İ5 işlemci fakat 1.0 ghz hız ?

Kodla Büyü

boteci87

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar işlemcinin 1.0 ghz olması performans açısından çok etkiler mi? Acer 512 GB ssd, 8 GB RAM, 2gb ekran kartı. İ5 işlemci 1.0 ghz. Genel özellikler bu şekilde. fiyat olarak da 6600 civarına geliyor bu ürün. Fiyat olarak şu anki piyasaya göre çok uygun geldi. Üniversite öğrencisi için kullanımı. İşlemci hızına takıldım biraz?

O özelliklere sahip bir sistemde 1.0Ghz işlemci olmaz. Zaten hiçbir i5 işlemci 1.0Ghz değil. O başka bir 1'dir. Dikkatli bakınız.

Ürün linki ya da görseli var mı inceleyelim? O fiyata biraz garip geldi bana. Bir de ilanda özellikle 2 gb ekran kartı filan yazmışlarsa oradan kaçarak uzaklaşmak lazım bence :) Genelde eski donanımları abartarak yazan ilanların yöntemi o.

Aynen hocam benim de dikkatimi çekiyordu işlemci hızı 1.ghz görünüyor fakat genelde maksimum hızını da yazıyorlar 3.4 ghz gibi demek ki minimum hız belirtiliyor max hızına da dikkat etmek gerek

Benim antika bilgisayar bile 2.60 Ghz, şimdilerde satılanlar 1.0 Ghz olmaması lazım.

Ürün linki ya da görseli var mı inceleyelim? O fiyata biraz garip geldi bana. Bir de ilanda özellikle 2 gb ekran kartı filan yazmışlarsa oradan kaçarak uzaklaşmak lazım bence :) Genelde eski donanımları abartarak yazan ilanların yöntemi o.
https://www.vatanbilgisayar.com/ace...gb-512gb-ssd-15-6-mx330-2gb-w10.html#yorumlar
ürün bu, dün 7090 civarıydı, bugün fiyat artışı olmuş. yine üniversiteyi kazanan indirimi var 500 tl.

işlemci de turboyla 3.6

işlemci 10. nesil i5 serilerinin alt seviye olanlarından. sadece i5 kısmına değil o nesile ait hangi model olduğuna da bakmak gerekir. artık dolar kurundan ötürü adı i5 olsun en ucuzu olsun mantığıyla alt seviye modeller ağırlık kazanıyor. 10. nesil i5 olup, 2 kat performansa sahip işlemcilerde mevcut.
işlemci kötümü değil ama tercih edilmeli mi derseniz ihtiyaca göre değişmekle birlikte ben şahsen etmezdim.

Geri