İdare PC'leri için antivürüs önerileri

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
okulumuzdaki idare bilgisayarları (4adet) çok yeni ve hızlı pcler olduğu için lisanslı antivirüs almayı düşünüyoruz. hangi antivirüsü nerden almamızı tavsiye edersiniz? yardımlarınız için çok teşekkürler.

MehmetF4tih' Alıntı:
Nod32 hem kasma yapmaz hem de kullanışlı ve devlet kurumları için ideal.

cevabınız için çok teşekkürler hocam, nereden alabiliriz tavsiyeniz var mı? çünkü fiyatlar çok değişiyor bildiğim kadarıyla

AVG free indirip kullanın. İdareciler kendilerine kıyak geçmesin. :)

hasari' Alıntı:

hocam çok haklısınız ancak PC'ler çok yeni ve hızlılar, idareciler makinelerini pek kullanmayı da bilmiyorlar. Kaspersky ve Nod32 baktım fiyatlar 70tldan başlıyor, gerçekten bu kadar pahalı mı?

Hocam Avast - AVG gibi ücretsizler iş görür... Bence gereksiz...

Ama almamız gerek diyorsanız Kaspersky-Bitdefender-Esed iş görür...

zodiac' Alıntı:
MehmetF4tih' Alıntı:
Nod32 hem kasma yapmaz hem de kullanışlı ve devlet kurumları için ideal.

cevabınız için çok teşekkürler hocam, nereden alabiliriz tavsiyeniz var mı? çünkü fiyatlar çok değişiyor bildiğim kadarıyla

Bulunduğunuz ilin güvenilir bilişim satışı yapan veya teknoSA bimeks gibi yerleri tercih edip birden fazla alacağız derseniz fiyat konusunda yardımcı olurlar. İnternet üzerinden almanızı tavsiye etmem hocam.

zodiac' Alıntı:
hasari' Alıntı:

hocam çok haklısınız ancak PC'ler çok yeni ve hızlılar, idareciler makinelerini pek kullanmayı da bilmiyorlar. Kaspersky ve Nod32 baktım fiyatlar 70tldan başlıyor, gerçekten bu kadar pahalı mı?
Evet pahalılar çeşitli kampanyalarla ucuzda bulunuyor ama...Okulda Anti-Virüsten daha öncelikli ihtiyaçlar vardır. Eğer senin sııfın başka ihtiyaçlar varsa bence parayı onlardan kopar kendi sınıfına harca. Onlarada AVG,Avira veya Avast kur. Eğer lisanslı ürünlerse ki tahminime göre öyledir Microsoft Security Essentials kur. Lisans alsanız dahi lisanslar seneliktir seneye tekrar almak zorunda kalırsınız.

guvenlik-antivirus-spyware-vs-f48/antivirus-dukkani-t119666.html

Bir çok antvirüs hakkında tanıtım yazısı yazmaya çalıştım.

Kullanım şekline göre tercih edebilirsiniz.

Son 1 yılda en az 7-8 antivirüs çeşidi deneyip; 200-300 kişiye lisans temininde bulundum.

Şahsen tercih etmediğim ama en fazla talep Eset Smart Securty çoğu kişi bunu alıyor. Şahsen varlığı ile yokluğu arasında fark yok.

Sadece antivirüs özelliği olmasın, mutlaka internet sec yada total securty benzeri lisans temin etmeye çalışın.

1 yıl - 5 pc Kaspersky İnternet sec

yada

Bitdefender Total Sec

yada çoğu kişi karşı çıkacaktır, sanırım kullanmadıkları içindir panda İnternet sec olabilir...

hangi lisansı temn etmek isterseniz yardımcı olabilirim.

hocam ttnet in verdiği ücretsiz antivirüsü kullanın macefea internet security ttnete üye olun muhtemelen 3 tane lisans hakkı verir

Bitdefender İnternet Security yükledim bir kaç gündür test ediyorum. Çok sağlam anti-virüsmüş.

hasari' Alıntı:
Bitdefender İnternet Security yükledim bir kaç gündür test ediyorum. Çok sağlam anti-virüsmüş.

Bende denedim arayüzü, kullanımı sıkıı geliyor bana... Hiç bir programda Avast veya MSE keyfi almıyorum... Comodo'da testlerde iyi çıkıyor, onu kullanayım dedim, aman tanrım onu yapan adam hiç mi bunu kullanacak kişileri düşünmemiş...

Bitdefender için geçenlerde Almanyada bir sitede kampanya vardı 1 yıl ücretsizdi, oradan aldım ama Arayüzü, kullanım kolaylıkları beni caydırıyor...

s_kajmeran' Alıntı:
hasari' Alıntı:

Bende denedim arayüzü, kullanımı sıkıı geliyor bana... Hiç bir programda Avast veya MSE keyfi almıyorum... Comodo'da testlerde iyi çıkıyor, onu kullanayım dedim, aman tanrım onu yapan adam hiç mi bunu kullanacak kişileri düşünmemiş...

Bitdefender için geçenlerde Almanyada bir sitede kampanya vardı 1 yıl ücretsizdi, oradan aldım ama Arayüzü, kullanım kolaylıkları beni caydırıyor...
Arayüz o kadarda zor gelmiyor, hatta bana basit bile geldi yakaladığı virüslerin detaylarını olaylar linkinde bakıp detayları görebiliyorsun. Yakaladığı sayıyıda yanında kırmızı ile belertiyor. Belkide sürümler farklıdır son sürümü kullanıyorum arayüz Türkçe. :)

Ekli dosyalar

• bitdefender.PNG
    bitdefender.PNG
    65.9 KB · Görüntüleme: 661
hasari' Alıntı:
s_kajmeran' Alıntı:
hasari' Alıntı:

Arayüz o kadarda zor gelmiyor, hatta bana basit bile geldi yakaladığı virüslerin detaylarını olaylar linkinde bakıp detayları görebiliyorsun. Yakaladığı sayıyıda yanında kırmızı ile belertiyor. Belkide sürümler farklıdır son sürümü kullanıyorum arayüz Türkçe. :)
Hocam Türkçesini kurdum :) Avast'tan ayrılmak evlat acısı gibi koydu ama artık... Neyse deneyeyim yine 1-2 hafta bakalım, heveslendirdiniz yeniden :)

Kampanya Keyler türkçede çalışmıyordu sanırım o yüzden kurmamıştım. "Tam kaldırmayı seçmeden kaldırıp ingilizce versiyonu" türkçe olanı kurunce şifreyi kabul etti... :)

Neyse şimdilik böyle gitsin bakalım...

halk' Alıntı:
deep freeze + usb disk security + avira personal
deep freeze + usb disk security anlarımda, deep freeze varken avira yada herhangi bir AV gereksiz gibi.
Bu arada ;
HANGİSİ DAHA İYİ ve HAFİF
AVG mi yoksa AVAST

AlimertX' Alıntı:
Microsoft Essential fazlasıyla yeter... hem de ücretsiz... Şimdiye kadar hiç pişman olmadım..

Varlığından bir fayda görmediğim; neden niçin üretildiğini bilmediğin bir programm...

Kısayol virüsü bulamaz, root virüslerini bulamaz neyi bulup temizler bilmem şahsen..

@GRİNGO hocam epeydir AVG kurmadım ama AVAST oldukça hafif... Güvenlik testlerinde Güvenlik konusunda AVG (çok az bişey) bir adım önce, Kullanışlılık ve hafiflik(neredeyse aynılar) olarak AVAST diyor...

Ama zamanında birini denedim....hangis hatırlamıyorum.... üyelik ve mail onayı istedi sonra 1 yıllık ücretsiz yaptı.
2-3 ay kullandım ama memnun kalmadım.

Hocam AVAST dediğiniz gibi aktifleştiriliyor... Avast son 1-2 yıldır kendini aştı...

Geri