hp laptopa nasıl format atılır?

Kodla Büyü

ogretmen58

Site Gezgini
Merhaba arkadaşalar.Dün hp pavillion bi laptop aldım.(ilk laptopum :oops: ) .Ama 500 gb plan harddiskin sadece 14 gb ını d'ye ayırmışlar.Ben de harddiski istediğim gibi bölmek istiyorum.Ama hiç laptopa format atmadım.Çok karışık diyorlar.Lütfen arkadaşlar bana yardımcı olur musunuz?Şimdiden teşekkürler

hocam önce dvd'ne orjinal işletim sistemini yazdır. d tekrar kurulum için kurtarmak içindir. disk yönetiminden yapılıyor ama tam hatırlayamadım. hatırlayınca yazarım.

hocam harddisk bölme programlarıyla bölebilirsin. format atmana gerek yok. partition magic gibi. daha sonra imajını al. acronis programı gibi imaj alma programıyla. bundan sonra formatlık bir durum olduğunda 10 dakakaya ilk halini geri getirebilirsin.

hocam laptopu ilk aldığımızda işletim sistemi lisanslı oluyor.Lisanssız bir program yüklediğimizde(office gibi)sorun çıkarıyor.Ben lisanssız bir işletim sistemi yüklemek istiyorum.Yukarıda söylediklerinizi yine de yapabilir miyim?

ben lisanssız işletim sistemi yüklediğimde disk bölme işlemini disk yönetiminden yaptım. onun için de bölünecek diskin üzerine gelip birimi küçült seçeneğini seçiyoruz. orda size ne kadar bölebileceğinizi söylüyor. sıfırdan kuracaksanız da dvd ile bildiğiniz gibi format atıp o esnada bölme işlemini yapın...

win7 de programa gerek duymadan disk yöneticisinden halledbilmen lazım...başlat menüsündeki
programları ve dosyaları ara kısmına disk yönetimi yazar aratırsanız kolaylıkla bulursunız.
öncelikle d birimini boşaltın... disk yönetimi ekranında d bölümünü silin.
c bölümü ile d bölümünü birleştirin.
daha sonra c bölümünü istdiğiniz oranda bölebilirsiniz....galiba, sanırım, herhalde, umarım...
saygılar...

win 7 den sonra format sorunu mu kaldı ki :)

yeni nesil pc ler xp kabul etmiyor mavi ekran hatası veriyor.

tak win 7 yi cd den başlat gerisi gelir ;)

Geri