahta olduğunu öğrenin yeter. Ağ alt yapısı olmasada olur.
Bu sene okulda 8'den fazla akıllı tahta vardı ancak bazıları söküldü sayı 8'in altına düştü. Ancak FATİH var. Bu durumda gelecek sene bu okula BTR görevlendirilecek mi?

1 yil meslek, 5 yil duz lise 5 yil anadolu lisesinde calistim. 2 yildirda ortaokulda calisiyorum. 2ser subeli kucuk bir ortaokul. BTR oluyorum. 16 tane akilli tahta var. is yuku acisindan ortaokulun is yuku liseye gore (BTR icin soyluyorum) cok hafif. kafama gore takiliyorum desem yeridir. ogrenci verimliligi icinse tam tersi. brans anlaminda en cok meslek, sonra anadolu, sonra duz lise en son ortaokul diyebilirim. Ama okuldan, ogrencilerden, ogretmen arkadaslardan cok memnunum. Yine olsa yine tayin isterim

Üniversite okuyorum.3 sene sonra alan değiştirerek geçersem ek ders sorunum yok haftada 2 günüm boş olsa...doktora okumak yada piyasada çalışmak için

%85 6-10 saat dersiniz olur.btr olursanız ek dersiniz full olur. Merkezi bir okulsa müdür hevesliyse, memur çoçuklarının olduğu bir yer olursa, 5 e kadar okulda durması işlerine geliyor 10saat dyk da açabilirsiniz.mtal dan çok daha iyi olur anlayacağınız.tabi şanşınız var ise. bende tef mezunuyum mtal yibo hem hepsinde çalıştım rahatlık açısından hem ve ortaokul daha iyi
maas farkı olmuyormu hocam mtal ıle ortaokul arasında

maas farkı olmuyormu hocam mtal ıle ortaokul arasında

Mtal ile ortaokul arasında ekders olarak dağlar kadar fark var ama insanlar neden bunu saklıyor anlamadım. Ortaokulda aldiginizin iki katını mtal de alırsınız. Her ikisinde de çalışmış biri olarak söylüyorum bunu. Aksini iddia eden yalan söylemenin ötesinde kimse mtal ye gelmesin diye böyle davranıyor bilesiniz. Ben de geçiş yapana kadar aynı hikayeleri dinledim. Geçtikten sonra 3000 TL ye yakın ek dersler gördüm .

Mtal ile ortaokul arasında ekders olarak dağlar kadar fark var ama insanlar neden bunu saklıyor anlamadım. Ortaokulda aldiginizin iki katını mtal de alırsınız. Her ikisinde de çalışmış biri olarak söylüyorum bunu. Aksini iddia eden yalan söylemenin ötesinde kimse mtal ye gelmesin diye böyle davranıyor bilesiniz. Ben de geçiş yapana kadar aynı hikayeleri dinledim. Geçtikten sonra 3000 TL ye yakın ek dersler gördüm .
Hocam, arkadaş maaşı sormuş.

Ek ders işi alengirli. Mtal de zaten zorunlu ek ders 20 saat, bu da 20+2+3=25 saat demek en az. Ha genelde ilçe/il merkezi ise 27+2+3= 32 saat, maöl ise gece 10 saat de öyle ekle, 42 saat ediyor. Ortaokulda ise 18-23 saat arası. Yarı yarıya fark ediyor. Burada işin rengini değiştiren DYK... Düzenli olarak en az 4-6 saat dyk alabilseydim ortaokulda çalışmak isterdim. Bazen duyuyorum 10-12 saat açan şok oluyorum, dersimize algıyı göz önünde bulundurunca. Bu arkadaşlarım ya idare ya ilçe ile arası iyi ya da başka bir şey, aksi durumda öğrenci isteğine göre olduğunu sanmıyorum.

O yüzden mtal her zaman tercihimdir. Hem çalışma ortamı hem atölye/lab hem ek ders hem de dyk vb ile işin de olmuyor kimseye eyvallahın da.

Duyan MTAL de çalışan herkes 3000 tl ücret alıyor zannedecek. Öğretmenlerin yüzde kaçı o kadar ücret alma şansına sahip ona bakmak lazım. Ortaokulda da dyk kursu verip 2 katı ücret ödeneğinden dolayı o kadar ücret alan öğretmenler var. Buyuzden uç noktaları genele mâl etmemek lazım.

Duyan MTAL de çalışan herkes 3000 tl ücret alıyor zannedecek. Öğretmenlerin yüzde kaçı o kadar ücret alma şansına sahip ona bakmak lazım. Ortaokulda da dyk kursu verip 2 katı ücret ödeneğinden dolayı o kadar ücret alan öğretmenler var. Buyuzden uç noktaları genele mâl etmemek lazım.
Hocam :) 2-2,5'tan aşağı alan meslekçi azdır. Maöl olan yerde ise 3-3,5 normal ücretler. Köy çpal veya ters bir mtal ye düşülmediği sürece.

DYK işi dediğim gibi yaş. Açılması garanti değil, açılsa bir dert, hep diken üstünde ve kapanma riski ile karşı karşıya (bana bir şey olmaz dersimi yapıyorum falan demeyin çat diye kapatıyorlar bütün okulun). Maöl öyle değil. Öğrenci sayısı azalsa bile dönem/yıl sonuna kadar devam eder, kapatmazlar. Örgünde ise öğrencinin azalmasına bağlı olarak grup sayısı düşse bile norm sene başına göre hesaplanır.

Özeti az ek ders çok ek ders hesabına girmesek bile, mtal her açıdan "daha stabil" bence.

Hocam :) 2-2,5'tan aşağı alan meslekçi azdır. Maöl olan yerde ise 3-3,5 normal ücretler. Köy çpal veya ters bir mtal ye düşülmediği sürece.

DYK işi dediğim gibi yaş. Açılması garanti değil, açılsa bir dert, hep diken üstünde ve kapanma riski ile karşı karşıya (bana bir şey olmaz dersimi yapıyorum falan demeyin çat diye kapatıyorlar bütün okulun). Maöl öyle değil. Öğrenci sayısı azalsa bile dönem/yıl sonuna kadar devam eder, kapatmazlar. Örgünde ise öğrencinin azalmasına bağlı olarak grup sayısı düşse bile norm sene başına göre hesaplanır.

Özeti mtal her açıdan "daha stabil" bence.
Hocam meslek lisesinde çalışıyorum. 26 saat ücretim var haftalık.
2000 TL den az alıyorum. 2-2,5 tan aşağı alan azdır demişsiniz. Azinlıktayız o zaman bizim bölümdeki öğretmenler. Açık lise yok bizde. Olsa bile 3-3,5 abartılı olmuş.
Güncel aldığım ücret üzerinden yazıyorum.

Hocam meslek lisesinde çalışıyorum. 26 saat ücretim var haftalık.
2000 TL den az alıyorum. 2-2,5 tan aşağı alan azdır demişsiniz. Azinlıktayız o zaman bizim bölümdeki öğretmenler. Açık lise yok bizde. Olsa bile 3-3,5 abartılı olmuş.
Güncel aldığım ücret üzerinden yazıyorum.
Doğrudur hocam. Ben de merkez mtal den köy çpal ye geçince öyle olmuştu. Hatta orda bile maöl vardı ama sadece bir dönem aldım. 26 saat ders 16 koordinatörlük 2 kulüp 3 nöbet vardı.

Ama dediğimi tekrarlıyorum siz şanssız azınlıktasınız maalesef. Çok çok küçük bir yerde değil iseniz, merkezdeki meslek liselerinde azami ek ders oluyor.

3-3,5 abartı değil hocam. Dediğim gibi araştırmak lazım. İlk atama olmayan herkes araştırıyor.

Ben şu an müdür yardımcısıyım. 20 saat sabit, okul dönemi sadece nöbet var. Maöl alıyordum ama bıraktım. Akmasa da damlıyor. Hatta düşününce komik geliyor bu kadar az ek ders.

Ancak şunu söyleyebilirim. 20 saat maaş karşılığı 2 güne sığdırabilecek bir yer olsa düşünmeden meslek lisesine geçer, yüksek lisans ya da ikinci bir lisans okurdum. Ek dersin canı cehenneme.

Madem herkes kısaca durumjnu yazıyor, bende ekleyeyim kendi durumumu.
Bizim çpl küçük bir ilçede. Geçen sene sadece 11. Sınıf (tek şube) vardı. Bölümde toplam 24 saat ders, iki bilişim öğretmeni. Diğer arkadaş şefti. Her ikimizde ders saatimizi bile dolduramıyorduk. Müdür okuldan bi haber. Okulda iki bölüm var, bizim çabamızla bölüme öğrenci toplamaya çalışıyorduk. Geldiğimiz nokta; diğer arkadaş norm fazlası oldu, hem e gitti. Müdür hiçbirşey yapmıyor, bölümü açık tutmak için. Çok büyük ihtimalle çpl tek bölümle (diğer bölüm) çpl olmaya çalışacak, bizim bu seneki 12. Sınıflar gidince bende haziranda hazi fazLası olurum..Ek ders e gelince; ek ders yok,koordintörlük yok, daha sı yakında bölüm de yok.

Ayrıca, seçimim olsa, ek ders istemem, huzurlu bi okul olsun, insanların işini iyi yaptığı, bana yeterdi....
İki yüzlü, öğrenciyle iyi geçinmek için ders işlemeyen, bol not dağıtan, öğrenciye yalakalık yapan, korkak, disiplin cezası
veremeyen "öğretmenlerin" olmadığı biryer olsunda ek dersi olmasın. Paramız olmaz biraz, ama huzurlu olurduk

Geri