İçime oturdu

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Dünden beri yazıyimmi yazmıyimmi kesin siyaset malzemesi falan olur derken yazmaya karar verdim.
Dün bir akrabamız oturmaya geldi lise mezunu sağlık memuru paradan puldan çıktı 3200 alıyom dedi sene sonuna doğru yüzdelik dilimden ötürü düşüyo ama dedi far görmüş tavşan gibi kalakaldım 1000tl fark var maaşımız arasında dün akşamdan beridir de aklıma takılıyor üzülüyorum.

Re: Ynt: İçime oturdu

Siyaset olmasın hocam.
Sendika ya yetkiyi öğretmenler olarak birlikte verdik.Eylül ayını bekle.

nöbetlerle falan 3200 oluyordur ,sizinde ek ders ile o civarda almanız lazım.
başkalarıyla kendimizi kıyaslayarak mutlu olmamız imkansız, herkesin rızkı kendinedir fazla üzülmemek lazım :+1:

Aynen bizim burada da sağlıkçı personel (sanırım ATT, sarılı parlak kıyafeti var) geçen yanıma geldi KPSS başvuru yapamamış, konuştuk biraz, "sizin işlerde zordur" felan dedim, "evet" dedi "o yüzden işimi değiştirmek istiyorum", "ücret nasıl" dedim, söylemedi. "2200 felan vardır değil mi" dedim, güldü, bir yandan bilgisayarda KPSS başvuru şartlarına bakıyorum, "2500 civarı mı" dedim, "biraz daha fazla" dedi. Önce bir yutkundum, şöyle yüzüne baktım, "3000'i buluyor mu" dedim, "3000'den biraz fazla" dedi, 24 çalışıp 48 saat izin kullanıyorlarmış, yani haftada 2 veya 3 kez 24 saat çalışıyor ki, gece çalışmaları zaten yatış, sabah yanıma geldiğin de zaten uykudan eli yüzü şişmişti. "İyi" dedim, "öğretmenden yüksek alıyorsunuz, neden işini değiştirmek istiyorsun ki", beyefendi daha iyi bir iş bakıyormuş. Sadece üzüldüm, öğretmenliği nimet sayıp Allah'a şükürler olsun deyip, öğretmenin daha fazla hak elde etmesinin önüne geçenleri hatırlayınca.

aynenbadi' Alıntı:
nöbetlerle falan 3200 oluyordur ,sizinde ek ders ile o civarda almanız lazım.
başkalarıyla kendimizi kıyaslayarak mutlu olmamız imkansız, herkesin rızkı kendinedir fazla üzülmemek lazım :+1:
Ekders????
Teknikçi olunca sanırım herkesi 1000 tl üzeri ekders alıyor sanıyorsunuz.
30 yıllık yüksek lisanslı uzman öğretmen 2750 alıyor.Üzerine 400 ekders tatilleri çık ortalama 300
Maaş 3000 tl
30 yıllık master li öğretmen 3000
Tatil deme bana hemşire velim var.Vanda çalışıyor. Senenenin 5 ayı memleketinde burada görüyorum. nasıl başarıyorsa?

sağlıkçılar az bile alıyorlar. maaşları en az 4000 tl olması lazım. doktor devlette 10 bin tl özelde 20 bin tl almalı. hakimlerin maaşı olmamalı.
bu sektörlerde günlük çalışma saati 7-9 saati geçmemeli ve haftasonu sadece nöbeti olan çalışmalı. nöbet ücretleri maaş saatine göre %200 fazla olmalı.

biz mi? bize para lazım değil karın tokluğuna çalışalım yeter işte. Asgari ücreti de 900 tl ye sabitlesinler yeter. haa bir de zabıtalar da şuan aldığından 1500 tl fazla almalılar. şuan ne kadar alıyorlar(?)

valla hocam içine oturacak birşey yok.
Maalesef üniversite mezunu olup devlette en az maaşı öğretmenler alıyor.

Devlet 1 sene boyunca 9 TL ye kurs verdirdi bu öğretmenlere , neyi konuşuyoruz ki :)
Düşünün işte bilgimiz bu kadar kalitesiz ve ucuz.
Öğretmenlerin umrundamı. HAYIR.
5 TL de olsa verecekler var

O yüzden hiç üzülmüyorum bize. Devlet sonuna kadar haklı.

