Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

il dışı isteyen aynı yıl eş durumu isteyebilir mi?

Konu, 'Özür Durumu Atamaları' kısmında dheos tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

  1. mutlak_adeger

    mutlak_adeger Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    5 Haziran 2007
    Mesajlar:
    280
    Beğeni:
    1
    İsteyebilirsiniz hocam sorun yok. Örneğin eşlerden birinin tayini çıktı diğerinin çıkmadı ne yapacak 1 yıl ayrı mı kalacak? Zaten eş durumunun il içi il dışından sonra yapılmasının da anlamı bu.
     
  2. Bahadır1980

    Bahadır1980 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    23 Eylül 2007
    Mesajlar:
    499
    Beğeni:
    18
    7.b. maddesinde benim sorumu açıklamış "Öğretmen eşlerden yalnızca birinin yer değiştirme şartlarını taşıması ve iller arasında
    atamasının yapılması halinde, diğer eş özür durumuna bağlı atama döneminde eş durumundan yer değiştirme isteğinde bulunabilir. İller arasında isteğe bağlı ataması yapılan eş, aynı atama döneminde ayrıldığı il’e eş durumundan atama başvurusunda bulunamaz. "
    İşler yolunda gitmez ise en az 1 sene ayrı kalınacak demek ki...
     
  3. antipc

    antipc Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    13 Şubat 2010
    Mesajlar:
    589
    Beğeni:
    0
    Hocam benim eşim Öğretmen değil. 8. maddeye göre il dışından atamam çıkarsa eş durumu isteyebiliyor muyuz? Çıkmazsa eş durumu isteyebiliyor muyuz? İl dışını denemek istiyorum, Şubat eş durumunda atanamadım. Ama il dışından da yakın ile gelip yine ayrı kalabilirim diye düşünüyorum. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.
     
  4. en_nomad

    en_nomad Aktif Üye

    Kayıt:
    27 Mart 2008
    Mesajlar:
    121
    Beğeni:
    2
    antipc bende aynı durumdayım. bilen biri cevap verebilir mi acaba il dışına başvurup, çıkmazsa eş durumu hakkımız ölmüyor değil mi?
     
  5. dikistutmazsabri

    dikistutmazsabri Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    30 Aralık 2011
    Mesajlar:
    318
    Beğeni:
    1
    06.05.2010 tarihli yönetmeliğin 26. Maddesinin 13. Ve 14. Fıkralarında şunlar denilmektedir.
    (13) Aile bütünlüğünün bozulmaması için her ikisi de öğretmen olan eşler aynı yerleşim yerlerindeki eğitim kurumları arasında tercihte bulunmak zorundadır. Bu şekilde tercihte bulunmalarına rağmen farklı yerleşim yerlerindeki tercihlerine atananlar, eşinin yanına yer değiştirmek isteyen eş görevinden ayrılmaması kaydıyla ataması iptal edildikten sonra özür grubu yer değiştirme döneminde eş durumundan yer değiştirme isteğinde bulunabilir.
    (14) Her ikisi de öğretmen olan eşler, istemeleri hâlinde ayrı ayrı yer değiştirme isteğinde bulunabilirler. Ancak bunlardan farklı yerlere atamaları yapılanlar ile yer değiştirme istemeyen eşler bir sonraki yılın aynı yer değiştirme dönemine kadar eş durumu özründen eşinin bulunduğu yere yer değiştirme isteğinde bulunamazlar.

    İkgm’nin duyurusunda ise şu yazmaktadır.
    7. a. Yer değiştirme sonucu farklı illere atanan öğretmen eşlerden, görev yerinden ayrılmadan atamasını iptal ettiren, eş durumu özrüne bağlı yer değiştirme döneminde eşinin bulunduğu il’e; aynı ilin farklı ilçelerine atananlar ise, atandıkları yerde göreve başladıktan sonra, il içi özür durumuna bağlı yer değiştirme döneminde yer değiştirme başvurusunda bulunabilir.

