Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

İkinci El Oto Fiyatları (Anket)

Konu, 'Otomobil Kulübü' kısmında ahmetarif21 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
?

Bayramdan sonra 2. el oto fiatları nasıl olur?

1. Artar

56,9%
  2. Değişmez

30,6%
  3. Azalır

12,5%
  1. ahmetarif21

ahmetarif21 Seçkin Üye Seçkin Üye

Bayramdan sonra 2. el oto fiatları nasıl olur?

2. Unis

Unis Seçkin Üye Seçkin Üye

Yönetim Önlem almadığı (ki benim önerim kasko bedelinin max%10'u olacak şekilde bir düzenleme) ve sıfır araçlar piyasayı doyuracak sayıda olmadığı müddet herkes istediği gibi at koşturacak.

3. ernsg

ernsg Site Gezgini

pandemiden dolayı sıfır araç üretimi azaldı, eylüle doğru bayilere sıfır araç geldikçe 2. el düşer, düşmese bile anormal artışlar durur.

4. aekoydemir

aekoydemir Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam yeni gelen araçları galeriler anında kapıp sarı sitede 20-30 yukarısına koyuyor. Misal Skoda Kamiq. Daha geçen hafta geldi, şu anda araç kalmamış bayilerde. Açın bakın Skoda sitesindeki fiyatına, birde girip sarı siteye bakın. Hükümet buna göz yumduğu sürece düşmesi imkansız.

Rcberk bunu beğendi.
  5. Rcberk

Rcberk Site Gezgini

Hocamın dediğini görmek için baktım gerçekten liste fiyatının enaz 25 Bin üzerinde satıyorlar. Yanlış bilmiyorsam eylülde bu alım satım işini sadece galericiler yapacak hikmeti ne olaki acaba?

6. selocan32

selocan32 Seçkin Üye Seçkin Üye

Millet tatil planlamasını hep bayrama ya da bayram arkasına bıraktı. Bu anlamda artar diye düşünüyorum ama tatil sonrasında ise okullar da açılırsa eğer araç ihtiyacı azalabileceğinden dolayı çok olmasa da biraz azalma olur kanaatindeyim. Acizane görüşüm bu. Ama açıkçası çok da bir düşüş olacağını sanmıyorum. Sıfır araç fiyatları aldı başını gidiyor.

7. ahmetarif21

ahmetarif21 Seçkin Üye Seçkin Üye

8. bote67

bote67 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Anket güncel kalınca, konu başlığını açan üyeye ek bir fayda mı sağlanıyor bu forumda acaba?
    Açılan anket sayısına göre EBA dönem puanında olduğu gibi ek puanlar mı ekleniyor ...
    Son yıllarda bu forumu pek sık ziyaret etmediğimdem dolayı, merak ettiğim için soruyorum.

9. ugurkorkmaz

ugurkorkmaz Seçkin Üye Seçkin Üye

@bote67 Dediklerinizin hiçbiri yok hocam. En güzeli de bu şekilde olmasi. Bu konuda konuşmak dertleşmek için konu açıyor. Konuyu açmak istediği için konu açıyor.

10. bote67

bote67 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Evet, ek puan benzeri bir katkının olmaması en iyisi :)
    Altın fiyatları artar mı? BTY dersi ortaokul ve lisede her şubede 2 saat zorunlu olmalı mı? gibi anketler açıp en az 100 oy kullanılanana kadar anketi güncel tutmanın bir katkısı olmayacak o zaman
    Teşekkürler...

11. mesafeli

mesafeli Seçkin Üye Seçkin Üye

Bu zamana kadar hiçbirşeyin ucuzladığını görmedi bu gözler

12. sert_hard

sert_hard Seçkin Üye Seçkin Üye

Sayın hocalarım, bugün Peugeot bayisine gittim 3008 incelemek için, satış temsilcisi ile baya konuştuk malûm durumlar hakkında. Active Prime paket dizel otomatik "0" araç bayide 300bin civarı, ekstralar veya indirimler ile 3 aşağı 5 yukarı değişiyor. Ve malûm sarı siteyi açtık, aynı paket , aynı model araçları inceledik, en uygunu bayiden 12bin TL daha yüksek. Yetkilinin dediği şu şekilde "Galericinin 3 5 tanıdığı geliyor, bayideki araçları topluyor, sonra piyasayı yükseltip kendi fiyatlarına satıyor. Şu anda 2008 için benzer bir durum yaşıyoruz" dediler

13. sert_hard

sert_hard Seçkin Üye Seçkin Üye

Şu anda araç almak için gitseniz, tiko para peşin ödeseniz, Covid nedeniyle en iyi ihtimal 1 ay, ortalama 2 ay bekleme durumu var. Galericiler de bu durumu kendi avantajlarına "haksız" şekilde kullanıyorlar. Bu yüzden ben fiyatların pek azalacağını düşünmüyorum, artmazsa iyi...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal