Hyundai i20

Kodla Büyü

dheos

Site Gezgini
Hyundai i20 kullanan arkadaşlar görüşlerini paylaşabilirler mi?
2012 model benzinli 100 beygir 1.4 motor almayı düşünüyorum. kasa güvenliği, yakıt durumu, yol tutuşu vb. durumlarla ilgili kullanıcı görüşüne ihtiyacım var.
acentanın dediğine göre iznikte yapılıyormuş parça sıkıntısı olmazmış.

merhabalar. bende i20 2010 model 1.2 benzinli var. ayrıca o zaman garantili log de taktırmıştım. araçtan gayet memnunum. tavsiye ederim. sınıfındaki diğer araçlara göre birçok yönden üstün. yol tutuşu, yakıt durumu konfor vs sizi üzmez. ama tabiki bir c sınıfı araçtan olan beklentileriniz varsa o ayrı. 1.4 ü de güzeldir. forumda da birkaç arkadaşta dizeli var. o görürse o da yardımcı olur. bu arada araç izmitte üretiliyor. bayi size yanlış söylemiş yada siz yanlış yazdınız. :)

ben yanlış yazmış olabilirim hocam :) teşekkür ederim.
tabiki bir c sınıfı araçtan olan beklentileriniz varsa o ayrı derken neyi kastettiniz.

hyundai i20TROY lar iznikte üretilir, onlarda yaklaşık 1-2yıllık sanırım..

hyundai kesinlikle sizi pişman etmez..

o kasaya 1.2 sizi üzerkesişnlikle, gerek yakıt gerek performasn açısından o araba arabaya anca 1.4 gider..

hocam mesela c sınıfı aracın yol tutuşundan tutun da yol sesine performansına kadar farklıdır. b sınıfı araç yapısı bu gereksinimleri belirli orana kadar karşılar. mesela c sınıfı bir araçla 120-150 arası giderken hızı hissetmezsiniz ama i20 de 120 yi geçtiğinizde (bu diğer tüm b sınıfı için geçerlidir) hızı baya bir hissedersiniz.

branta' Alıntı:

o kasaya 1.2 sizi üzerkesişnlikle, gerek yakıt gerek performasn açısından o araba arabaya anca 1.4 gider..

hocam kullandınız mı 1.2 yi.

bir gün müsaitseniz gelin benim 1.2 yi size kullandırayım o zaman üzüp üzmeyeceğini anlarsınız. herşey kağıt üzerinde görüldüğü gibi değil.

size şöyle söyleyeyim. yakıt açısından 1. 4 ü bilemem ama ben 30 lt lpg ile şehirler arası 420-450 arası gidiyorum. ayrıca araç full dolu 120-130 ile rampa falan dinlemiyor. arkadaşım yeni 1.2 opel aldı. araç gitmiyor diyor. bizim arabalardan yaklaşık 100 kg daha hafif. dedim gel benimkine bak. neyse bindik dedi bu arabanın 1.2 olduğuna emin misn. bende dedim 1.2 değil hocam 1248 :D

neyse dedi ara hızlanmalar vs çok iyi opel bunun gibi değil dedi.beğendi

ben şahsen renault symbol 1.2 2012 kullandım araç gitmiyor doğru. devir 2500 de iken araç 70 ile gidiyor. bizim i20 lerde devir 2500 de iken 90 ile gidiyorum. 3000 devire çıkarsam 105 110 arası bişi oluyor. (5. vites) he rampada baktınız 5 yetmiyor 1 vites geri atarsınız bakın o zaman nasıl gidiyor.

aracımla 43000 km yol yaptım çok şükür çevremdeki herkese de tavsiye ediyorum.

i20 kullanan arkadaşlara benim de bir sorum olacak hız sabitleme özelliği var mı?
full ya da orta paket olmasına göre mi değişiyor?
kullanan var ve cevap verirse sevinirim.
teşekkürler...

2011 Model Hyundai i20 90Hp 1.4 Dizel kullanıyoruz gayet memnunuz, yakıt tüketimi açısından da çok memnunuz.

Şehir içinde 100Km'de ortalama 5-7 litre arası, şehir dışında 3-4 litre arası yakıt tüketimi oluyor.

i20 Euro NCAP'ten 5 Yıldız almış bir araç... Allah kaza yaşatmasın da yol tutuşu, kasa güvenliği açısından bir problem olacağını sanmıyorum...

Araç almadan önce Punto, Fiesta ve Corsa ya da baktım teknik donanım açısından i20 hepsinden üstün az bir farkla da olsa bagajı biraz daha geniş... Diğer araçlardan farklı olarak i20'de hem ön hemde arka frenler disk...

akyildiz41' Alıntı:
branta' Alıntı:

hocam kullandınız mı 1.2 yi.

bir gün müsaitseniz gelin benim 1.2 yi size kullandırayım o zaman üzüp üzmeyeceğini anlarsınız. herşey kağıt üzerinde görüldüğü gibi değil.

size şöyle söyleyeyim. yakıt açısından 1. 4 ü bilemem ama ben 30 lt lpg ile şehirler arası 420-450 arası gidiyorum. ayrıca araç full dolu 120-130 ile rampa falan dinlemiyor. arkadaşım yeni 1.2 opel aldı. araç gitmiyor diyor. bizim arabalardan yaklaşık 100 kg daha hafif. dedim gel benimkine bak. neyse bindik dedi bu arabanın 1.2 olduğuna emin misn. bende dedim 1.2 değil hocam 1248 :D

neyse dedi ara hızlanmalar vs çok iyi opel bunun gibi değil dedi.beğendi

ben şahsen renault symbol 1.2 2012 kullandım araç gitmiyor doğru. devir 2500 de iken araç 70 ile gidiyor. bizim i20 lerde devir 2500 de iken 90 ile gidiyorum. 3000 devire çıkarsam 105 110 arası bişi oluyor. (5. vites) he rampada baktınız 5 yetmiyor 1 vites geri atarsınız bakın o zaman nasıl gidiyor.

aracımla 43000 km yol yaptım çok şükür çevremdeki herkese de tavsiye ediyorum.

Hocam Hyundai i10(1.1 motor 1050 kilo) var bendede ve çekişi şehir içi için gayet iyi gayet seri, 120 ye kadar araba çok dolu değilse rahat. Kalkışlar falan çok iyi... Işıklarda falan kesinlikle üzmez, rezil etmez..

Hyundai'nin olayı sanırım dişli oranlarında, onun haricinde bir de tork olayını iyi ayarlamışlar.. Mesela klasik bir benzinli 3500 devirlerde dizel 2000 lerde torka gelirya, bunu adam öyle bir ayarlamış ki benim araç max torku 2700 devirde yakalıyor, dolayısıyla şehir içi için ideal.. Hyundaiyi bu konuda takdir ettim..

ha herşeye rağmen şöyle bir 1.6 aracım olsun istiyorum, özellikle 1.6 crdi olursa da tadından yenmez gibi geliyor :)

i20 1.2 team kullanıcısı olarak aracımdan gayet memnunum. fakat yeni alacaklara tavsiyem paranız yeterse
..
ix20 alın

olmazsa i30 alın

onada yetmezse o zaman i20 düşünün derim.

i20 içinde 1.4 dizel en ideali...

yaklaşık 1,5 yıldır i20 1.4 dizel kullanıcısıyım..gayet memnunum.. yol tutuşu, yakıt tüketimi gayet iyi..tavsiye ederim :+1:

13 yıldır şahin 1.6 ie kullanıcısıyım.96 beygir.manuel olarak acs, asd, abs asr esp mevcut...tabiki de şoföre göre değişiyor.su yakarsa tavsiye ederim.benzin veya lpg kullanacaksanız biraz zengin olmanız gerekli. yol tutuşu arkaya yük atarsanız, bohça, kömür torbası vs süper...araba yere oturuyor...tedavülden kalkana kadar binmeye niyetliyim...hele ki ışıklarda benimdir diyen araç boy ölçüşemez sahinle...20 metre sonra ise manuel cruze kontrole geçer yakıttan dolayı...tam bir aile arabasıdır. tavsiye ederim. :lol:

elrond' Alıntı:
13 yıldır şahin 1.6 ie kullanıcısıyım.96 beygir.manuel olarak acs, asd, abs asr esp mevcut...tabiki de şoföre göre değişiyor.su yakarsa tavsiye ederim.benzin veya lpg kullanacaksanız biraz zengin olmanız gerekli. yol tutuşu arkaya yük atarsanız, bohça, kömür torbası vs süper...araba yere oturuyor...tedavülden kalkana kadar binmeye niyetliyim...hele ki ışıklarda benimdir diyen araç boy ölçüşemez sahinle...20 metre sonra ise manuel cruze kontrole geçer yakıttan dolayı...tam bir aile arabasıdır. tavsiye ederim. :lol:
iyi özetlemişsin hocam :)

hyundai kasaları çok ağır o yüzden 1.4 motor bile rampada sıkıntı yaşarsın tavsiyem 1.6 motor

only61' Alıntı:
hydundain bu kadar övüldüğünü hiç bir yerden duymamaıştım

hocam çok sağlam yatırım yapıyorlar...2000 öncesi hyundi ile günümüz hyundai arası çok fark var..

renodan kat kat iyidir en azından :)

easytr' Alıntı:
sosyal medyada 10 takla atıp airbag açmayan hyundai haberlerinden haberiniz yok sanırım. ne kadar ekmek o kadar köfte. hyundai için çok beklentiye girmeyin, hele hele bir corsa, fiesta,polo ile hiç kıyaslamayın. hyundai her klasmanda bu araçlardan geridedir.

bu forumda arabasına kötü diyen yok genelde. piyasada en tutulmayan bir arabaya sahip birisi bile arabasını öve öve bitiremiyor. hyundai için yazıldı diye söylemiyorum. genelde böyle.

Hocam o hava yastığı emniyet kemeri takılmadığı için mi açılmamıştır acaba ??

Herhangi bir arabada emniyet kemeri takılmazsa hava yastığı açılır mı??????

Sosyal medyada söz konusu fotoğrafı yayınlayan arkadaşa sordum emniyet kemeri takılımıydı diye, vefat eden kişinin de yakın arkadaşıymış; "maalesef değildi" cevabını aldım..

O veya bu marka farketmez karalamadan önce bir düşünmek lazım...

Kusur olur mu olur, gir nette corsa fiesta polo nun da i20 nin de kronik kusurlarını bulursun..

Yahu hyundai bayisi gibi konuşmuşunuz vallahi çok eğlendim okurken :D

easytr' Alıntı:
branta' Alıntı:
easytr' Alıntı:
sosyal medyada 10 takla atıp airbag açmayan hyundai haberlerinden haberiniz yok sanırım. ne kadar ekmek o kadar köfte. hyundai için çok beklentiye girmeyin, hele hele bir corsa, fiesta,polo ile hiç kıyaslamayın. hyundai her klasmanda bu araçlardan geridedir.

bu forumda arabasına kötü diyen yok genelde. piyasada en tutulmayan bir arabaya sahip birisi bile arabasını öve öve bitiremiyor. hyundai için yazıldı diye söylemiyorum. genelde böyle.

Hocam o hava yastığı emniyet kemeri takılmadığı için mi açılmamıştır acaba ??

Herhangi bir arabada emniyet kemeri takılmazsa hava yastığı açılır mı??????

Sosyal medyada söz konusu fotoğrafı yayınlayan arkadaşa sordum emniyet kemeri takılımıydı diye, vefat eden kişinin de yakın arkadaşıymış; "maalesef değildi" cevabını aldım..

O veya bu marka farketmez karalamadan önce bir düşünmek lazım...