Benim mahalle kuaförü ilkokul terk, maaş muhabbeti açıldı.
Adamın aylık ortalama 3500-4000 arasında değişen net geliri varmış.

Bu arada aynenbadi hocam ek ders demiş.
Sistemin değişmesiyle çoğu öğretmen 200-300 den fazla ek ders alamıyor.

Masterli Uzman öğretmen 30 yıl 3000 tl kalitesi sorgulanır ve dayak yiyebilir
Maliye gelir uzmanı 5500 tl
Krizlerde neden kriz oldu? Diye hesap vermez.krizlerde maaşları üzülmesinler diye daha da zamlanır.

Bunun tek nedeni var öğretmenler sorsan maaşlarından memnunlar ama 1 ekders için atmayacakları takla yoktur. :sleep:

Hocam işçilere seyyanen zamlar yapıldı.500tl denge tazminatları ödenecek.O araba fabrikalarında çalışan meslek liseliler 2500tlnin altında almıyorlar.Benim tanıdığım sağlıkçı var.Adam ek ve yan işlerde yapıyor volvo s-40 kullanıyor 3 tane evi var oğluna da dükkan açtı.Şu an emekli olurum dersane açarım dersanede çalışırım diyen öğretmenin de işi bitti.

babası öğretmen emeklisi annesi sağlık sektöründen emekli olan bir öğretmen olarak ikisininde artı ve eksilerl var sadece maaş olarak diyosan haklisinn hocam ama iş göründügu gibi değil canını sıkma

wepster' Alıntı:
babası öğretmen emeklisi annesi sağlık sektöründen emekli olan bir öğretmen olarak ikisininde artı ve eksilerl var sadece maaş olarak diyosan haklisinn hocam ama iş göründügu gibi değil canını sıkma
Hocam sen mezrada çalışan bir sağlıkçı gördünmü? Yıllarca ben çalıştım rastlamadım. 65 yaşından sonra emekli maaşında 100 tl eksik alsan ne olur almasan ne olur? Ben fakir fukaralar gibi 2 tl ya mezrada.Beyzadem okuma derdi olmadan 3 tl ya merkezde.
Zamanında yükünü tuttuktan sonra.
SENİN HESAP; Sen oku, çok iyi oku ve mezrada yaşa Ölme eşeğim ölme, yaz gelecek sana taze yeşillikler yedireceğim misali olmuş.

Bu ülkede 16 bin üst düzey kamu görevlisi iş yerine gitmeden maaş alıyor. bizim eski ilçe milli eğitim müdürünü merkeze çekmişler diyor ki ne rahat keşke önce geçseydim diyor

COBOL' Alıntı:
wepster' Alıntı:
Hocam sen mezrada çalışan bir sağlıkçı gördünmü? Yıllarca ben çalıştım rastlamadım. 65 yaşından sonra emekli maaşında 100 tl eksik alsan ne olur almasan ne olur? Ben fakir fukaralar gibi 2 tl ya mezrada.Beyzadem okuma derdi olmadan 3 tl ya merkezde.
Zamanında yükünü tuttuktan sonra.
SENİN HESAP; Sen oku, çok iyi oku ve mezrada yaşa Ölme eşeğim ölme, yaz gelecek sana taze yeşillikler yedireceğim misali olmuş.
Tamam hocam öğretmenlik çok çok zor sağlık çalışanları cok rahat hepsi keyif çatıyor paraları da çok iyi vah vah bize. Böyle dersem memnun olursun sanırım.

Sen karar ver.
Sağlık meslek Lisesi yeni atama..KPSS ile kadrolu atanmış.19 yaşında benimle aynı maaşı alan büyükşehirin en merkezi ve en büyük hastanesinde Hemde onlarca

sen koltuk için menfaat için sendika seçersen..
o sendikada toplu sözleşmede bir güzel satar..
sende ondan sonra o maaş bu maaş diye mızlanırsın..
(kastım başlığı açan arkadaşa değil, onlar kendilerine iyi biliyor :mrgreen: )

hocam benim bir amcam var, siyaset olsun olmasın ...kpnin ...tüne dolanıyor. Adam hastanede başhekim. Kelle başı diyor 8 tl muayene ücreti 3 gün çalışıp iki gün yatıyorlar, meydanlarda bir işçiler bir sağlıkçılar var, döner sermayeden iyi para alıyorlar. Siyaseti de onlar yapıyorlar her partiye dolanıyorlar sen ben istesek de siyaset yapamayız zaten.

Daha bu hafta 43 bin Kamu işçisi ile anlaşma sağlandı.
2015'in ilk 6 ayı için % 6
ikinci 6 ay için % 5 'lik ücret artışı yapıldı
.
SADECE Bu yıl için Toplam % 11.3'lük zam
Ayrıca 2016 yılı için enflasyon farkı verilecek.
2015 ve 2016'da yılda bir defa denge ödeneği 500 tl İMZALANDI VE BİTTİ.

.
Biz diplerdeyiz beyler, bu sendikalar ne yapıyor? Bizim sahibimiz yokmu?

olay sendikada değil ki olay kendini bilmek. metal işçileri sendikayı tanımıyoruz dediler ve gidip istifa ettiler. seçtikleri temsilcileri gönderip bunlarla anlaşın yoksa çalışmıyoruz dediler. yasaya göre hem anlaşma var hem sendika ama ne oldu. paşa paşa işçilerin istediğine geldiler. üstelik bu grev yüzünden kimse işten çıkarılmayacak mutabakatını da imzalattılar. ben bir beden eğitimi öğretmenlerini hatırlıyorum, dersleri 1 saate indirilmişti hemen eylem yaptılar ve tekrar 2 saat olmasını sağladılar onun dışında yıllardır öğretmenlerin birlik olduğunu görmedim. 2012 şubat özür grubunu dinçer kaldırdım dedi kafasına göre. ankaraya gitmiştim eylem yaptık ama 3 ay önceden eylem için uğraştım durdum. kimse eylemden bahsetmezken hemde. otobüsteyim daha geri dönmemiştim açıklama geldi şubat özür grubu yapılacak diye eşim şubat özür grubu atamasıyla yanıma gelebilmişti.

nokta kadar menfaat için sendika secenler değiştirenler oldukca asgari ücret teklif etseler şasırmam. Hadi müdürü müdür yardımcısı olsun.. öğretmene noluyo ya.. senin haklarını hangi sendika alacaksa ona gir.. sonra kaybeden tüm öğretmenler oluyor. maaştan ekdersten verilmiş haklarından oluyor.. sözüm ona toplumun aklı başında eğitimli kültürlü bireyleriyiz.

:? Yeni mi farkediliyor... Bir okulun kadrolu hizmetlisi pardon çay - sigara keyfi uzmanı 9 yıllık öğretmenden fazla maaş alıyor. Siz sağlık çalışanlarıyla boy ölçüşüyorsunuz... Bence kademe kademe ilerlemek ve hizmetliden daha yüksek maaş alabilmeye bakmak lazım... :verymad:

Temmuz da alacağım maaş yaklaşık 2370 tl. Okulun kadrolu hizmetliside temmuzdan itibaren net 2436 tl civarı alacak. Adam ortaokul yada ilkolkul mezunu olması lazım. 17 sene okudum karşılığı bu oldu maalesef.Gelecek yıldan itibarende yüksek lisans düşünüyordum. Ama hiç gereği yokmuş :-1:

İsyan etmiyorum, yinede Allah'a şükürler olsun. Ama lütfen memurlar.net robotuna bakıp diğer meslekleri kontrol edin ve aslında ne kadar az aldığımızı görün :|

http://www.memurlar.net/maas/memur/?act ... 2015-07-15

bir yolu olmalı bunun bişey yapmalıııı yoksa utanıyorum bana verilen maaştan

Geç kaldın hocam.Seredar hoca ilgilenirdi ama 36 saat süresi kaldı.
Yarın geceyarısı külkedisi masalı gibi bu sitedeki süresi bitiyor.
Ayrıca son saatlerini biz öğretmenlerin maaş durumları ile değil, Suriyelileri kalkındırma işleri ile iştigal eyliyor. Kıymetli zamanlarını harcatmayın siyaset meraklısına.

geçen biri vardı burda ekders 2 katına çıktı diye kurs açmak istiyosunuz diye bişeyler diyordu...
hah işte bize müstehak...

içimizde ekders ücreti alabilmek için 15 saatin üstüne ders almak isteyen terbiyesizler de var, çok ayıp çok yakışmıyor bize, maaş neyinize yetmiyo...

Geri