İhaleyi kaptıran vestel öğrencileri gelir kapası yapmak ist

Kodla Büyü

bote2002

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bu beş para etmez firma yetkilis geldi okuluma ....
80 tane arızalı tablet koydum önüne... Manavdan karpuz seçer gibi ben bu tableti yapmam burası eğik para isterim şunu yapmak benim işim değil diyerek 30 tanesini yaparım diğerlerine ücret isterim dedi... Hepsi kullanıcı hatası dedi...
Bu nasıl bir firma dağıttığı bütün tabletler bir yıl içinde atıl duruma gelsin buna öğrenci hatası deyip öğrenciden yüzü kızarmadan para istesin...
Vestel yekilisi açma düğmelerini kalemle açıyor öğrenciler dedi... bende zaten beş basımlık bir düğme altıncıda içeri çöküyor dedim, öğrenci ne yapsın?

Kendimi zor tutum üzerine atlamamak için....

Ve bana şunu dedi türkiyede bir ben vestel tabletleri beğenmiyormuşumda bir ben şikayet ediyormuşum... Çünkü bakanlığa kadar şikayet ettim çocuklara oyuncak gibi tablet dağıttılar diye...

Şimdi bu tablet dağıtılan okullardaki bilgisayar öğretmenlerine sesleniyorum Lütfen şikayet edin. Tepki gösterin. Adamlar pişkin bir şekilde bilgisayar öğretmenlerini öğrencileri suçluyor....

Ben gelen elemana hakaret edip yapmadığı tabletler hakkında tutanak tutarak okuldan gönderdim... Eğer siz bu vestel tapletleri beğeniyorsanız masanın arkasına sinmeye devam edin...
sikayetimvar sitesine 3 sefer vesteli şikayet ettim.. Yönetmeliği çiğneyen bu firmayı başka kim şikayet etti... öğrencilerin elinde sağlam tablet kalan okul varmı çok merek ediyorum

bende tablet olsa destek kesinlikle destek verirdim. forumdan okuyoruz vestel tabletlerin 5 para etmediğini

mrb hocam ben de buna benzer sıkıntılar yaşıyorum. kendi tabletimi bile 4 kez gönderdim her seferinde bozuk tablet geldi.okulumuzd a sağlam tablet pek yok. özellikle en son gelen vestel yetkilisi (ben yokken gelmiş ) tableetlerin hepsi yapıldı demiş ama hepsi bozuk. üstelik kırık olmayan tablet geri geldiğinde kırıktı. o sinirle vesteli aradım şikayet ettim. tekrar yetkili gelsin dedim. ama aylarca gelmediler. ben de her seferinde arayıp kendilerini eleştirdim. ücret talep ettiklerinde de 'siz bilirsiniz ister yapın ister yapmayın. bu sizin ayıbınız. 5 kuruş yok siz alacağınızı aldınız. kendi kendine kırılan tablete ne ücret ödeyecem. zaten satsam tamir parası kadar etmez. bu gerçeği siz de biliyorsunuz. boşuna zaten öğrenciler kullanmıyor ama bu durumuda gerekli yerlere bildiririm dedim. hepsi aldı yaptı.:) en son gelen yetkiliye patlamışım adam vestel adına özür diledi. ama durum aynı. hocam türkiyede memnun olan bilgisayar öğretmeni var mı acaba?

Bende aynı sorunu yaşıyorum hocam.
Hatta vestel müşeri hizmetlerini aradım. Garanti şartlarını istedim tabii kide bana göndermediler. Milli Eğitim Bakanlığından öğrenebilirsiniz dediler. Milli eğitim bakanlığının neresinden öğreneceğiz hiçbir fikrim yok.
Yalnız bir konudan emin olmak lazım.
http://fatihprojesi.meb.gov.tr/tr/ssstablet.php bu adresdeki 17 maddede geçen kullanım hataları neler?
Yani garanti şartlarını tam olarak bilmiyoruz. Balık baştan kokar misali eğer "büyüklerimiz" yaptığı anlaşmada ekran kırılması power düğmesi ve her türlü soket arızası kullanıcı hatası olarak kabul edilmişse bizim yapabileceğimiz bir şey yok.

Sonuna kadar....
Tutanak tutun çocukların elinde cam gibi dağılan tabletlerden vestel fiması onarım ücreti istiyor diye...

Gelen eleman tutanağı imzalamak istemedi... Manisayı arayıp hocam amirlerimle siz görüşün dedi. bende aldım telefonu....
Bu projedeki tabletleri beğendiniz mi ... Siz çöpte bu tabletleri görseniz eğilip almak için çaba gösterirmisiniz... bu projede hepimize bişeeyler girdi ben hissettim siz hissettiniz mi dedim ( af edersiniz sinirlenince raydan çıkıyorum... ama biliyorum sonunda kadar haklıyım)
Bana sadece genel olarak herkesin bu tableti çok beğendiğini söyledi...
bende doldurun ayakkabı kutularını o zaman dedim....

hocam hiç görmedim Vestel tablet okulumuzdada henüz yok ama anlayabılıyorum sızlerın garanti sorumlusu halıne donusturuldugunuzu basınızın ağrıdığını birileri milyondolarları ihale ile alırken eziyetini üç kuruş ek ders için btr olan bizler çekiyoruz

Hocam bakanlığa yazdım sağolsunlar cevap verme gereği bile duymuyorlar.... Ankarada eğitekde seminere gitmiştim öğle yemeğinda bu projeden sorumlu arkadaşları yakaladım vestelle ilgili şikayetlerimi tek tek saydım bana ne dediler sizce...

Hocam bütün şikayetlerden haberimiz var eeeeeeee;
Gelen şikayetleri vestele iletiyoruz....

150 tabletten 140 tanesinin power tuşu 3 ay içinde arızalanmışsa .... ne denir ki

şikayetimvar a girin vestel ile ilgili son şikayetlere bakın

Geri