i20 nasıl tercih

Kodla Büyü

ofk24

Aktif Üye
arkadaşlar 40-50 arası bütçem var mümkün olduğunca yüksek model ve az yakacak bir araç almak istiyorum. konya da yaşadığımdan çok çekiş sıkıntım olmayacak(kırk yılın başı şehirdışı yaparsam anca) i20 2015 ve üstü için ne dersiniz? tabi ben 1,2 düz vites alacağım kullananların görüşlerini alabilirmiyim...

Ben memnunum (1.2 düz vites) hiç sıkıntısı yok. Yolda giderken ses yok. Arka taraf geniş. Yol tutuşu iyi. Arkaya da iki hoparlör taksalar iyiymiş. Pintilik yapmışlar biraz. Park sensörü şart geri vitese takınca eğer sensör yoksa geri vitese mi yoksa 4. vitese mi takılıyor anlaşılmıyor. Park sensörü varsa geriye takınca dıt sesi geliyor.

Ben de 1.2 düz vites i20 kullanıyorum. Yakıtı 6.5 lt/ 100 km. daha önceki arabam dizel olduğu için i20 yeterli gelmedi bana.Performansı düşük ve yakıtı yüksek geldi. Ama kullanımı yumuşak bir araba, az km yapacaksanız ve atik bir araba beklentisinde değilseniz alınabilir.

Ben 1.4 otomatik vites kullanıyorum, 2016 de sıfır almıştım 57 bine

Tüp taktırmama rağmen şehir içi 33 kuruş şehirlerarası 22 kuruş yakıyor şu an, tek sıkıntısı 4 ileri olması ancak sağlamlık ve uyumluluk açısından sıkıntısı yok

Konforu ve yol tutuşundan çok memnunum, bindiğiniz zaman kemikli bir arabada olduğunuzu hissediriyor, bagajı güzel, iç hacmi fena değil ben 190 cm boy sıkıntı yaşamıyorum, Türkiye şartlarında bu şartlarda en iyi araçlardan sanırım

i20 guzel 1.4 crdi tavsiye ederim. 1.2 sehir ici olabilir uzun yol sorun sollamalarda.

crdi iyi tercih olabilirdi ama malum motorin fiyatları ve dizel bakım maliyetleri dizelin cazipliğini ortadan kaldırıyor.

Geri