İDEAL EĞİTİM-SEN KURULMUŞTUR...

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Re: Ynt: YENİ SENDİKAMIZ KURULMUŞTUR...

Hayırlı uğurlu olması dileklerimle.
İnşallah memur görüşmelerinde yetkiyi alacak başarıyı gösterir.

Re: YENİ SENDİKAMIZ KURULMUŞTUR...

hakançöllü' Alıntı:
ismailt' Alıntı:
eğitim birsenli olarak başarılar diliyorum.
Sendikamdan memnun olmadığım durumlar var,örneğin; bizim branşa hiç mi hiç sahip çıkmıyor.Sadece koltuk davası güden bir hal aldı.Hükümetin yanlışlarını gerçek anlamda eleştirmiyor.
Diğer sendikalar ise çok marjinalleşti onlardan da hoşlanmadığım konular var.
İnşallah gerçek anlamda sadece hak savunan bir sendika olursunuz diye temenni de bulunacağım ama bu size iyimi ya da kötü bir temenni mi olur bilmiyorum çünkü gerçekten hak savaşı veren sendika olursanız büyüyemezsiniz.Büyümek istiyorsanız ya hükümete yakın olmalısınız ya da hükümeti ölesiye eleştirmelisiniz.Maaelesef bugünün Türkiyesinde ancak böyle büyünebilir.Bu da öğretmen camiasını böldüğü için kısa vadede bir kısım öğretmeni uzun vadede tüm öğretmenleri bitiriyor.

hocam komik duruyo. ya inanın yada inanmadınız lafları söylemeyin. bunları söyleyen biri nasıl eğitm birsende durur?

+1

Arkadaslar sendikamızın sitesinde ve yazarlar bölümünde her türlü sıkıntımızı paylaşmaya hazırız yeterki makalelerinizi gönderin
Yine Dilek ve isteklerinizi, önerilerinizi info@idealegitimsen.org gönderiniz.
resmi yazışmalarla bakanlığa ulaştırırız.
Üye olup olmamanız hiç önemli değil . Bu sıkıntıları 2010 yıllında ben şahsen yaşadığım için bu yolla girdim. ki o zaman bakanlıkta
kimse beni tanımıyordu. Bugün Allaha şükür kapıdan girdiğimizde selamlaşmadığımız yok denecek kadar az
Bugün dersimiz kaldırılsa veya başka bir sorun olsa nasıl toplanacağız nasıl isteklerimizi dile getireceğiz. Tabii ki resmi bir kurum ve resmi yollarla olacak
bunun tek çıkar yolu da sendika dan geçer ...
Zora düşmeden önlemi almak gerekir.

Duyuruyu güncel tutmaya çalışıyorum neden derseniz
sendikanın kuruluşundan kimse haberimiz yok demesin ....
Üyelik noktasında ise gönül işi arkadaşlar
Siyasetle ,ideoloji ile işim yok ama sendikalı olmak istiyorum diyen herkesi bekliyoruz...

Hocam davetiyeyi kim hazırladı. Bir sürü hata var. Çok amatörce bir imaj oluştu gözümde.

Logoyu yapmasaydınız daha iyiymiş.

Sizin için en ideal sendika nedir ya böyle slogan mı olur

Logoda çok fazla siyasi parti semboller var dspnin kuşu nerdeyse aynı hdp nin zeytini alttaki kuşaklar felan... (yada bana öyle gelmiştir.)

İnşallah muvaffak olursunuz çünkü eğitim sistemi bitmiş durumda (eğitimciler tarafından bahsediyorum.) bütün sendikalar siyasi. Eğer siyasi olmadığınız vurgusunu iyi yaparsanız ve gerçekten siyasi olmaz ve bir eğitimcinin hakkına gaspedip başka bir eğitimciye verme gibi en temel sendikal mantık hataları yapmazsanız büyümeniz yakındır. Sendikaların görevi bizleri işverene karşı korumaktır, başka düşüncedeki sendikalara karşı değil...

arkadaşlar resim amatör olabilir daha iyisini yapmak için siz el verebilirsiniz bence.

kuşa dsp zeytin dalına hdp demiş bi arkadaş ama uluslararası sembollerdir bunlar

barışın sembolleri...

