ilçede ki formatörlük dilekçesi il'e gönderilmemiş.. ?

Kodla Büyü

bil_tek&yaz

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar,
İlçeye formatörlük için dilekçeyle başvuru yapmıştım. dilekçeyi vereli yaklaşık 7-8 gün oldu. bugün il milli eğitimi aradım dilekçe gitmemiş, tekrar ilçeye gittim dilekçe kayıplarda. kısacası dilekçeyi göndermedikleri için formatörlükten oldum. dilekçenin işleme konmadığı için milli eğitime hak kaybına uğradığım için dilekçe ile şikayette bulunsam bir sonuç çıkar mı? Yani nasıl bir hukuki süreç başlatabilirim, kaybettiğim haklarım tekrar iade edilir mi?

Benzeri benim de başıma geldi hocam. Bir şekilde usulüne uyduruyorlar ne yapsan boş. Sanki para ceplerinden çıkıyor BTR'yi bizlere vermemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Maalesef ben uğraşmaktan bıktım, vazgeçirdiler ve onlar kazandı :(
Hocam dilekçenizi önce okula verdiyseniz giden evrak kayıtlarında dilekçenizin sayısı konusu ve bir örneği vardır belki oradan bir yere ulaşabilirsiniz.

okulda var hocam dilekçemin bir örneği. Evrak kayıt defterine kayırlı sayısı felan var. Ne yapmam gerekiyor onu bilmiyorum

okulda var hocam dilekçemin bir örneği. Evrak kayıt defterine kayıtlı sayısı felan var. Ne yapmam gerekiyor onu bilmiyorum

hocam başvuru dilekçenizin ve ilçeye gönderilen üst yazının bir kopyasını alın.
üst yazının üzerinde kayıt tarihi kaşesi olsun, müdür imzalasın. böylece aslı gibidir muamelesi görür.
bununla birlikte direkt İL MEM e gidin. sizden sorumlu şube müdürüyle görüşün. sizin için yeniden onay alsınlar. çok zor birşey değil onay çıkarmaları.
yapmazlarsa idare mahkemeye gidip, durumu anlatan dilekçenizi teslim edin.

Geri