Kusur olur mu olur, gir nette corsa fiesta polo nun da i20 nin de kronik kusurlarını bulursun..

peki sen, perde ve yan hava yastıklarının emniyet kemerinden bağımsız çalıştığını biliyormusun? opel yada bmw yada başkası hiçbiri benim ortağı olduğum şirket değiller. ben burda araba tecrübemi öğretmen arkadaşlarla paylaşırım. hyudai abartılacak bir araba değil, araba işte. fazla beklentiye girmeye gerek yok

fazla polemiğe gerek yok konu burada tartışılmış zaten..( http://forum.donanimhaber.com/m_55157165/tm.htm )

lakin olay hyundai sorunu değil hangi marka olsa benzer sonuçları verirdi. Bir örnek üzerinden gidip bir markayı yermenin yada yüceltmenin anlamı yoktur...Ford, Fiat,Opel,Toyota,Hyundai,Peugeut,Citroen,Vw,Reno vs. benzer durumlarda benzer sonuçları verecektir emin olabilirsiniz.İşiniz gücünüz yoksa oturun Youtube'den Ncap testlerini inceleyin..

Son olarak; bildiğim kadarı ile kazada 2 kişiden biri öldü o da emniyet kemeri takmayandı..

hyundai ülkemizde tofaşların yerini almış, o boşluğu doldurmuş bir araba. arkadaşların yazdığı gibi fazla bir beklentiye girmeyin.

Merhaba hocam. Ben ağustostan beri 2012 model 1.4 hyundai i20 troy benzinli kullanıyorum. Otomatik vites. Rampalarda çekişi az. Benzini çok yakıyor. Ben İstanbul'dayım. Ortalama 8.5 lt. yakıt tüketimi var. Onun dışında arabadan çok memnunum. Size tavsiyem dizel almanız!

share_' Alıntı:
hyundai ülkemizde tofaşların yerini almış, o boşluğu doldurmuş bir araba. arkadaşların yazdığı gibi fazla bir beklentiye girmeyin.

Hocam siz Reno Fiat falan demek istediniz sanırım :) (ki reno gayet kalitesizdir fakat güvenlikte 5 yıldızdır hakkını yemeyelim:) )
Bu arada avrupada 1000-2000 lira BİLE etmeyen arabalar bizde 10.000 liranın üzerinde satılmaktadır.(toros istisna toros bizde 10.000 ederken avrupada 5 kuruş bile etmez zorla versen almazlar, çöpe atmak bile maliyettir çünkü)

http://www.cars.com şu Amerika kökenli siteye bi bakın bakalım Türkiye'de yere göğe sığdırılamayan kaç tane Avrupa arabası göreceksiniz(Not: asyalılar eksiksizdir..)

hayır atıyorsunuz çamuru, sonra temizlemek bize düşüyor :)

gerçi siz de haklısınız devir böyle...

Hocam hyundai'ler hakkında bir fikrim yok ama 1,4 lpg araç kullanan arkadaşımın söylediği şu;
1.4 motorlar ne 1,6 gibi performanslı, ne 1,2 gibi az yakıyo. O yüzden az yaksın diyorsan 1,2, performans olsun istiosan 1,6 almanı tavsiye edebilirim. Kolay gelsin hocam...

hava yastıklarının açılması için gerekli olan şartların kaza anında meydana gelmediği tespit edilmiştir.
:D
çok komik görünsede aslında adam haklı ön hava yastığı ön darbe için yan havayastığı yan darbe için e ikiside yok takla atmış araba niye açılsın
tabi yinede bu hyundai nin dandik olduğu gerçeğini değiştirmez
fekat naçizane görüşüm bugün kullandığımız tırnak makası bile çin malıyken iş arabaya gelince tiksintiyle bakmak hatalıdır
netekim şuan zaten japon arabaların bazılarının parçaları bazılarının tamamı çin de üretilmektedir
dolayısıyla zamanla otomotivde de çin malı araçlar yerini bulacaktır ki kore bu anlamda öncü birlik olarak dünya pazarında yerini almıştır henüz yeterli kaliteye ulaşamamış olsada avrupanın ucuz dandik arabalarıyla rekabetinde öne çıkmayı başarmıştır
aslında çin markaları türkiyede üretim yapmaya başlasa piyasada ucuz orta kaliteli arabalar yerini alsa bizde şahine 10000 vermek zorunda kalmayız günah yahu

Geri