iknci üniversite mi yüksek lisans mı??

Kodla Büyü
yok hocam :D açıköğretimden ikinci üni okulmayı düşünüyorum ama sonucunu kestiremediğimden kararsızım..yüksek lisansın da şimdiki durumumuza faydası olur mu düşünüyorum..

hocam tezli yl yapacaksan ve çok çalışacaksan 4.0 ortamala gibi, yl yap derim. öylesine başlıyım biter bir türlü diyorsan zaten doktoraya almazlar düşük puanlarla, devamı olmaz. ben ylye başvurdum ama puanlar yetmedi. 2. öğretim kamu yönetimi okuyorum, 2. haftam derslerde çok memnunum. tabiki sınavlara kadar :) sayısalcıya zor geliyor.

arkadaşlar artık çekilir yanı kalmadı...hergün başka bir üzüntü hergün başka bir sorun.. şimdi derse giriyoruzda derside dinleyenmi var benim bugun 5 dersim vardı ama inanın 15 ders anlatmış gb yim...kafam kazan gibi.....konular zaten dandik dandik.....hiç mi çıkış yolu yok...offfff bende düşünüyorum ne yapsam diye?

hocam hacettepede bir bölüm var bilgisayar animasyonu ve oyun teknolojileri.Tezli ve tezsiz yüksek lisans.Bu bölümde okutulan dersler piyasaya yönelik yarın seni avrupaya bile taşır bu bir.İkincisi uzaktan bilgisayar mühendisliği ders,program,müfredat,ünvan,final,vize aynı.Ben sınıf öğretmeniyim yan alanım bilgisayar.Ayrıca bt formatörüyüm.Ben artık kendim için okuyup kendim için öğreneceğim.Bu sene formatörlüğü kabul etmedim.Yerime sertifikası olmayan bilgisayardan hiç anlamayan sadece norm fazlası olmasın diye torpiili birini formatör yaptılar.Ama süper oldu artık web işine de hiçbir işe el atmıyorum.Hedef bunlar artık facebooktan grupları ekleyip bilgi alabilirsin

Phascolarctos cinereus' Alıntı:
hocam tezli yl yapacaksan ve çok çalışacaksan 4.0 ortamala gibi, yl yap derim. öylesine başlıyım biter bir türlü diyorsan zaten doktoraya almazlar düşük puanlarla, devamı olmaz. ben ylye başvurdum ama puanlar yetmedi. 2. öğretim kamu yönetimi okuyorum, 2. haftam derslerde çok memnunum. tabiki sınavlara kadar :) sayısalcıya zor geliyor.

ikinci öğretim kamu yönetimi derken sınava girip tekrar üni mi okuyorsunuz?? ben açıköğretim tarih okumayı düşünüyorum ama tam karar vermiş değilim başvuruları haftaya bakalım.

Buzkırıcı' Alıntı:
hocam hacettepede bir bölüm var bilgisayar animasyonu ve oyun teknolojileri.Tezli ve tezsiz yüksek lisans.Bu bölümde okutulan dersler piyasaya yönelik yarın seni avrupaya bile taşır bu bir.İkincisi uzaktan bilgisayar mühendisliği ders,program,müfredat,ünvan,final,vize aynı.Ben sınıf öğretmeniyim yan alanım bilgisayar.Ayrıca bt formatörüyüm.Ben artık kendim için okuyup kendim için öğreneceğim.Bu sene formatörlüğü kabul etmedim.Yerime sertifikası olmayan bilgisayardan hiç anlamayan sadece norm fazlası olmasın diye torpiili birini formatör yaptılar.Ama süper oldu artık web işine de hiçbir işe el atmıyorum.Hedef bunlar artık facebooktan grupları ekleyip bilgi alabilirsin

harika bir bölüme benziyor zaten bir lisansüstü programında olmasam çok isterdim, ileride belki derslerini almaya çalışırım belli mi olur :)

bu arada soru için, yl kadro alabileceğiniz, iyi bir alandaysa yl derim.

darkpasaone' Alıntı:
Phascolarctos cinereus' Alıntı:

ikinci öğretim kamu yönetimi derken sınava girip tekrar üni mi okuyorsunuz?? ben açıköğretim tarih okumayı düşünüyorum ama tam karar vermiş değilim başvuruları haftaya bakalım.
ygs - lys ye girdim hocam. açıkda olsa kaçırmayın hocam başvurun aynı diplma sonuçta. birde yl yapsanız bile açıköğretim size engel olmaz.

Buzkırıcı' Alıntı:
Ben sınıf öğretmeniyim yan alanım bilgisayar.
yan alanı bilgisayar olan birini ilk kez gördüm... Bilgisayarla ilgili bölüm mü okudunuz extradan hocam? Yan alan nasıl oldu?

Buzkırıcı' Alıntı:
sadece norm fazlası olmasın diye torpiili birini formatör yaptılar.
Formatörlük kadro değil sadece görevlendirme hocam... Norm fazlalığını ortadan kaldırmaz... Bilginize...

bu arada tecrübeli arkadaslara bir soru sorabilir miyim?
Hem yüksek lisans veya doktorada okurken aynı anda Açıköğretimden veya uzaktan eğitim yoluyla veya yüzyüze herhangi bir üniversitenin önlisans veya lisans bölümünü de okuyabilir miyiz?

cyln' Alıntı:
Hem yüksek lisans veya doktorada okurken aynı anda Açıköğretimden veya uzaktan eğitim yoluyla veya yüzyüze herhangi bir üniversitenin önlisans veya lisans bölümünü de okuyabilir miyiz?
Evet okuyabilirsiniz.

cyln' Alıntı:

hepsini aynı anda yapabilecek misiniz?

hepsini dediginiz :))) atmak serbest yaa
mesela hukuk bildigim kadarıyla sınavlara girmek yeterli devam mecburiyeti yok
yuksek lisansta da bakanımı dinlesem kendi memleketime tayin istedikten sonra kendi memleketimde yüksek yapsam
olmaz mı :)

cyln' Alıntı:
konu hakkında kaynak sahibimisiniz hocam...
YÖK'ün yayınladığı bir yazı vardı hocam bu senenin başlarına doğru, tam detayları hatırlamıyorum. Şu anda o yazıyı araştırıyorum. Bulabilirsem eklerim buraya.

Hocam lisans ve önlisans için aynı anda iki örgüne kayıt yaptırılamıyor. Biri açıköğretim olmak zorunda.
Yükseköğretim kurumlarında eşzamanlı öğrenim görme
MADDE 25- (1) Örgün öğretim yapan farklı yükseköğretim kurumlarına aynı dönemde önlisans ve lisans öğrenci kaydı yaptırılamaz ve öğrenim görülemez.
(2) Yükseköğretim kurumlarında herhangi bir örgün meslek yüksekokulu programına kayıtlı öğrenciler veya bu programlardan mezun olanlar, açıköğretim sistemi ile yürütülmekte olan ve kontenjan sınırlaması olmayan ve okudukları veya mezun oldukları önlisans programından farklı olmak kaydıyla açıköğretim önlisans programlarına kayıt yaptırabilirler.
(3) Yükseköğretim kurumlarının herhangi bir örgün lisans programında kayıtlı öğrenciler veya bu programlardan mezun olanlar, açıköğretim sistemi ile yürütülmekte olan ve kontenjan sınırlaması olmayan ve okudukları veya mezun oldukları lisans programından farklı olmak kaydıyla açıköğretim lisans veya ön lisans programlarına kayıt yaptırabilirler.
(4) Örgün meslek yüksekokulu programları öğrencileri veya mezunlarından açıköğretim onlisans programına da kayıt yaptırmış olanlar lisans programlarına dikey geçiş işlemlerinde, mezun olacakları örgün meslek yüksekokulu veya açıköğretim önlisans programından birini tercih ederler.
(5) Yükseköğretim kurumlarının örgün diploma programları ile açıköğretim programlarına kayıtlı olan öğrenciler, ilgili yönetim kurullarının kabul edeceği şartlar çerçevesinde örgün ve açıköğretim programları arasında kredi saydırma işlemi yaptırabilirler.
(6) Örgün öğretim ile birlikte açıköğretim programına kaydolacak erkek öğrencilerin askerlik işlemleri, örgün öğretimdeki statülerine göre yapılır. Bu durumdaki öğrencilerin açıköğretim programlarına kaydolmaları, askerlik işlemleri ile ilgili herhangi bir hak sağlamaz. Açıköğretim programlarına kayıt yaptırdıktan sonra örgün öğretimden kaydını sildiren öğrenciler bu durumlarını belgelendirmek koşuluyla askerlik işlemleri dahil tüm öğrencilik hizmetlerinden yararlanırlar.
http://www.yok.gov.tr/content/view/713/

Yüksek lisans ve doktorada ise aynı anda iki tane yapmaya izin çıkmış:
http://www.memurlar.net/common/documents/3734/6111_sayili_kanun.pdf
2. Sayfanın altında değişen 21. madde. Ayrıca Yöksis soru no 15 olarak arattığınızda direkt cevabı veriyor.

ikinci üniversite okumak güzel ama zor.ayrıca güzel bir bölüm seçmek gerekiyor.kararsızım gerçekten.bilişim gibi geçersiz bir alan seçimi yaparım diye.

lion26' Alıntı:
ikinci üniversite okumak güzel ama zor.ayrıca güzel bir bölüm seçmek gerekiyor.kararsızım gerçekten.bilişim gibi geçersiz bir alan seçimi yaparım diye.
ben açıköğretim Sosyoloji yapacağım, sonrasında da açıköğretim Felsefe düşünüyorum. Üstüne yüksek lisans olarak Sosyal Psikoloji. Eli yüzü düzgün bir büyükşehire kapağı atabilirsem de Antropoloji okumak var hep içimde.

omd' Alıntı:
lion26' Alıntı:
ben açıköğretim Sosyoloji yapacağım, sonrasında da açıköğretim Felsefe düşünüyorum. Üstüne yüksek lisans olarak Sosyal Psikoloji. Eli yüzü düzgün bir büyükşehire kapağı atabilirsem de Antropoloji okumak var hep içimde.

bilmiyorum ya.severek okuyacağın bir bölüm bulmak zor.inş. istediğin gibi olur.ben hukuk düşünüyorum ama artık nasıl olacak onu da bilmiyorum.okumaktan da sıkıldım artık

blşmblşm' Alıntı:
arkadaşlar artık çekilir yanı kalmadı...hergün başka bir üzüntü hergün başka bir sorun.. şimdi derse giriyoruzda derside dinleyenmi var benim bugun 5 dersim vardı ama inanın 15 ders anlatmış gb yim...kafam kazan gibi.....konular zaten dandik dandik.....hiç mi çıkış yolu yok...offfff bende düşünüyorum ne yapsam diye?

Aynen hocam, diğer hocaların bizim kadar yorulduğunu sanmıyorum. Ben BT dışında bir yüksek lisans istiyorum, Matematik özellikle. Ama 15 saat matematik dersi istiyorlar. :/ Belki seneye 15 saatin altına düşer :scared:

http://www.facebook.com/photo.php?v=148950608580121

Arkadaşlar daha önce soran olmuştur belki ama ingilizce eğitim veren üniversitelerden mezun olanlar ingilizce öğretmenliğine başvurabiliyor mu? Sanırım 2004 e kadar fen edebiyat mezunları bile formasyon alıp ingilizce öğretmeni oluyordu Boğaziçi den mezun olanlar, şu an bunu kime sorabilirim? Kimse açmıyor telefonu, pgm atama da cevap vermiyor, mail attım ses yok, başvursam nolur acaba?

Bu arada ben de ikinci üniversite düşünüyorum, istediğim alanda yüksek lisans şansı bu ülkede malesef mümkün değil, herkes kendi alanının mezunu istiyor...

Kamu yönetimi okusak, ileride kurum değiştirebilirmiyiz? Kamu yönetimi ile hangi kuruma geçebiliriz?

Bir çok kurum kamu yönetiminden uzman yardımcısı kadrosun eleman alıyor, fakat ben şimdi girsem yaş 31, mezun olsam yaş 35, yani tam sınırda o zamanki sınavlara hazırlanmam gerekecek. Yaş 35 den sonra hiçbir kurum kendine uzman yardımcısı almıyor. Biraz önce memurlarnetteki ilanlara baktım, işletme, kamu yönetimi vs. bu alana kaynak. İşletme okumak istemiyorum, kamu yönetimi daha alanı geniş geliyor. Yine de araştırmak lazım.

araştıralım buradan paylaşıma devam edelim ... memurlardaki ilanın linkini verirmisin
bende düşünüyorum 2. üniv olayını medya üzerinde reklam gibi bi bölümle yapsam diyordum branşımızla birleştiririz tasarıma yaratıcılığa yöneliriz diye bu bölümler üzerinde ne dersin?

Su olaylara bakarak meb yada kamu icin degil 50 yasinada gelseniz direk piyasada calisacakmis gibi okul meslek secin.ozellikle avrupa icin.bizim 3d ciler genelde disarda

Geri