Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

İkinci dönem nihayete erdi

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında f_dogan76 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. f_dogan76

f_dogan76 Seçkin Üye Seçkin Üye

Yönetmelik değişikliği

Ekli Dosyalar:

yekzan ve yenersonmez bunu beğendi.
  2. hilmiki

hilmiki Aktif Üye

Telafi olmayacağı için bitti der miyiz

3. mazzi

mazzi Site Gezgini

Bence bitti

4. ÇetinÖğretmen

ÇetinÖğretmen Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

bitmesin mi Hilmi Abi :)

5. hilmiki

hilmiki Aktif Üye

Yani Çetin abi, hayırlısı ile şu olaylar bir bitsin de.

ÇetinÖğretmen bunu beğendi.
  6. kazuo

kazuo Seçkin Üye Seçkin Üye

Diyemeyiz.

Şu süreçte bir kez daha gördüm ki, bu toplum öğretmenlerden ölesiye nefret ediyor. Dolayısıyla Haziran'da okulların açılması ne kadar mantıksız da olsa, okullar açılabilir. Okullar açılınca mutlaka virüsten ölen öğretmenler olacaktır. Öğretmenlerden ölen olmazsa, nefreti dinmeyecek bir kesim var çünkü.

7. bitter

bitter Aktif Üye

O kadar haklısınız ki hocam utanmasalar covide sebep öğretmenlerdir diyecek insanlar var. Öğretmenlerden ölenler olmasına rağmen nefretleri dinmiyor !!!

katafalk ve kazuo bunu beğendi.
  8. narses

narses Seçkin Üye Seçkin Üye

bitti bitti

9. doganay44

doganay44 Üye

Telafi uygulanamayacak şekilde salgının devam etmesi diyor. Bu durumda Haziran'da okulu açarsa bu maddeye ters olur. Dolayısıyla birinci dönem notu kullanılmaz. Haziran'da okullarin açılmayacagini düşünüyorum. Sizce de haklı miyim

10. canemrahh

canemrahh Üye

Peki seminer dönemi nasıl olacak acaba?

11. DaMieN

DaMieN Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

Hangi seminer dönemi?

12. zulfikar1985

zulfikar1985 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Idareci arkadaşlar daha iyi aydınlatacaktir. Okullardan telafi eğitimi için görüş istendi diye duymuştum.

13. amip33

amip33 Süper Üye Süper Üye

Okulların açılması kaos ortamına sebep olur. Futbolun başlaması bile büyük tartışma hala. Hazirandaki 2 büyük sınav ne olacağı belli değil. Haziran ayında sadece 8 ve 12'lere DYK tarzı birşey açılır en fazla.Başka birşey olmaz.Eylül'de görüşmek üzere gidiyorum ben.

katafalk bunu beğendi.
  14. Buzkırıcı

Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

Haziran olayı ortaokul ve ilkokulda bitmiştir.Eylülde de toplantı ancak sanal olur.

15. Rdn Mth

Rdn Mth Site Gezgini

Sizce temmuz ağustosta dyk yapılır mı? Sanırım 1 eylüle kadar iptal etmişlerdi kursları

16. katafalk

katafalk Seçkin Üye Seçkin Üye

Şu süreçte gördük ki öğretmenlik ülkemizde bitmiştir. Eğitime ve eğitimciye saygı, değer kalmamıştır. Ne maddi ne manevi anlamda tatmin olamadığımız bu meslekte üstüne yergiler vs.

Herkesin kafasında oluşan profil yan yatıp üzüm yerken göz yaşlarını dolar ile silen öğretmen olmuştur.

Belki de hiçbir memuriyet bu kadar göz önünde tutularak yerden yere vurulmamıştır. Adım gibi eminim haftada 40 saat, ders saati değil bakın 40'ar dakikadan 60 saat derse girsek yine bir bahane bulunup "Ama dersi anlatırken oturuyor, ayakta anlatmıyor." denecektir. Bu başta diğer memurlar sonra okumamış/okumuş çoğu veli hatta meslektaşlarımız da dahildir.

Kanunen güvence altına alınmış olmasına rağmen maaş ve ek dersi hak ettiğini göstermek istercesine idari makamların verdiği her türlü angaryaya koşturan meslektaşlarımdan utanıyorum. Gerçekten içinden gelerek yapanları tenzih ederim. Ama bunların içinde iki grup var. Biri malum yalakalar, diğeri ise normalde yaptığı iş de içine sinmeyen, dış baskılardan kolay etkilendiği için kendini ispatlamaya çalışan güruh. İkincisi benim için daha tehlikeli. Çünkü ne yapacağını kestiremezsin.

kazuo, kendir_li, gigabyte ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  17. amip33

amip33 Süper Üye Süper Üye

Yok Temmuz Ağustosta açılmaz bence birşey bence hocam. Bakan hergün Temmuz Ağustos tatil olacak diyor üstüne basa basa. Eylüle kadar okul kapısı açılmaz bence. Dediğim gibi sadece 8 ve 12ler için Haziran ayında belki(?)

Şimdi aylardır dışarı çıkmamış bir öğrenciyi birdenbire büyük bir sınava sokmak riskli. Düşünsenize 4 ay sonra 14 yaşındaki çocuk birden dışarı çıkıyor ve okula gidip büyük bir sınava gidiyor. Ya da 18 yaşındaki biri 4 ay sonra dışarı çıkıp bilmediği bir binada hayatının sınavına giriyor.en azından birkaç gün okula gitmek iyi gelecektir sınavlar için diye düşünebilir MEB. Yoksa sınava bikac hafta kala akademik olarak bir yararı olmaz zaten öğrencileri okula getirmek

18. kronos

kronos Site Gezgini

Sanırım bazı arkadaşlarımızın bu algının oluşmasına katkısı oldu. Şahit olduğum bir çok olay eleştirilerin bir çoğunun doğru olduğunu gösteriyor. Bazen kendimi de eleştiriyorum kızıyorum. Tabii meslek seçimi biraz tercih biraz şans öğretmenliğin avantajlarını eleştiren vatandaşlara sizde öğretmen olmayı tercih edebilirdiniz diyebiliriz. Ama bir kısmı kapasitesi, sabrı gibi kişisel özelliklerinden dolayı öğretmenliği zaten yapabilecek durumda değil. Ayrıca kıskançlık toplumumuzun büyük bir kısmında farklı seviyelerde mevcut dolayısıyla ağzınızla kuş tutsanız bazılarına yaranamazsınız. Sözün özü bence mesleki de jenerasyon geçirdiğimizde bir gerçek

btcikız ve katafalk bunu beğendi.
  19. azizerkut

azizerkut Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben işimi önemsenmek için yapmıyorum, işimi önemsediğim için elimden geleni yapıyorum.

Popülist bir takım söylemler sürekli olacaktır. Gün gelir sizi yerin dibine sokarlar, gün gelir baş tacı yaparlar.

Bu durumlardan o kadar da etkilenmemek gerek bence zira gündem değiştiği anda neye kızdığımızı, üzüldüğümüzü veyahut sevindiğimizi bile unuttuğumuz bir dünyada yaşıyoruz.

katafalk ve kronos bunu beğendi.
  20. tarumoloji

tarumoloji Seçkin Üye Seçkin Üye

Bakanın kendisi açıkladı temmuz ve ağustosta okul yok... Yazın okullar açık olmayacak...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal