İ30 hakkındaki görüşleriniz ?

Kodla Büyü

Bilisimci1903

Aktif Üye
Merhabalar. Yeni kasa i30 almayı düşünüyorum ( ikinci el ) . Araç dışardan çok hoşuma gidiyor. Kullanan arkadaşların yorumlarını merak ediyorum. Birde dizel full fiyatları bütçemi aşıyor , lpg li alsam sıkıntı çıkarır mı ?

Lpgli var mı bilmiyorum. Arkadaş sıfır benzinli aldı. Ben de kullandım gayet güzel bi araç.

performans çok iyi ,vites geçişerini hissetmezsin (otomatik) ama fiyatına göre konforlu değil içeri çok ses alıyor

LPG uyumunda sıkıntı var diye okumuştum..direkt enjeksiyonlu motor olduğundan LPG uygulaması yapılamıyor yada verimsiz oluyordu sanırsam...Dizelleri de çok yakıyor...
ama çok karizmatik arabalar..bende bi ara baya niyetine girmiştim..

dizelleri çok mu yakıyor şehir dışı 4.2 şehir içi 4.9 5 arası değişiyor içeri ses almasına gelince ford a binmedin galiba dizel olarak konuşuyorum

hesmi' Alıntı:
dizelleri çok mu yakıyor şehir dışı 4.2 şehir içi 4.9 5 arası değişiyor içeri ses almasına gelince ford a binmedin galiba dizel olarak konuşuyorum
hayır hocam golf e bindim :roll: o fiyatlarda bulunur golf

Ben yeni kasa stil 2012 otomatik benzinli aldım, geçişleri harika ve az kullandığım için tüp taktırmadım. Navigasyon ve geri görüş kamerası ile uzun yıllar inşallah kullanmayı düşünüyorum..

aynenbadi' Alıntı:
performans çok iyi ,vites geçişerini hissetmezsin (otomatik) ama fiyatına göre konforlu değil içeri çok ses alıyor

hocam bence sınıfının en sessizlerinden biri. Uzun yolculuk yapmak için ideal. Konforu ve malzeme kalitesi yüksek. Bence en büyük dezavantajı altının yere çok yakın olması.

bende 2013 benzin-lpg li aracım var.elite model.uzun yolda 20 kuruşu geçmiyor.takılalı 20 bin km oldu.hiçbir sıkıntı yaşamadım.performansıda gayet iyi.ben çok araştırdım alırken neredeyse 6 ay boyunca.emsallerini her konuda geride bırakan bir araç.şidddetle tavsiye ederim.pişman olmazsınız...

ki Volkswagen ceo su bile yeni i30 u incelemiş ve şaşkınlığını gizleyememiştir.videolarıda mevcuttur nette...

GDI motorlara --direkt enjeksiyonlu(TSI benzeri)--- hangi marka kit taktırdınız? her kit uyum sağlar mı?? yoksa özel bazı markalarda mı var??

birde dizel+otomatik İ30 ların donanımhaber de kullanıcıları Şehir içinde 8 litre altı göremediklerinden yakınıyorlar...bi arkadaş 4,9 - 5 yazmış ama??? biraz fantastik bi tüketim değeri...

1.3 Multijetlerle ancak o değerler yakalanabiliyor..işin sırrı ne ki??

spider23' Alıntı:
GDI motorlara --direkt enjeksiyonlu(TSI benzeri)--- hangi marka kit taktırdınız? her kit uyum sağlar mı?? yoksa özel bazı markalarda mı var??

birde dizel+otomatik İ30 ların donanımhaber de kullanıcıları Şehir içinde 8 litre altı göremediklerinden yakınıyorlar...bi arkadaş 4,9 - 5 yazmış ama??? biraz fantastik bi tüketim değeri...

1.3 Multijetlerle ancak o değerler yakalanabiliyor..işin sırrı ne ki??

özel lpg kitleri var hocam.fiyatı biraz yüksek.ben 3000 tl ye taktırdım.yaklaşık 20 bin km oldu takılalı.hiçbir sıkıntı yaşamadım.yüzde 35 civarında daha az yakıyor.çokta memnunum...

Geri