iki odada tv izleme

Kodla Büyü

savas3457

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merkezi sistemden gelen tek kablo ile salonda tv izleyebiliyorum.Şimdi diğer odaya da tv alıcam ordada izlebilmek için ne yapmam gerekir paralel kablo çekilip olabilir mi yoksa çoklayıcı kullanılabilir mi?
Daha önce tecrübe sahibi olmuş arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Parazit istemiyorsan ÇİFT çıkışlı LNB kullanacaksınız.
Biraz parazit fark etmez diyorsanız diseqc kullanacaksınız.

Ekli dosyalar

• lnb.jpg
    lnb.jpg
    21.2 KB · Görüntüleme: 6,399
  • diseqc.jpg
    diseqc.jpg
    32 KB · Görüntüleme: 6,400
hasarı hocam bunlar salondaki çıkışa takılıp mı yapılacak?Birde diğer odayada receiver almam gerekir mi?

savas3457' Alıntı:
hasarı hocam bunlar salondaki çıkışa takılıp mı yapılacak?Birde diğer odayada receiver almam gerekir mi?
Evet hocam Receiver olacak. Her TV için bir tane. Salondakine diseqc takabilirsin. LNB de çanağa takılır. Verim almak istiyorsanız LNB kullanın.

hocam fazla pahalı değil benim evde çocuk odasına oturma odasına misafir odasına yatak odasına digital uydu ve anolog anten çektirdim.İstediğim odaya sadece yarım metre kablo bir de mini alıcı iş tamam

almışken 4 lü lnb al hocam 20-25 tl civarı

Merkezi sistemden eğer sana sadece bir uydu kablosu geliyorsa
iki televizyonu izlemek için ikinci recever alarak çanaktan inen yayını birinci receverın çıkışından ikinci receverin girişine bağlarsın
Birinci recever stand by konumunda ise ikinci receverdan tüm kanalları izlersin.
Eğer iki receverda açıksa bazı kanallar çakıştığı için -kanal değiştirdikçe- ikinci recever bağlı olduğu TV'de görüntülenmeyecektir. diseqc de kullansan tek kabloyla bu çakışmayı önleyemezsin.
Tek kablolu tek çözüm bu....

ALPONLINE' Alıntı:
Merkezi sistemden eğer sana sadece bir uydu kablosu geliyorsa
iki televizyonu izlemek için ikinci recever alarak çanaktan inen yayını birinci receverın çıkışından ikinci receverin girişine bağlarsın
Birinci recever stand by konumunda ise ikinci receverdan tüm kanalları izlersin.
Eğer iki receverda açıksa bazı kanallar çakıştığı için -kanal değiştirdikçe- ikinci recever bağlı olduğu TV'de görüntülenmeyecektir. diseqc de kullansan tek kabloyla bu çakışmayı önleyemezsin.
Tek kablolu tek çözüm bu....
tesekkürler

Geri