Ikiz plaka sorunu

Kodla Büyü

hakimiyet001

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Tatilden dönerken polisler bizi durdurdu. Aynı plakalı başka bir arac radara yakalandı. Araç size aitmi diye tutanak tuttular. Gelinceye kadar 5 defa durdurdular. Ne yapabilirim. Hiç başına gelen oldumu

Haberlerde denk gelmiştim. Farklı illere ait bir sürü ikiz plaka basılıp dağıtıldığını büyük ihtimalle sizin de o şekilde olmuş. Radara hangi yol güzergahında yakalandığını öğrenip sizin de farklı bir yerde olduğunuzu kanıtlarsanız cezadan kurtulmuş olursunuz.

İkiz plaka olabilir ancak radarda okuma hatası yüzünden oluyor genellikle benim rve16 plakayı okumuş ancak hata rye16 plakaya ait. raslantı sonucu her ikiaracında renkleride beyazdı. plaka okuma sistemleri Y harfini V ile karıştırıyor

Arabanın bize ait olduğunu ispatladık diğer ildeki araba hem plaka hem de araba kaçakmis ancak radara takıldığında sizi sürekli durdurulur dediler bundan nasıl kurtulabiliriz

arabayı yakın bir akrabaya sat plakayı değiştir sonra yine üstüne al

plakayı değiştirmekten başka sağlıklı çözüm yok gibi duruyor.(satma işi hariç)

Gerçek plakalı aracı sürekli durduran trafik sahte plakalı aracı yakalayamıyor muymuş? o_O
Tahminime göre ikiz plakayı kullanan araçta birkaç tane daha plaka vardır. Canı hangi plakayı isterse onu takıyor olabilir. Böyle birşey aklıma geldi şimdi. Pts sistemini geçince plaka değiştiriyor olabilirler mi acaba?

benim şöyle başıma geldi.
aracım sabah 4'te ankara hgs'den geçmiş.
itiraz ettim. resim geldi.
araba aynı ama ben değilim.
emniyete gittim, plaka değişikliği yaptık.

Tahminime göre ikiz plakayı kullanan araçta birkaç tane daha plaka vardır. Canı hangi plakayı isterse onu takıyor olabilir. Böyle birşey aklıma geldi şimdi. Pts sistemini geçince plaka değiştiriyor olabilirler mi acaba?

Valla o kadar alengirini bilemiyorum hocam. Benim takıldığım nokta kurallara uyan bir vatandaşın kendisiyle hiç alakası olmamasına rağmen boş yere mağduriyet yaşaması.

Valla o kadar alengirini bilemiyorum hocam. Benim takıldığım nokta kurallara uyan bir vatandaşın kendisiyle hiç alakası olmamasına rağmen boş yere mağduriyet yaşaması.
Orası öyle. Bizimde başımıza geldi. Karadeniz turuna çıktık 2-3 yıl evvel. Dönüşte aracımızı durdurdu polis. Aynı plaka bilemem nerede radara girdi diye. Epey süren araştırma sonucu bizim tur şirketinin aracı sahte plaka çıkmaz mı? Daha doğrusu tur şirketi başka bir şirketten kiralamış güya suçlu onlarmış bizim şirkete göre vs. vs. işin sonunda gece 3'te polis aracı bağladı. Biz ortada kaldık. Tur şirketinin sahibini aradık şükür telefonla ulaştık. Birkaç sat bekledik bir öğrenci servisi geldi bizi aldı eve götürdü ama tam bir rezillikti şirketlerin yaptığı.

Biz kendi şirketimizden bile şüphelendik. Kiraladığı araca para vermemek adına bu işi yapmış olabilir diye düşündük. Bu işi biliyordu kendileri şikayet etti diye aklımıza geldi. Çünkü rehberleri alel acele siz eve yaklaştınız ben şu dinlenme tesisinde ineyim. Bizim diğer araç gelecek ona geçeyim yolu uzatmayayım, şoförün halini de beğenmiyorum sizden sonra tek kalmak istemiyorum ayakları çekti zira. O indikten 30-40 dakika sonra polis durdurdu.

Aracı süren adam 8 yıldır bu aracı kullanıyorum mümkün değil demez mi?

benim başıma geldi hiçbir şekilde kurtulamıyorsunuz. savcılağa gittim şikayet ettim. 5 ay sonra beni haklı buldular sorun düzeldi. Ama öncesinde bana plakayı değiştirmem konusunda uyardılar gerçektende plakayı değiştirmek en kolay yolu 2500 tl ye kıyacaksın rahatlayacaksın

Sayın hocam plaka değişikliği için aracı başkasına devretmenize gerek yok. Önce aracınızdaki plakaları söküp saklayın. Daha sonra trafiğe gidip yolda iki plakam da düşmüş diye ihbarda bulunun. Size yeni bir plaka ve ruhsat veriyorlar. Daha önce kullandığım aracın plakası ile ilgili çok sorun yaşadığım için bu yolu kullanmıştım. (Polis önerisiydi)

Sayın hocam plaka değişikliği için aracı başkasına devretmenize gerek yok. Önce aracınızdaki plakaları söküp saklayın. Daha sonra trafiğe gidip yolda iki plakam da düşmüş diye ihbarda bulunun. Size yeni bir plaka ve ruhsat veriyorlar. Daha önce kullandığım aracın plakası ile ilgili çok sorun yaşadığım için bu yolu kullanmıştım. (Polis önerisiydi)
Hocam plakası düşen araca neden aynı bilgilerle aynı plakayı basıp vermek yerine sıfırlıyorlar anlayamadım?

peki bunun cezası yok mudur plakamı düşürdüm deyince ve ne kadar masraf gitti bu yolu kullanınca.

Hocam plakası düşen araca neden aynı bilgilerle aynı plakayı basıp vermek yerine sıfırlıyorlar anlayamadım?
Hocam onu bilmiyorum ama benim aracımın önceki sahibi plakasını gerçekten düşürmüş ve yeniden plaka vermişler (tek olduğu için aynı plaka) Bu durumda emniyetin sistemine kayıp/çalıntı olarak giriliyor.bu durumda da sürekli aracı çeviriyorlardı. Ben de durumdan rahatsız olduğumu trafik şubeye gidip anlattım. Ancak iki plaka birden kaybolursa yeni ruhsat ve plaka verilir dediği için, ben de ikisi de kayboldu dedim.
peki bunun cezası yok mudur plakamı düşürdüm deyince ve ne kadar masraf gitti bu yolu kullanınca.
Ruhsat ücreti ve plaka basım ücreti ödedim. Güncel fiyatları bilmiyorum ama 1500 tutar sanırım. Çok mu evet çok ama çektiğim rezillikten kurtuldum.

Geri