Ikco Samand kullanan var mı?

Kodla Büyü

wild_for

Üye
Arkadaşlar Ikco Samand Kullanan var mı? İnternette biraz araştırdım kullananlar memnun gibi ve Fiyat \ Donanım olarak uygun gibi gözüküyor. Ne dersiniz?

Hocam bunun gibi tutulmayan arabaları almak her zaman risktir...

Türkiyede tuttulmayan arabaların tutulmaması için mutlaka bir neden vardır?

Örnek olarak...Seat..Kötü araba diyebilirmiyiz? Kesinlikle mükemmel araç üreten bir marka...Özellikle vw gurubuyla çalışmaya başladıktan sonra...Peki neden tutulmuyor? Yedek parçası sorunu, Yetkili servis sorunu v.b.
Arkadaşımın 2008 Seat İbizası var ve aks'ın olduğu bölgeden sürekli ses geliyor ve yaklaşık bir yıldır Seat Adana Servisi sorunu çözemiyor...Çünkü yeterli bilgi ve tecrübeye sahip elamları bulunmuyor...Kısacası arkadaşım rezil oldu...

Araba konfor bakımından güzel amörtisörler-yaylar konfor amaçlı olduğu için yumuşak, klimayı ister manuel ister dijital kullanabiliyorunuz, araç içindeki mini bilgisayar sistemi basit verileri tutabiliyor mesela yağ değişim zamanını haber veriyor, şifre ile motor bloke...., motor peugeout 1.6 yüksek performaslı olmasada yeterli güçte, beğendiğim yönü elektrik destekli frenleri bastığın anda duruyor, oto teybi alpin marka ekstradan ses sistemine gerek yok gayet güzel ses veriyor. Kötü yönü direksiyon hidrolik olmasına rağmen biraz sert şehir içinde yoruyor.
Üretim yeri iran, firma peugeot modelleri üretiyormuş, zamanla ne yapacaklarını öğrenmişler :D
Bizim şahin doğana bin basar ama gel gelelim servis sıkıntısı var, motordan bütün peugeot servisleri anlıyor ama diğer aksam söz konusu olunca mecburen kendi servisi lazım, aldıktan sonra uzun süre binmeyi düşünmüyorsanız alıp-satma arasındaki zararı göz ardı etmeyin.

Alan arkadaşım memnun. Aynı özellikleri/konforu sunan başka marka alacaksan fazladan 10.000 tl gözden çıkarman lazım. Kısaca fiyat-perforans olarak çok iyi. Bulunduğun ilde servisi varsa sıkıntı olmaz.

Değerli yorumlarınız için hepiniz sağolun arkadaşlar. Şimdilik araba almayı bazı nedenlerden dolayı askıya almak zorunda kaldım. İlerleyen süre içinde yine aynı markayı düşünebilirim gibime geliyor. Eğer alan, kullanan arkadaşlar yorum ve düşüncelerini buraya yazarlarsa faydalanacak kimseler çıkabileceği görüşündeyim.. :alkis:

