İkinci üniversite bölüm seçimi

Kodla Büyü

only61

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
arkadaşlar 2.üniversite okumaya karar verdim ama şu 4 bölümden hangisi okuyacağımı bilemedim...
1- istanbul üniversitesi - coğrafya
2-anadolu üniversitesi - tarih
3-anadolu üniversitesi - felsefe
4-anadolu üniversitesi - edebiyat

her seçeneğin avantajları ve dezanantajları var...

aslında okumak istediğim bölüm coğrafya ama final sınavları istanbuldaymış...giresundan istanbula gitmek zorunda kalacağım.
hadi gittim diyelim bu sefer bütünleme sınavlarına kalırsak yine gitmek zorunda kalacağım.
bir sürü masraf,üstelik istanbul üniversitesi 370 tl harç parası alıyor dönemlik...8 dönemden hesaplarsak bi de yol masraflarını falan katarsak bu bölümü okumak toplam 5-6 milyar arası ediyor...değer mi o kadar bilemedim.

anadolu ü. ise çok ekonomik...her ilde sınavlara girebiliyorsun.bi de harç ücreti 205 tl...

bi de ilerde ekders sıkıntısı olmayan, il içi-il dışı yer değiştirmede daha avantajlı olan bir bölüm seçmek istiyorum...
bu yönden bakarsak hangi bölümü seçmeliyim.? siz olsanız hangi bölümü seçersiniz?

bu sınavsız geçiş hocam...
edebiyat ek ders sıkıntısı olmayan bir bölüm ama dersler sıkıcı ve zor gibi ..bi de ilgi alanıma girmiyor...tarih ve felsefe daha zevkli sanki...
işte bu yüzden seçmekte zorlanıyorum

macera aramayın kendinize hukuk, dgs, felsefe, edebiyat, adalet..

Türkiye çok değişken bir ülke.. bugün geçerli olan hükümler yarın hükümsüz olabiliyor..
o yüzden oturun oturduğunuz yerde :D :D :D

Geri