Hükümetin Yeni Teklifi 3,5+4(ek Ödeme ???)

Kodla Büyü
Memleketini seven, fedakarca çalışan bir avuç öğretmenide mesleğinden nefret eder hale getirdiklerini birisidemi görmez. İyi insanlar değiller bunlar memleket kaygısıda yok içlerinde. Küçücük bir beldede bile ev kirasının 400 TL olduğu bir ülke olduğunu bilmiyor mu bunlar? Yazıklar olsun. Öğretmen maaşını asgari ücrete düşürün lütfen ama en azından belki birşeyler olur.

önümüzdeki 2 sene ne zam var ne ek ödeme eline sağlık................parmak atıp gönderiyoırlar sendikayı.........

başta eğitimbirsen olmak üzere herkes sendikadan istifa etmeli ben edecem türk eğitimsenliyim.... eğitimbirsenlilerin hiç düşünmeden bırakması lazım

ek ödemeyi söke söke alıyorlardı......... hani artist artist konuşuyorlardı hükümet ağızlarının payını öyle bir verdiki ek ödemeyi telafuz bile edemediler...........

eğer memursen gerev uygulamasına gitmezse ve hala bu sendikanın peşinden giden öğretmen olursa kimse kusura bakmasın aklından şüphe ederim

Ne güzel kendilerine gelince hiçbirşey olmaz ama memura, öğretmene gelince yok ne ala.

Bu sendikalar batirdi bizi.beni temsil edecekmis gittiniz bunlara evet dediniz simdi koltuklari saglam.9 sene evvel daha iyi zam aliyorduk

ben ebs nin bu geceden sonra yok olacağı kanısındayım...
ek ödeme nerde kaldı..10tl 20tl nerde nerde...adı bile yok yaaaaaa :puhaha:

EBS başkanı Başbakan ile bir görüşme yapacakmış. Başbakanın şovuyla belki küçük bir miktar ek ödeme alınır. Ama 150 TL net bir ek ödeme olmazsa arkadaşların yazdığı gibi Eğt. Bir Sen in dağılma süreci başlar.

olay hakem heyetine kaldı görünüyor. bu saatten sonra istediğin kadar grev kararı aldık de birşey değişmez. sendikalar tribünlere oynuyor. grevi daha ilk teklif geldiğinde ilan edecektiniz, iyice aptal yerine koydunuz bizi.

MEMUR SEN GÜLDÜRMEYE DEVAM EDİYOR

551744_383599861691187_251001698284338_1163295_843376959_n.jpg

Dünyada ilk görülen eylem türlerine imza atarak "Öğle Tatilinde İş Bırakma Eylemi" düzenleyen Memursen, Ramazan ayında açlık grevi ve gece 23:00 ve 07:00 arasında uyuma eylemlerine hazırlanıyor.
kaynak: AMELEAJANS

:puhaha: :puhaha: :puhaha: :puhaha: ebs li arkadaşlara duyurulur...

chakal03' Alıntı:

Dünyada ilk görülen eylem türlerine imza atarak "Öğle Tatilinde İş Bırakma Eylemi" düzenleyen Memursen, Ramazan ayında açlık grevi ve gece 23:00 ve 07:00 arasında uyuma eylemlerine hazırlanıyor.

REZİL İNSANLAR....

*cem62*' Alıntı:
chakal03' Alıntı:

REZİL İNSANLAR....
arkadaşlar bir türk eğitim senli olarak ebsli arkadaşlara çok yüklendiğinizi düşünüyorum. lütfen saygımızı kaybetmeden forumu paylaşalım. elbette onlarda yapılanları görüyor ve ona göre davranacaklardır

hani nerde ek ödeme...öğretmene ek ödeme verilmeyen masada ne işi var ebs nin.....sarı sendika

ozgurel' Alıntı:
EBS başkanı Başbakan ile bir görüşme yapacakmış. Başbakanın şovuyla belki küçük bir miktar ek ödeme alınır. Ama 150 TL net bir ek ödeme olmazsa arkadaşların yazdığı gibi Eğt. Bir Sen in dağılma süreci başlar.
hocam 150 tl değil yaklaşık 6 aydır 300 tl ek ödeme alacağız diye dolanıyor burdakiler.

arkadaşlar zam miktarı belli olmuştur bence 3,5 verdiklerine göre , hakem heyetini oluşturanlara da bakınca 4+4 den fazlası çıkmaz. Bu arada bize ek ödemede çıkmaz, buna tepki olarak ebs dende kimse çıkmaz. Son olarak bunları biz hakediyoruz durmak yok yola devam edeceğiz ülkemiz büyüyecek ama bundan biz pay alamayacağız.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, toplu sözleşme görüşmelerine saat 24.00'e kadar ara verdiklerini belirterek, kamu işveren heyetinin 2012 yılı için yüzde 3,5 + 4 önerdiğini, 2013 yılı için yeni bir öneride bulunmadığını söyledi. Gündoğdu, saat 24.00'e kadar kamu işveren heyetinin yeni teklifini beklediklerini ifade etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ise, kamu işveren heyeti olarak Kamu Görevlileri Sendikaları Heyeti'ne nihai teklifi sunduklarını belirterek, teklifin ve sürecin hayırlı olmasını diledi.

