il dışı atama eş özründen dolayı iptal edilebilir mi?

Kodla Büyü

banueren

Aktif Üye
arkadaşlar bir sorum olacak. benim branşım bilişim ve ankaraya tayin isteyeceğim. eşimin branşı da teknoloji tasarım ama onun için ankarada hiçbir yer açılmadı. sizce eş durumunda eşime ankaradan okul açılır mı? eğer benim tayinim çıkarsa ve eşime eş özründen hiçbir yer açılmazsa ben tayinimi iptal ettirebilir miyim. bilgisi olan var mı? bu soruyu soruyorum çünkü kılavuzda hep eşlerin aynı anda il dışı tayin istemeleri gerektiğini yazmışlar ama benim eşim isteyemiyor çünkü ona ankara açık değil. bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?

Re: Ynt: il dışı atama eş özründen dolayı iptal edilebilir mi?

Bence Özür gurubunda ankara yine açılmazsa il emri olmadığı için geriye bir ücretsiz izin kalır.

Görev yerinden ayrılmamış olmak kaydıyla, yer değiştirmeler tamamlandıktan sonra Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nde belirtilen özür durumlarından birinin oluşması hali hariç, isteğe bağlı yer değiştirme kapsamında görev yeri değiştirilen öğretmenlerin yer değişiklikleri iptal edilmeyecektir.

Arkadaşım eş durumundan beklemeankara tek tasarım kadrolar dolu bildiğimkadarı ile önüne gelen sınıfcı geçti

26. Tercihe şimdi baktım. evet ankara var ama bütün illerde var. yani bi anlam ifade etmiyo sanırım. eğer bi zorunluluk olmazsa eş durumunu beklemek mantıklı.

guraysen' Alıntı:
Arkadaşım eş durumundan beklemeankara tek tasarım kadrolar dolu bildiğimkadarı ile önüne gelen sınıfcı geçti

evet aynen öyle oldu. teknoloji ve tasarım sınıfçıların yüzünden yer değiştirmesi imkansız hale geldi... ataman yapılırsa iptal ettiremezsin.

onureren' Alıntı:
26. Tercihe şimdi baktım. evet ankara var ama bütün illerde var. yani bi anlam ifade etmiyo sanırım. eğer bi zorunluluk olmazsa eş durumunu beklemek mantıklı.
mantıken 26. tercihi Ankara yazmak "Olurya ankarada ki bir öğretmenin il dışına ataması yapılır sistem o anda boşalan o kadroya atama yapabilir" düşüncesiyle mantıklı olabilir? Şahsen ben öyle yaptım.

Kardeş sana il içinde açılan boş okulları gönderdim. Sanırım pek şansın yok. Merkezde boş okul yok gibi.

Ekli dosyalar

• Kopya ankara boş okul.rar
    169.8 KB · Görüntüleme: 37
onureren' Alıntı:
arkadaşlar bir sorum olacak. benim branşım bilişim ve ankaraya tayin isteyeceğim. eşimin branşı da teknoloji tasarım ama onun için ankarada hiçbir yer açılmadı. sizce eş durumunda eşime ankaradan okul açılır mı? eğer benim tayinim çıkarsa ve eşime eş özründen hiçbir yer açılmazsa ben tayinimi iptal ettirebilir miyim. bilgisi olan var mı? bu soruyu soruyorum çünkü kılavuzda hep eşlerin aynı anda il dışı tayin istemeleri gerektiğini yazmışlar ama benim eşim isteyemiyor çünkü ona ankara açık değil. bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?

Hocam biz de aynı durumdayız. Ben teknoloji tasarıma geçmiştim, Kayseri açılmadı Ankara gibi. Eşim tercihlerini yaptı verdi, açılır mı bilmiyoruz tabi eş özründe. Ama şu 26. tercih bana da ilginç geldi tüm illerin açılması. Yarın bir ilçeye sorucaz biz de.

onureren' Alıntı:

Geçen yıl iptal ettirilebiliyodu, eş özrü ortaya çıkmasından dolayı, tabi sizin ilişiğinizi kesip yeni okulda göreve başlamamış olmanız gerekiyodu

Geri