HYUNDAI ACCENT BLUE DENEME SÜRÜŞÜ

Kodla Büyü

bilgisayarhocam

Seçkin Üye
Seçkin Üye
önemli: otomobil kulübüne yeni konu açamıyorum....

Bugün yeni çıkan ve tanıtımı yapılan hyundai accent blue test sürüşüne gittim. Bugün yoğun olduğu için çok kısa bi yolda sürüş yaptık. satış yerinin etrafını dolaştık sadece. bu nedenle tam bir test sürüşü olmadı kendi açımdan.
araç dıştan bakınca gerçekten çok güzel. kasa, bagaj ve iç mekan genişliği bakımından son derece güzel bi tasarım olmuş. Fakat aracın kapısını açınca tüm heyecanınız gidiyor, çünkü iç mekan malzemesi gerçekten kalitesiz. Sürüşü rahat, bi sıkıntı yok insanı yormuyor, gaz pedalı ve direksiyon çok hafif, vites geçişleri çok rahat. otomatik versiyonunda da vites geçişlerini hissetmiyorsunuz. işin garibi manuel olarak da kullanabiliyorsunuz fakat bana yarı otomatik demediler, tam otomatik. zaten D-R-P harfleri var(tam otomatikler gibi), mandal yok. vites kolunu D konumunun sağ tarafındaki boşluğa itince tıpkı yarı otomatikler gibi tek dokunuşla vites yükseltip alçaltabiliyorsunuz. düz yolda D konumunda iken frenden ayağınızı aldığınızda ileriye doğru hareket etmeye başlıyor araç, R ye aldığınızda da geriye doğru gitmeye başlıyor. yarı otomatikler böyle değil gaza dokunmazsanız hareket etmiyor. yokuşta ise araç geriye doğru kayma yapıyor bu tam otomatikler için istenmeyen bir durum. tekrar sormama rağmen ısrarla tam otomatik olduğunu söylediler. "manuel de kullanılabilen tam otomatik" dedi arkadaş. (düz vites 5 ileri, otomatik 4 ileri )

Genel olarak: dış görünüş, sürüş rahatlığı, konfor bakımından güzel. Fakat malzeme kalitesi vasat. zaten araç kokusu da malzemenin kalitesizliğini size hissettiriyor. bu söylediğim saçma gelebilir bazı arkadaşlara ama gerçekten öyle. kötü plastik kötü kokar. bu durumu arkadaşa da belirttim, araç tasarım olarak güzel fakat malzeme kalitesi vasat.

Arabadan çok anlamasam da, bildiğim birşey var o da aracı kullandığında fiyatını hak edip etmediğidir. Eşimde hyundai i30 HB var, geçenlerde bakımı için hyundai bayisine gittim, bu accentin lansmanı vardı, biraz inceleme fırsatı buldum, uzaktan hoş gözüküyor ancak dediğiniz gibi malzeme çok kalitesiz.

Geri