kimseye birşey demek istemiyorum ama
logoyu sadece siyah bir nokta yapsam bu sefer işid der biri :)
Lütfen ayrıntılara takılmayalım. Söylemler önemli sitemizin ana sayfasında yayınladık. www.idealegitimsen.org
Simgemiz kitap simgesinin HDP ile ne alakası var Ki hocamın dediği gibi uluslararası bir simge
Bunu başkası söylese anlarımda bilgisayar öğretmenine yakıştırmadım www.google.com hazretlerine sor bariiii
Logo da şunu demek istiyoruz . Zeytin dalı uzattığımız her eğitim bilim çalışanı haklarını savunmak için bilinçlenecek . Hakkını ve hukukunu korumaya çalışacak ...

mse' Alıntı:
sendikacılık bu hükümetle başlamış, bu hükümetle bitmiştir... aksini iddia edin beri buyursun.
Türkiye de sendikacılık bu hükümetlede başlamadı; bknz:https://www.google.com.tr/webhp?sou...n=1&espv=2&ie=UTF-8#q=türkiye'de sendikacılık
bu hükmetle de bitmedi sadece değersizleştirildi. Aşağıdaki alıntıda bahsedildiği gibi.
ismailt' Alıntı:
eğitim birsenli olarak başarılar diliyorum.
Sendikamdan memnun olmadığım durumlar var,örneğin; bizim branşa hiç mi hiç sahip çıkmıyor.Sadece koltuk davası güden bir hal aldı.Hükümetin yanlışlarını gerçek anlamda eleştirmiyor.
Diğer sendikalar ise çok marjinalleşti onlardan da hoşlanmadığım konular var.
İnşallah gerçek anlamda sadece hak savunan bir sendika olursunuz diye temenni de bulunacağım ama bu size iyimi ya da kötü bir temenni mi olur bilmiyorum çünkü gerçekten hak savaşı veren sendika olursanız büyüyemezsiniz.Büyümek istiyorsanız ya hükümete yakın olmalısınız ya da hükümeti ölesiye eleştirmelisiniz.Maaelesef bugünün Türkiyesinde ancak böyle büyünebilir.Bu da öğretmen camiasını böldüğü için kısa vadede bir kısım öğretmeni uzun vadede tüm öğretmenleri bitiriyor.

İşte ideal eğitim

Ekli dosyalar

• FATİH1.jpg
    FATİH1.jpg
    118.5 KB · Görüntüleme: 997
  • FATİH2.jpg
    FATİH2.jpg
    116.2 KB · Görüntüleme: 999

Her platformda BT öğretmenlerimizin yanındayım...

Bu twit Fatih projesi tanıtımı yapılırken Atıldı .
Derslerimizi kaldıranlara inaat

Arkadaşlar 6 ay sonra seçim var yönetime katılmak isteyen arkadaşlara da yolumuz açık
ben hakkımı korumak istiyorum. resmi yollarla dile getirmek istiyorum diyen herkesi bekliyoruz

Forum yöneticileri bu mesaja ve üyeye müdahale edebilir mi?

la sefa önceki sendikayı ne yaptınız ondan bir hayır çıkmadı buna mı dadandınız öğretmenin üç beş kuruşundan gelecek para ile sendikacılık değil ancak size harçlık olur

Ben harçlık için o meydanlara çıkmadım. Önce kendi menfaatim için çıktım Kendine yararı olmayanın başkasına ve çevresine yararı olmaz
ayrıca Kürşat efendi trilyonların gittiği sendikalar ne yaptılar BT ciler için zor zamanlarda ki tekrar yaşamayacağımız ne malum.
İşte onun için bu sendikayı kurdum. Ben siyaset ve ideolojinin olduğu hiç bir yerde durmam eskisinden neden ayrıldığımı açıklar herhalde
Bize inan gelir. inanmayanlara ise zaten gidecekleri siyasi sendikalar var hangisine istiyorlarsa gitsinler

Bir şeyleri var etmek ve ayakta tutmak sadece parayla olmaz , inançla olur.
Kimsenin parasında gözümüz yok Alllaha şükür.
Hatta şöyle bir sistem geliştireceğiz.
10 üyemizin olduğu her okulda ki yıllık 1400 tl yapar bunun % 60 nı o okuldaki temsilci arkadasa verip yılda en azından 1 defa üyelere
etkinlik yapmasını sağlayacağız tüzüğümüzde belirtik...

Diğer sendikalar okul müdürünü ayarlayıp diğerleri nasılsa üye olur. diyor.. üyelere zırnık koklatmıyor.
....Köy ağası ve Maraba misali...

sefatetik' Alıntı:
kimseye birşey demek istemiyorum ama
logoyu sadece siyah bir nokta yapsam bu sefer işid der biri :)
Lütfen ayrıntılara takılmayalım. Söylemler önemli sitemizin ana sayfasında yayınladık. http://www.idealegitimsen.org
Simgemiz kitap simgesinin HDP ile ne alakası var Ki hocamın dediği gibi uluslararası bir simge
Bunu başkası söylese anlarımda bilgisayar öğretmenine yakıştırmadım http://www.google.com hazretlerine sor bariiii
Logo da şunu demek istiyoruz . Zeytin dalı uzattığımız her eğitim bilim çalışanı haklarını savunmak için bilinçlenecek . Hakkını ve hukukunu korumaya çalışacak ...
Sayın hocam öncelikle hayırlı olsun sendikanız, yalnız ben bu yorumları hiç okumadan sitenize giriş yapmış olsaydım bir siyasi parti uzantısı sendika derdim, çünkü logonuz ve sitenizde kullandığınız bazı resimler bir siyasi partiyi çağrıştırıyor. Ayrca uluslararası simgeleri kullandık demişiniz haklısınız ama zafer işareti de ülkemizde ne anlamda kullanıldığını herkes bilir biz masumane bir şekilde iki parmak kaldırıyoruz diyebilir miyiz? Bu simgeyi kim ne amaçlı kullanıyor bellidir? Sayın hocam sizin anlattığınız karşıdakinin ne kadar anladığı kadardır? Ben böyle anladım ki bnim gibi anlayanlarda var. (sendikanızın logosundan ve resimlerinden) eleştiye açık olarak yorumladım, bu şekilde anlaşılmamak için bence logonuzu ve kullandığınız resimlerinizi güncelleyebilrsiniz.

Sendika işi menfaat işidir. Şimdiye kadar hiç bir sendika hak hukuk korumak için çalışmadı.Sadece ideolojisini ve desteklediği partiye göre hareket etti. Üye sayısını arttırana kadar hak hukuk sonra gag guk.Sonra ulaşamaz olursun herkese. Hocam size hayırlı olsun diyorum. Ama ben sendikaların sadece bir oyun ve uyutma olduğunu düşünüyorum. Görünürde varlar ama gerçekte hep yokları oynuyorlar.Hiç bir sendikanın amacı içinde hareket ettiğini düşünmüyorum. Muhalefette kalan sendikalar atıp tutuyor. ama elde bir şey yok. Hangi sendika iktidara gelirse gelsin bizim için değil bağlı olduğu ideoloji için iş yapıyor. 2 insanın aynı ortamı paylaşamadığı yerde ne sendika ne başka bir yerde birliktelik olur. Özellikle öğretmenler arasında birlik olmaz. Benim düşüncem bu.

BT ciler olarak birlik olamadık Bir türlü sendikayı kurmadan öncede duyuru yaptım bu sitede ben böyle bir işe gireceğim dedim saolsun bazı arkadaslar destek verdiler . Şuan onlarla faaliyetler yapıyoruz.
Sendika kuruldu şimdi davet ediyoruz BT öğretmenlerini

Şuan ki yönetim kurucu yönetimdir. logo o kadar önemli değil bence faaliyetler önemli . Tüzük teki bir maddeye bakar.Herkes her simgeyi bir yöne çeker o onun kafasındaki bakış açısıdır. Dedim yaa logoyu koca siyah nokta yapsam biri işid der biri başka bir şey der
İSİM NOKTASINDA TUTURDUK GALİBA
İDEAL SENDİKA :)
Hemen telif haklarını aldım zaten ...
Aslında Bilişim Çağını simgeleyen bir logo olsaydı iyi olurdu varsa tasarımcı arkadaş yapsın yollasın

daha bugün eğitim birsen den ayrıldım. ve bu forumda bu konunun denk gelmesi bir işaret olabilir. hemen üye olmalıyım.

arkadaşlar Yarın İstanbul da görev yapanlar gelsinler tanışalım çayımızı kahvemizi içsinler
Eylem değil açılışa davet ediyoruz... :)

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri