ide sata dönüştürme acil yardım

Kodla Büyü

akblevent

Site Gezgini
slm arkadaslar ben bır hard disk aldım sata ymıs ama benim ana kartım ide çıkışlı çeviriciler var ama sağlıklı olmaz diyorlar yardımcı olursanız sevinirim

geri verme yada değiştirme şansın varsa bunları yap, yoksa mecbur çevirici alacaksın. hissedilmecek kadar küçük bir performans kaybı yaşarsın ama buda çok önemli değil.

Aynı durumda ide bir anakart (ASUS P4V8X-X) ve sata bir harddiskim (WD 500 GB SATAII) var. Aslında anakartın SATA desteği var ama zannedersem SATAII değil ya da başka bir sorun var o nedenle harddisk çalışmadı bir türlü. BIOS güncellemesi de yaptım ama yine olmadı. Ben de son çare gittigidiyordan bir çevirici sipariş ettim.

http://urun.gittigidiyor.com/S-LINK-IDE-TO-SATA-SATA-TO-IDE-ADAPTOR_W0QQidZZ34590409

Bulunduğum ilçe Konya'nın uzak ilçelerinden Yunak. Bu nedenle kargo biraz geç gelir. Çarşamba mesela. Kargo gelsin denemeyi yapayım durum hakkında bilgi veririm. Yalnız unutma olasılığıma karşın özel mesajla bir hatırlatırsınız hocam.

çevirici tam çözüm değil diyorlar işletim sistemi kurup çalıştırmada sorun oluyormus doğru mu?

Hocam deneyip göreceğiz bakalım, ne kadar kuruluyor ne kadar kurulmuyor? Ben bu civarda sordum fiyatını 35$ + KDV dediler, hepsiburada.com'da falan 40 TL civarında ama gittigidiyorda 8-15 TL arasında. Gözümü karartıp sipariş verdim bir tane, bakalım bekliyorum. Dediğim gibi sonuç hakkında bilgi veririm nasip olursa...

Geri