s.a arkadaşlar ben aracın kullanıcısıyım ilk önce şunu söyliyim ben araçtan çok memnunum her bakımdan özellik .konfor.performans .aracı alacak arkadaşlar eğer uzun süre kullanacaklarsa alın tavsiye ediyorum bu fiyata böyle araba yok abim 200m de pegout rcz ile kapıştı araç kafa kafaya gitti diyeceksin adam basmamıştır alakası yok abim yanından geçiyordu o bastı yol boştu o basınca abimde bastı araç yaklaşık 120 130 u gördü sonra o bıraktı firene bastığında araçta cama yapışmıyosun olduğun yere çöküyosun yani kesinlikle cama kafa vurma muhabbeti yok sanki yukarıdan aşağıya araba basıyo kendini 50 bin tl lik araçlarla kafa kaldırıyo parça sıkıntısı kesinlikle yok ben arka camın yanındaki pervazmı diyim o işte lazım oldu hemen sipariş verdim geldi yani parçada sorun yaşamıyosun şöyle bişeyde var sen bir hondaylada kaza yapsan 4 gün serviste bekler buda hiçbir fark yok ön kaputtu tampondu far dı kapılardı her şeyi var abim aracı tüp ayarlamaya götürdü millet başına toplanmış araçta sadece yan maşbiyel ön normal bir etek arkada da başka bişi yok gören bmw mi diyo :D bizimde hoşumuza gidiyo tabi araç 16 bin tl gören kaça aldın 30 40 falanmı :D araç 2009 model onuda söyliyim 2008 lerin jantları çoklu yani 8 10 kollu gibi 2009 ların 5 kollu burdan aracın modelini anlaya bilirsiniz araçla hız yaptığın zaman araç yere çöküyo yapışıyo yere virajları istediğin hızla dön size gerçek söylüyorum bir honda civicteki özellik konfor hız neyse bu araçtada aynısı var hatta honda falan vız gelir kullanıcısna bağlı ben idda ediyorum araç 110 hp ama sanki kasa aracın hp sini yükseltiyo gibi araç 1.380 kg honda civic kaç onada bakın demeyin ki arcın kasa ağır kaldırmaz kesinlikle öyle bişey yok kasayı uçuruyo aracı genellikle abim kullanıyo bazen canı sıkıldımı arabayı satıcam diyo bmw alıcam diyo bu araç lüx ya daha lüxünü istiyo ama arabayla biriyle kapışıtmı yok lan bu araba satılırmı manyak mısın bir daha nerden böyle araba binicez diyo en az bu aracın konforunda araç binmek için 15 20 bin tl yi gözden çıkaracaksın üzerine ekleyeceksin ha abim kapışıyo dediğimde öyle arabayı hırpaamdan çok titizdir o da bende aracı kesinlikle özen le kullanır aracın yanına kadar gelip artistlik yapanlara biraz dersini verir o kadar :D :lol: araç şehir içi 28 kuruş yakıyor hemen hemen daha az yaktığıda oluyor çok yaktığıda dur kalk firen falan şehir dışı tam ölçemedik ama hesaplattırdık 20 25 kuruşta öyle yakıyodur sorunuz olursa sorun benn yardımcı olabilirsem olurum teşekküler

kardeşim benim tüp aldığım adam taktırmış çok dandik değiştiricem arada tekliyo falan ayarsız ayar yaptırdım 25 krş yakıyordu şehir içi sonra 28 30 kuruşa çıktı ayarı bozuldu hiç bilinmedik bir marka ama benzinde şehir içi aynı yakıyor sanırım 30 kuruş falan çok değil yani

uzun süre kullanmak için ideal arabalar... ama kısa vadede al sat zor... insanımız markaya bakar wv Mercedes BMW gibi...

Abi bu arabayı hangi sanayide BMW ye benzettiler çok merak ediyorum ya. Kimseyi yanlış yönlendirmeyin yok bilmem ne şunla kapıştık bunla kapıştık araba geçti onu. Bunlar fasafiso. Biri bir soru sormuş demekki uygun fiyatı var diye merak etti. Herkes bişeyler sallamış. Araba almak için yedek parçasının bolluğu çok mu önemli? Değil. Piyasası çok mu önemli? Değil. Ama akıl var mantık var. Yok motoru peugeot 307 motoruymuş falan filan. 307 dediğiniz araba sanki çok iyi bi araba. Bilinmeyen kullanılmayan araba için yorum yapmak ne kadar mantıklı arkadaşlar. O arabayı alırsın 15 bin e. 10 dakika sonra 14 bin e satabilirmisin? Kimseyi yanlış yönlendirmeyin. 15 bin e alınacak dünya kadar sağlam araba var. Tamam modeli düşük olabilir ama Ikco ne abi? 2013 deyiz. 2023 yılına gelindiğinde bu adamların teknolojisi 1980 modelle yarışacak. Halen düşünen vardır motor 307 motoruymuş. 307 çok mu iyi bi araba. Yıllardır türkiyeye saçma sapan fransız arabalarını kaliteli diye kakaladılar. Dandik dundik markalara insanlar para verdi. İrandan türkiyeye gelen İKCO markası siyaset uğruna türkiyede satış yaptı. Niye? İran dostluğu... Peh.. Peki Barış Manço nun reklamını yaptığı daiwoo? Kore dostluğu. Yemişim öyle dostluğu.
Kimseyi yanlış yönlendirmeyin. Fiyatı uygun diye eldeki parayı insanlara böyle markalara bağlatmayalım! Bi de bazı arkadaşlar iyi niyetli olarak uzun süre kullanılacak bi araba, at/sat a gelmez anlamına gelen bişeyler yazmış. Abi uzun süre kullanılacak araba bile değil bu. Bi at varken niye eşeğe binelim.İkisi de aynı fiyat halbuki...

wild_for hocam. Kısıtlı imkan içinde bile böyle saçma markalara para bağlamayın. Bir sürü sağlam düşük model araç var. Emin olun en kötüsü bu saçma sapan markalardan daha GÜVENLİ ve sağlamdır.

yasinz' Alıntı:
Abi bu arabayı hangi sanayide BMW ye benzettiler çok merak ediyorum ya. Kimseyi yanlış yönlendirmeyin yok bilmem ne şunla kapıştık bunla kapıştık araba geçti onu. Bunlar fasafiso. Biri bir soru sormuş demekki uygun fiyatı var diye merak etti. Herkes bişeyler sallamış. Araba almak için yedek parçasının bolluğu çok mu önemli? Değil. Piyasası çok mu önemli? Değil. Ama akıl var mantık var. Yok motoru peugeot 307 motoruymuş falan filan. 307 dediğiniz araba sanki çok iyi bi araba. Bilinmeyen kullanılmayan araba için yorum yapmak ne kadar mantıklı arkadaşlar. O arabayı alırsın 15 bin e. 10 dakika sonra 14 bin e satabilirmisin? Kimseyi yanlış yönlendirmeyin. 15 bin e alınacak dünya kadar sağlam araba var. Tamam modeli düşük olabilir ama Ikco ne abi? 2013 deyiz. 2023 yılına gelindiğinde bu adamların teknolojisi 1980 modelle yarışacak. Halen düşünen vardır motor 307 motoruymuş. 307 çok mu iyi bi araba. Yıllardır türkiyeye saçma sapan fransız arabalarını kaliteli diye kakaladılar. Dandik dundik markalara insanlar para verdi. İrandan türkiyeye gelen İKCO markası siyaset uğruna türkiyede satış yaptı. Niye? İran dostluğu... Peh.. Peki Barış Manço nun reklamını yaptığı daiwoo? Kore dostluğu. Yemişim öyle dostluğu.
Kimseyi yanlış yönlendirmeyin. Fiyatı uygun diye eldeki parayı insanlara böyle markalara bağlatmayalım! Bi de bazı arkadaşlar iyi niyetli olarak uzun süre kullanılacak bi araba, at/sat a gelmez anlamına gelen bişeyler yazmış. Abi uzun süre kullanılacak araba bile değil bu. Bi at varken niye eşeğe binelim.İkisi de aynı fiyat halbuki...

wild_for hocam. Kısıtlı imkan içinde bile böyle saçma markalara para bağlamayın. Bir sürü sağlam düşük model araç var. Emin olun en kötüsü bu saçma sapan markalardan daha GÜVENLİ ve sağlamdır.
sakin ol arkadaşım adam soru sormuş, bizde cevap vermişiz diğer arkadaşları bilmem ama ben bizzat kullandım. yazdıklarını okuyanda bizi sahtekar sanacak.

hgx2' Alıntı:
yasinz' Alıntı:

sakin ol arkadaşım adam soru sormuş, bizde cevap vermişiz diğer arkadaşları bilmem ama ben bizzat kullandım. yazdıklarını okuyanda bizi sahtekar sanacak.

Öyle bişey demedim arkadaşım. Araba alırken 15 bin tl gibi bir araç arayan kişi, parasını zarar ettirmek istemez. O arabayı aldığın fiyata satamazsın. Sizin yazdığınıza demedim onu. Bazı arkadaşların yazdığı yok yolda kapıştık bilmem neyi solladım. Abim kullanıyodu biz kapışmadık o bizimle kapıştı. Frene basınca yola yapışıyo sanki yukarıdan üstüne basıyolar. Frende cama çarpma riski yok. Kim cama çarpma riskine bakarak araba alır? Siz kullanmışsınız iyi bir araba olabilir size göre. Kişisel tercihtir bu. Ama olmayacağı kadar da yıkama yağlama yapmanın anlamı yok hocam. Böyle yıkama yağlama ile bir kişi zarar ettirilmesin. Sen normal bi şekilde arabayı tarif etmişsin. Ama arkadaşın biri yağlamış. Ayrıca motoru 307 motoru demiş sanki mükemmel bir motormuş gibi. Yanlış yönlendirme yapılmasın burada. Para kolay kazanılmıyor. Senin gibi arabayı tanıtmamış o arkadaş.

arabayı yakından gördünmü bindinmi veya sürdünmü ben yarabayı yıkayıp yağlama falan yapmdaım sonunuda okusaydın ne dediğimi anlardın aracı alırsın ama geç satarsın doğru ben onu zaten söyledim ha sende git o zaman 10 bin tl ye doğan şahin bin :lol:

Benim bindiğim aracın ne olduğunu bilen biliyo sorun yok benim için arkadaşım. Sonuçta Doğan, Şahin dediğin arabaların ne olduğu da belli. Söylenilen araçtan daha kolay satılacakları kesin en azından. Alan kişi de zarar etmeyecektir bu şekilde. Ayrıca mesajı defalarca okudum yanlış bişey yazmamak için. Ya ben söylediğimi anlatamıyorum. Ya da anlaşılmak istenmiyor. Her neyse.

He bu arada Peugeot RCZ dediğiniz araba 0-100 hızlanmasını 7,5 saniyede tamamlıyor. 200 beygirlik turbo beslemeli bi motora sahip. Ikco Samand dediğiniz araba 0-100 hızlanmasını 11,2 saniyede tamamlayan 106 beygirlik atmosferik motora sahip bi araba. Tamam farzedelim güç önemli değil herşeyi silelim. Torklara bakalım RCZ 275 Nm, Samand ise 142 Nm. Bu da demek oluyor ki siz 130 km. hıza ulaştığınızda Samand ile, RCZ nin zorlanmadan 190-230 km. hıza ulaşması durumu var. Kapışma? Yalnızca geçişme durumu oluşur yani normal trafikte seyir halinde.

Söylemeye çalıştığım araba nasıl sorusuna rahat veya değil, şuyu var, buyu var, şu kadar yakıt tüketir, piyasası şudur, tutulan rengi budur, yedek parça sıkıntısı vardır yada yoktur diye cevap vermek daha doğru olacak sanırım. Frende cama yapışmıyosun yere yapışıyosun, cama çarpma riski yok (fizik kurallarına aykırı) falan filan... Arkadaşım çarpışma testlerinde Samand ın hava yastıkları açılmadığı için güvenlik sorunlu araç olarak gösterildi haberin var mı? Bu alma niyetli birine doğru tercih yapmasından çok yanlış tercih yapmasına neden oluyor. Samand için söylemiyorum bunu her marka için böyle. Kaldı ki samand az tutuldu bile diyemeyiz hiç tutulmayan bir araç. Şu ana kadar trafikte hiç geçişmedim bile -ki çok da fazla yol yaparım. Sadece bir kere park halinde gördüm. Onda da BMW ile uzaktan yakından görüntü benzerliği görmedim. Tamam ihtiyacı karşılar belki ama önerirken eksi yanlarından da bahsetmek gerekir...

Geri