    1- İkgm’nin duyurusu yönetmeliği baz alarak yazıldığından duyuruyu mu dikkate alacağız?
    2- Atamayı iptal etme işi nasıl oluyor?
     
  6. antipc

    antipc Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    13 Şubat 2010
    Mesajlar:
    589
    Beğeni:
    0
    Hocam ne yaptınız cevap bulabildiniz mi?
     
  7. yusufpb

    yusufpb Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    1 Ekim 2007
    Mesajlar:
    319
    Beğeni:
    2
    Benm araştırmama rağmen bende aynı yolu uygulayacağım..
    İkimizde öğretmeniz ikimizde tercih yapacağız, çıkma olasılığına göre madde 7a uygulayacağız sonra eğer çıkmadıysa birimiz ağustostaki eş durumundan yaralanacağız, herkes böyle diyor..
     
  8. en_nomad

    en_nomad Aktif Üye

    Kayıt:
    27 Mart 2008
    Mesajlar:
    121
    Beğeni:
    2

    evet hocam bugün yoğun araştırmalarım sonucu bi sıkıntı olmayacağını öğrendim. önce il dışı olmazsa eş durumu isteyecem inşallah.
    direk bakanlıktan birilerine sordum. içiniz rahat olsun yani.
     
  9. s_kajmeran

    s_kajmeran Hiperaktif Üye Hiperaktif

    Kayıt:
    24 Şubat 2010
    Mesajlar:
    3.795
    Beğeni:
    70
    İl dışı isterken 10 okul açık, ama ben bunlardan 2-3 tanesini yazıp eş durumunu bekleyebilir miyim?
    Birde şuan için "Tercihlerim dışında atanmak istemiyorum" seçeneğini işaretliyorum.

    Yani yarın eş durumu tercihimde bana il dışında diğerlerini niye yazmadın veya "Tercihlerim dışında atanmak istemiyorum" seçeneğini niye işaretledin diye sorarlar mı?
     
  10. syangela

    syangela Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    19 Eylül 2011
    Mesajlar:
    473
    Beğeni:
    1
    (13) Aile bütünlüğünün bozulmaması için her ikisi de öğretmen olan eşler aynı yerleşim yerlerindeki eğitim kurumları arasında tercihte bulunmak zorundadır.
    2010 daki bu madde geçerli mı. ben istiycem eşim de özürle gelecek eşim sinifci il dışı çıkması zor. il dışı tercih yapmak zorunda mı?
     
  11. antipc

    antipc Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    13 Şubat 2010
    Mesajlar:
    589
    Beğeni:
    0
    Çok teşekkür ederim hocam. Ne kadar zor karar vermek. Daha önce şubatta da atanamayınca her olasılığı değerlendirmek istiyorum ben de.
     
  12. Demise

    Demise Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    29 Nisan 2008
    Mesajlar:
    331
    Beğeni:
    5
    Diğer bir başlıkta sormuştum ama burası daha aktif gibi ; :)
    Diyelim ki eşime X ili çıktı bana Y ili...Şu anda ikimizde aynı ilde çalışmaktayız..
    Eşim atamasını iptal ettirmek için çalışmakta olduğu ile gitmek zorunda mı? Atamayı iptal etme prosedürü nasıl işliyor?
     
  13. s_kajmeran

    s_kajmeran Hiperaktif Üye Hiperaktif

    Kayıt:
    24 Şubat 2010
    Mesajlar:
    3.795
    Beğeni:
    70
    :(
     
  14. guraysen

    guraysen Site Gezgini

    Kayıt:
    22 Şubat 2010
    Mesajlar:
    50
    Beğeni:
    0
    Sormazlar bensenin yerinde olsamtercihbileyapmam ildışına hepen güzelyerler açılıyor çok pişman olursun.
     
  15. s_kajmeran

    s_kajmeran Hiperaktif Üye Hiperaktif

    Kayıt:
    24 Şubat 2010
    Mesajlar:
    3.795
    Beğeni:
    70
    Okul ve il onayladı ancak yinede meraktan soruyorum, bilen biri cevaplarsa sevinirim... :(
     

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal