Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

il dışı isteyen aynı yıl eş durumu isteyebilir mi?

Konu, 'Özür Durumu Atamaları' kısmında dheos tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. dheos

dheos Site Gezgini

bu haziranda il dışı isteyen, aynı yaz temmuzda eş durumundan tayin isteyebilir mi?

2. rodya

rodya Site Gezgini

hocam sanırım ildışı tercih yapıp daha sonra çıkmazsa aynı kişi ağustos ayındaki eş durumundan tercih yapma hakkına sahip.
    bende de aynı sorun var eşimle birllikde ildışı tercih yapacağız eğer birimize çıkmazsa diğeri eş durumundan tercih yapacak
    bildiğim kadarıyla sorun çıkmıyor ama yinede iyi bileen biri varsa lütfen aydınlatsın

3. dheos

dheos Site Gezgini

il dışının çıkmasından sonra, eş durumu yapmayı soruyorum hocam ben.
    dediğiniz gibi bilen varsa aydınlatsın

4. barloka

barloka Üye

tayininin çıktığı yerde göreve baslamıs olman yeterli sorun cıkmıyor.

5. dheos

dheos Site Gezgini

başka bilgisi olan var mı???

6. M@honi

M@honi Aktif Üye

hayır kurumda 1 yıl şartı var hocam. Açın yönetmeliğe bakın orda yazıyor

7. gismoil

gismoil Site Gezgini

6-İl içi ve iller arasında herhangi bir nedenden dolayı görev yeri değiştirilen öğretmenlerin, atamalarının yapıldığı tarihten sonra ortaya çıkan özür durumları hariç olmak üzere aynı yer değiştirme döneminde özür durumundan yer değiştirme istekleri dikkate alınmaz. Bu durumda bulunan öğretmenler, takip eden yılın özür durumuna bağlı yer değiştirme döneminde özür durumundan yer değiştirme isteğinde bulunabilirler.

Yönetmelik açık net hocam özürünüz atandıktan sonra olursa evet aynı dönem de gerçekleşmişse olursa hayır ayrıca bir yıl bekleme şartıda açıktan atama ve kurumlar arası geçişte söz konusu yönetmeliği iyi incelemek lazım.İnsanları yanlış yönlendirmeyelim.

8. krtls

krtls Site Gezgini

bi sorun yok hocam. özür grubu tayini isteyebilirsiniz.

9. Gaia

Gaia Üye

Geçen yıl bi arkadaşın tayini, il dışından çıkmayınca ağustosta eş durumundan isteyerek gitti.

10. yildizz02

yildizz02 Üye

peki ben bu soruyu genişletmek itiyorum. Konuyla direk alakası yok ama. Şimdi 15 haziranda il dışı tayini çıksa ve de daha sonra kaydolmak üzere bir üniversitede yüksek lisans öğrenimine başlama durumunda ağustosta öğrenim özüründe tayin isteyebilr miyiz. Böyle bir durumum var da.
    Yani il dışı yapılan kurumda belli bir çalışma süresi var mı. yoksa hemen ağustosta oradan da öğrenim özrü tayininden de yararlanabilrli miyiz.
    Bilgilendirirseniz ya da bu konu hakkında beni direk bilgilendirebilecek bi yol gösterebilrseniz çok ama çok sevinirim. Herkese Bol ŞANS...

11. elrond

elrond Hiperaktif Üye Hiperaktif

bu kılavuzda aynı dönemde iki kez yerdeğiştirme talebinde bulunamazsınız hocam...örnek il içi il dışı herhangi bir yereatandınız diyelim ...ağustostaki özür grubundatekrar tayin isteyemezsiniz...

12. dheos

dheos Site Gezgini

il dışına başvurdum ve çıktı diyelim
    yine bu temmuz evlendim diyelim
    yine bu yaz eş durumuna başvurabilir miyim
    yoksa şubatı mı beklemem lazım?

ya da il dışının iptalini yapabilir miyim?

13. elrond

elrond Hiperaktif Üye Hiperaktif

dilekçeyle iptalini yaptırabilirsiiz sunacağınız nedenle....ama diğer dedikleriniz olmaz hocam aynı dönemde iki tayini de yapamazsınız...

14. hgx2

hgx2 Seçkin Üye Seçkin Üye

atamalarının yapıldığı tarihten sonra ortaya çıkan özür durumları hariç olmak üzere aynı yer değiştirme döneminde özür durumundan yer değiştirme istekleri dikkate alınmaz

ibaresi ile tayininiz çıktıktan sonra oluşan özrünüz sayesinde, 1 yıl beklemeden ilk özür grubunda tayin isteyebilirsiniz ama dikkat edin atamanız yapıldıktan sonra özrünüz olsun!

15. dheos

dheos Site Gezgini

yani atam yapıldıktan sonra evleneyim ;)
    doğru mudur hocam

16. dheos

dheos Site Gezgini

hangileri olmaz hocam?

17. mfsonmez

mfsonmez Site Gezgini

hocam benim eşim s özleşmeli. ben şimdi il dışı tayin isteyecem tayininm çıkarsa eşimde özür grubundan tayin istiyebilrmi

18. antipc

antipc Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar 2013 il dışı atama duyurusunun 7 ve 8. maddesini tam anlayamadım. İl dışı başvurusunda yaptıktan sonra eğer eşimize yakın bir ile atanırsak sonraki eş durumu atamasını isteyebiliyor muyuz? Ya da aynı ilin farklı bir ilçesine atandık, bir sonraki eş durumu atamasını isteyebiliyor muyuz? İl dışı atamamız olmazsa eş durumu isteyebiliyor muyuz? Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

19. Bahadır1980

Bahadır1980 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam bu sene inşallah bizde eşimle tayin isteyeceğiz. 7. madde iller arası yer değişikliği sonuncu eşler farklı illere çıktığında eski okulundan ilişki kesmeden eşlerden biri diğerinin yanına eş özrü isteyebiliyor. Aynı şekilde aynı ilin farklı ilçelerine çıktı mesela. Bu seferde eski okulundan ilişki kesip yeni okulunda başlayıp bu sefer il içi eş özründen tekrardan tayin isteyebiliyor. 7. madde bunu anlatıyor.
    Benim takıldığım da şu;
    Mesela eşimizle ikimiz istedik. Eşimin tayini ne il dışından ne de iller arası özür gurubundan çıkmadı. İlk özür gurubu atamalarında 1 seneyi doldurmadan tekrardan eşimin yanına isteyebilir miyim? Bende buna takıldım.

20. xapex

xapex Süper Üye Süper Üye

Re: Ynt: il dışı isteyen aynı yıl eş durumu isteyebilir mi?

Sanmam hocam, çıkmazsa ücretsiz izne çıkın demişti yanlış hatırlamıyorsam bakanımız

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal