işletmelerde beceri eğitimi için uzmanlık sorusu

Kodla Büyü

hergunsince83

Aktif Üye
AML 12. sınıfta 20 öğrencim var.
An itibariyle bunlardan 6 kişi İBE için staj yapmak istiyor, 14 kişi ise okulda kalmak istiyor ve 16 saat meslek dersi alacaklar dolayısıyla.
Staja gidecek öğrenci sayısının en az 8 olması gerekir mi yani bu 6 kişi ile grup sayısı elde edilemediği için staj sorunu oluşur mu acaba?

Vesselam.

staja gidecek öğrencide grup sayısı aranmaz ama okulda kalacaklarda aranır sayın hocam.....şu durumda bakın keyfinize...

Gördüm-görüyorum -göreceğiz ki Türkiye'de işler "Ben yaptım oldu" ile çok rahat yürütülebiliyor(!) maalesef!
Ben de grup sayısı gerekir diye bir maddeye rastlamadım ama yine de sorayım dedim. Teşekkür ederim hocam.

hocam okulda kalacaklara işletmelerde beceri eğitim dersi mi vereceksiniz.

6fatma8' Alıntı:
hocam okulda kalacaklara işletmelerde beceri eğitim dersi mi vereceksiniz.

hocam teknik liselerde öğrenciler staja gitmezler. 12. sınıfta da ders görmeye devam ederler.
megepbilisim.com'da önerilen ders sürelerini veya bilişim teknolojileri çerçeve öğretim programında ÇERÇEVE ÖĞRETİM PROGRAMI HAFTALIK DERS ÇİZELGElerini inceleyin.
EML ve AML'de İBE dersinde staja gider öğrenciler.
AML'de staja gitmezlerse 16 saat meslek dersi konulur tıpkı teknik liselerdeki gibi. burada amaç AML öğrencilerinin üniversiteye yönelik dersleri (mat, geo, coğ, tar, vs.) seçmeli dersler grubundan toplamda 12 alarak görmeleri ve meslek lisesinde de olsa üniversite sınavına yönelik eğitimle bir adım daha üniversiteye yaklaşmak olarak düşünülmüş.
EML'de ise İBE için modül seçilerek okulda ders olarak işlenir. 24 saat olarak tabii ki...

Geri