Uzlaşma sağlanamazsa devreye hakem heyeti girecek. Hakem heyetinin kararına itiraz edilemeyecek. O karar da en geç 29 Mayıs'ta verilecek.

Memur'da 15 Haziran'da 5 buçuk aylık farkla birlikte zamlı maaşını alacak.

MEMUR-SEN:

Bu arada ilk teklifin ardından değerlendirmelerde bulunan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, "Kamu İşveren Heyet Başkanı'ndan yeni bir teklif geldi. Bu teklif yine tek kalemde 3,5 3,5. Cılız bir teklif. Bu teklif karşısında tekliflerimizi gözden geçirmeyeceğiz. Yüzdelik zam boyutuyla sadece 2012'ye yönelik tek kalemde 0,5 0,5, 2013 yılına yönelik bir teklif yok" diye konuşmuştu.

Hükümet'in ek ödeme, taban aylığı, 4-C'liye seyyanen zam, toplu sözleşme ikramiyesi gibi konularda bir teklif yapmadığını anlatan Gündoğdu, öğretmen ve öğretim üyelerine yapılmasını istedikleri ek ödemeye ilişkin bir öneri de sunulmadığını söylemişti.

Gündoğdu, şunları kaydetmişti:

"Ya adım atmayacaklar, erkenden uzlaşmazlıkla sonuçlanacak ve Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nun yolları gözükecek veya yarın sabah 8'e kadar mücadele devam edecek. Biz umudumuzu korumak istiyoruz. Kamu İşveren Heyeti'nin de 4 milyon memurun, aileleriyle birlikte 15 milyon insanımızın beklentilerini dikkate alan, geçim standardını dikkate alan rakamlarla gelmesini bekliyoruz."

TÜRKİYE KAMU-SEN:

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da, şunları söylemişti:

"Cuma gününden bu yana tekliflerin anlaşılmaz bir şekilde geriye doğru gittiğini gördük. Halbuki toplu sözleşme müzakereleri ilerleyerek devam eden müzakerelerdir. Aradan geçen iki günde bu geriye gidişin sebebi nedir? Bir müzakere metodu olarak mı acaba yarı yarıya azaltılmıştır bu sıcak bakılan teklifler? En önemli problem yüzdelik artışlardır. 2012 yılı itibarıyla yüzde 3,5 3,5 teklifi gelmiştir. 3'ün 3,5'e çıkmasını bekliyor muyduk? Daha fazlasını bekliyorduk. Buçuklu bir toplu sözleşme dönemi yaşıyoruz. 3,5 3,5'un kamu çalışanlarına, ortalama memur maaşlarına getireceği zam 50 liradır. Yüzde 3,5 3,5 müzakere edilebilecek bir rakam asla değildir, bu müzakere edilemez, bunu kabul etmek mümkün değildir."

KESK

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Başkanı Lami Özgen ise, "Hükümetin tutumu ortada, bize yaklaşımı negatif ve sıkıntılı. Gücümüzü birleştirmek suretiyle 23 Mayıs'ta bütünlüklü greve gitmek suretiyle ancak bu hükümete karşı, bize öngördüğü sadaka zammına karşı tutumumuzu ortaya koyabiliriz" demişti.

http://haber.mynet.com/memur-zamminda-u ... 34-finans/

sahrak' Alıntı:
*cem62*' Alıntı:
chakal03' Alıntı:

REZİL İNSANLAR....
arkadaşlar bir türk eğitim senli olarak ebsli arkadaşlara çok yüklendiğinizi düşünüyorum. lütfen saygımızı kaybetmeden forumu paylaşalım. elbette onlarda yapılanları görüyor ve ona göre davranacaklardır

ben yüklenmiyorum sevgili forum arkadaşım
post930224.html#p930224 bu adrese bakarsan arkadaşın kendisi yani cem62 Zaten benden ağır konuşmuş

@cem62 direkt olarak sana yazıyorum.

Sen en az 2 ay boyunca YETMEZ AMA EVET avatarıyla yazıp burada aylarca Evet dicem diye hava basmadın mı? Ben burada bak kandırıyorlar sizi, amaçları mahkemeleri ele geçirmek memurların haklarını elinden almak derken dinledin mi beni? Mevcut hükümeti çok beğeniyorum deyip durmadın mı defalarca?

Şimdi noldu? Zam vermediler diye mi kötü oldular, rezil insanlar yazıyorsun yıllardır övdüğün insanlara. Sen ve senin gibilere az bile. O yetmez ama evet diyenler varya, hani şu anda kafalarını kuma gömenler, seslerini çıkaramayanlar, hani yılbaşında buradaki topikleri kapattıranlar, hani Demokrasi geliyor Evet diyoruz diyenler.... Sadece birşey sorucam:

VİCDANINIZ RAHAT MI?

Geri