İkinci üniversite bölüm tercihi

Kodla Büyü

ctrl+z

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bizim bölümün durumu malum labların eski olması veya hiç olmaması dersimize verilen önem (yine bu forumda okumuştum ileride dersimizin tamamen kalkacagiyla ilgili bir şeyler yazıyordu) çok kolay norm fazlası olmamız vs. gibi nedenlerden ikinci bir üniversite okumak istiyorum belki ileride şimdi olduğu gibi geçiş hakkı verirler. Okumak istedigim bölümler ilk. Matematik öğretmenliği , ilahiyat ya da din kültürü öğretmenliği, fen ve teknoloji öğretmenliği, ya da,okul öncesi öğretmenliği aslında bunların dışında çok okumak istediğim bir bölüm var eczacılık ama bulundugum ilde yok. Tecrübeli ya da okuyan arkadaşlardan fikir bekliyorum. Bu arada mezun olalı 13 sene oldu ve meslek lisesi mezunuyum ve iyi bir derceyle üniversiteye girmiştim. Tekrar hazırlanmak okumak nasıl olur yardımlarınızı bekliyorum...

Ben de aynısını düşünüyorum deneyimli arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var

Geçen sene hiç çalışmadan Mersin Ünv. Fen Bilgisi Öğretmenliği bölümünü kazandım ama kazanmak sorun değil sorun derslere gitmek, sınava girmek. Bırakmayı düşünüyorum...

Fen bölümünü beğenmedim de diyebilirim.
Bilişim branşını seviyorum aslında.
Belki de ne istediğimi ben de bilmiyorum :))
Kararsızlık en kötüsü.

Zamanında 15-20 binler sıralamasında bilgisayar bölümünü yazıp giden insan hiç çalışmadan 140 bin sıralama olan Fen bölümünü çok rahat kazanıyor, biraz çalışan da İlköğretim Matematiği kazanır diye düşünüyorum.

Hocam bana kalsa idarecilik yapın. Hayat kısa degmiyor bu kadar dert edinmeye. Üstelik acizane bir kaç noktaya parmak basmak istedim.
1-Hele çocuk falan varsa ogrencilige dönmek sizi çok zorlayacaktır.
2-Birde okulu ve üniversite saatlerini denk getirmek kolay iş değil.
3- Farz edelim okul bitti(.Burası Türkiye) Bir baktınız Sizin okuduğumuz bölümde iş olanağı kalmamış. ( Orn:Bote)
4- Yanlış anlaşılmasın idealist arkadaşları yolundan çevirme yada ümitsizliğe düşürmek istemem ama bana cok zor geliyor bu iş.

Ben de hiç calismadan ingilizce ogretmenligini kazandim bu sene. kayit filan yaptirdim ama okuyup bitirebilecegime hic ihtimal vermiyorum. Kaldi ki universite ve gorev yaptigim okul ayni sehirde bile degiller :)) bizi farkli alanlara yonelmek zorunda birakanlar utansin ne diyelim..

Ben geçen yıl Ankara ilahiyatı bitirdim. Ama 4 yılım inanılmaz zor geçti. Çok ama çok zorlandım. Ama çok şükür bitti. 4+4+4 e geçişte dersimiz seçmeliydi, not yoktu , norm fazlasıydı derken başka bir bölüm okuyacağım dedim ve şükür bitti. Şu an ilan edilen alan değişikliğinin ne olduğu kapsamının ne olduğu hiç belli değil.ama illaki işime yarayacağını düşünüyorum. Allah büyük , emekler boşa gitmez inş

Ben de pdr okuyorum son sınıfım üniversitem de başka bir ilde çok zor oluyor ama bizi o kadar zor durumda bıraktılar ki ne yapalım

Ben de pdr okuyorum son sınıfım üniversitem de başka bir ilde çok zor oluyor ama bizi o kadar zor durumda bıraktılar ki ne yapalım

Hocam başka bir ilde nasıl okuyorsunuz hem öğretmenlik yaparak, derslere girme zorunluluğu yok mu bir de muaf olduğunuz dersler oldu mu?kac senede tamamliyorsunuz üniversiteyi?

Tebrik ediyorum arkadaşları. Benim hep aklımda ilköğretim matematik öğretmenligi okumak ama gözüm kesmiyor.

Hocam başka bir ilde nasıl okuyorsunuz hem öğretmenlik yaparak, derslere girme zorunluluğu yok mu bir de muaf olduğunuz dersler oldu mu?kac senede tamamliyorsunuz üniversiteyi?
Hocam başka il dediğim 1 saat uzaklıkta derslerimi hem birinci öğretimden hem ikinci öğretimden alıyordum yani aynı günlere toplamaya çalışıyorum okulda ders saatim çok değildi bi de ünv hocalarından devamsızlığı önemsemeyenler vardı oderslere çok gitmiyordum yetişebildiğim derslere gidip diğerlerinden kalıyordum

Bilg. Mühendisliği ( tamamlama değil lys de 50 bin yapmıştım 2012 de. Zamanında ilk 5-10 bine giren 80 kuşağı bilişimciler için çokta zor değil açıkçası) ve adalet bitirdim. Aöf işletme 3. Sınıftayım. Bu sene de dilde 2000 küsürlerde sıralama ile İstanbul Üniversitesi İspanyol dili ve edebiyatına girdim. Kısmet olursa dgs hukuk yapacağım ilerde emeklilik için. Gerçekten 80 kuşağını zorla MEBe soktular. Bari değerlendir pırlanta gibi insanları. Harcadılar bitirdiler bissürü güzel insanı.

Son düzenleme:
Hocam başka il dediğim 1 saat uzaklıkta derslerimi hem birinci öğretimden hem ikinci öğretimden alıyordum yani aynı günlere toplamaya çalışıyorum okulda ders saatim çok değildi bi de ünv hocalarından devamsızlığı önemsemeyenler vardı oderslere çok gitmiyordum yetişebildiğim derslere gidip diğerlerinden kalıyordum

Muaf olduğunuz dersler oldu mu hocam universite kaç senede bitti/bitecek?

Bilg. Mühendisliği ( tamamlama değil lys de 50 bin yapmıştım çalışmadan. Zamanında ilk 5-10 bine giren 80 kuşağı bilişimciler için çokta zor değil açıkçası) ve adalet bitirdim. Aöf işletme 3. Sınıftayım. Bu sene de dilde 2000 küsürlerde sıralama ile İstanbul Üniversitesi İspanyol dili ve edebiyatına girdim. Kısmet olursa dgs hukuk yapacağım ilerde emeklilik için. Gerçekten 80 kuşağını zorla MEBe soktular. Bari değerlendir pırlanta gibi insanları. Harcadılar bitirdiler bissürü güzel insanı.

Hocam maşallah bu kadar çok okulu nasıl okudunuz? Istanbul'da oturuyorsunuz sanırım bir de nasıl hazırladınız sınavlara?

Hazırlanmadım hocam benim kuşak bilgiayarcıların geneli bu puanları alır zaten sınava girse. Bana özel bir durum ya da başarı hikayesi değil. İstanbuldayım evet o sayede başka şehirde olsa zor olurdu sanırım. Teşekkür ederim hocam iyi dilekleriniz için.
Hocam maşallah bu kadar çok okulu nasıl okudunuz? Istanbul'da oturuyorsunuz sanırım bir de nasıl hazırladınız sınavlara?

zamanında tıp gelirken gitmeyip bu bölümü okuduk, şimdi ben de istiyorum ilk mat. veya diş hekimliği okumak ama hem çalışıp hem okumak imkansız gibi geliyor bana.

zamanında tıp gelirken gitmeyip bu bölümü okuduk, şimdi ben de istiyorum ilk mat. veya diş hekimliği okumak ama hem çalışıp hem okumak imkansız gibi geliyor bana.
Alakasız bir alan zor olacaktır ama mesela matematik devamsızlık sorunu olmazsa halledilir bence hocam.

Muaf olduğunuz dersler oldu mu hocam universite kaç senede bitti/bitecek?[/Ay
önceden aldığım derslerin hepsinden muaf oldum yani eğitim dersleri ve ortak derslerden muaf oldum bu yıl bitirebilirsem toplamda 2 buçuk yılda bitirmiş olacağım bu yıl ikinci dönem biraz ders sayısı fazla ama inş bitiririm

Hazırlanmadım hocam benim kuşak bilgiayarcıların geneli bu puanları alır zaten sınava girse. Bana özel bir durum ya da başarı hikayesi değil. İstanbuldayım evet o sayede başka şehirde olsa zor olurdu sanırım. Teşekkür ederim hocam iyi dilekleriniz için.
Ben de 80 kusagiyim ve hocamin dedigi gibi bizim kusak tip fakultesine girecek puanlarla kazandilar zamaninda bote yi. Ben de meslegi icraa ederken hem bilg muh hem de yuksek lisansi bitirdim buna ek olarak adalet de bitti. Bu sene 5. Univ kaydoldum. Bizim kusak icin sinav kazanmak zor degil. Ama daha sonra bote kazananlar gercekten inanilmaz dusuk puanlarla kazandilar ve onlar icin sinavlar zor olabilir. Derslere devam zor oluyor ikinci univde lakin cok ders saydirabilirsiniz bir de hocalarla konusursaniz devami cogu sorun yapmiyor. 30 35 yasindaki insanlari disipline etmek gibi bir dertleri olmuyor.
Ayrica meslekte 10. Yilim ve her yil ayni muhabbet doner. Meslegin gelecegi yok vs. Artik bu muhabbeti birakin bence. Kendinizi gelistirmek, yeni seyler ogrenmek icin okuyacaksaniz okuyun ama g.t korkusuyla okuyacaksaniz hic baslamayin izdirap olur bu surec. bildigim cok insan var yarida birakti. Siz IT elemanisiniz ve cagimizda size daima ihtiyac var. MEB olmazsa baska bir yerde. Rahat olun bence.

İsteyen çalışan emek sarf eden yapar arkadaşlar..marmara tef mezunuyum bende..uludağ elektrik elektronik mühendisliğini bitirdim.. şuan ise esas hedefim olan bölümü okuyorum uludağ hukuk 3. Sınıftayım inş bitirip avukatlık yapacağım..çocuk ve aile ile gerçwkten zor bu işler ama dirayet edip uykusuz gecelere haZırsanız sonuna kadar gidin derim.birde nacizane tavsiyem kendi şehrinizden başka yerdeki bir okulda birde evli ve çocuklu iseniz okumanız çok zor...imkan varsa mutlaka kendi şehrinizdeki bir okul...

Adalet, arkasından dgs. Marmara hukuk birinci öğretim 3. Sınıftayım
Kesinlikle tavsiye ederim...

İsteyen çalışan emek sarf eden yapar arkadaşlar..marmara tef mezunuyum bende..uludağ elektrik elektronik mühendisliğini bitirdim.. şuan ise esas hedefim olan bölümü okuyorum uludağ hukuk 3. Sınıftayım inş bitirip avukatlık yapacağım..çocuk ve aile ile gerçwkten zor bu işler ama dirayet edip uykusuz gecelere haZırsanız sonuna kadar gidin derim.birde nacizane tavsiyem kendi şehrinizden başka yerdeki bir okulda birde evli ve çocuklu iseniz okumanız çok zor...imkan varsa mutlaka kendi şehrinizdeki bir okul...
Azminize hayran kaldım. Ama dediğiniz gibi evlilik +2 çocukla hayal ötesi görüyorum kendim için.

peki bana bir akıl verin.siz olsanız hacettepe tezsiz animasyon ve oyun teknolojileri yüksek lisansı mı yoksa lisans grafik mı okurdunuz?hedefim oyun sektörü.

Vallahi bravo, azimli arkadaşlarımızın oranını epey yüksek görüyorum. Zeki ve yetişmiş bilişimciler artık bilişimden başka alanlara kayıyor devlet artık bunu görmeli.

Bir de şu ülkelere bakın...

Fen edebiyattan matematik bölümünü bitirdiğimizde ilave bir Formasyon almaya gerek var mi arkadaslar. Ya da almadan alan degisikligi ile mat ogrtmligine gecis yapılabilir mi

Bence gerek olmamalı zaten öğretmenlik okudunuz. Formasyon ona sayılır mantıken. Umarım mantığa uygundur olay.
Fen edebiyattan matematik bölümünü bitirdiğimizde ilave bir Formasyon almaya gerek var mi arkadaslar. Ya da almadan alan degisikligi ile mat ogrtmligine gecis yapılabilir mi

Ben de Fen Bilgisi öğretmenliğine kayıt yaptırdım. Muaf olacağım dersler ders kaydında belli olacak. Derse girmek bitirmek nasıl olacak bilmiyorum ama bu branştan kurtulmak istiyorum.

Ben de Fen Bilgisi öğretmenliğine kayıt yaptırdım. Muaf olacağım dersler ders kaydında belli olacak. Derse girmek bitirmek nasıl olacak bilmiyorum ama bu branştan kurtulmak istiyorum.
Hangi üniversiteyi kaç puanla kazandınız hocam ve örgün eğitim mi? Eğer öyleyse devam zorunluluğu var mı?kaç yıldır görev yapıyorsunuz meb de ve nasıl hazırladınız ciddi mi yoksa öylesine mi?

Geri