HP Laptop Ekran sorunu

Kodla Büyü

bbnetci

Üye
17 " laptop ekranım ortadan ayrılmak üzere.laptopu kapatamıyorum iyice ayrılacak yoksa.servise göndersem en az 500 $ ekran yenilemesi istiyorlar.ne yapayım şimdi ben bu laptopu? 500 $ ona vereceğime gider yeni laptop alırım diyorum . ne yapacağımı şaşırdım :( üstelik servis ücreti olarak extradan 108 TL istediler. bunun daha uygun bir çözümü yokmu.başına buna benzer durum gelen varmı arkadaşlar?

Ekli dosyalar

• P1040212.JPG
    P1040212.JPG
    472.9 KB · Görüntüleme: 1,173
Menteşe çok sıkı ve menteşeyi tutan vida gevşek dolayısıyla ekranı kaldırıp indirirken dönmeyen menteşe plastik aksamı ayırıyor daha birkaç hafta önce bir öğretmen arkadaşın asus laptopta aynı problem vardı.
Yaptığımı anlatayım: laptopun menteşesini tutan vidalar laptopun alt kısmından görünüyordu, vidaları söktüm ekranın alt kısmını bir miktar ayırabilmek için ekranın alt kısımlarındaki vidaları söktüm, ekranı menteşeye bağlayan vidaları ( ki bu vidalar ekranın plastik kasasını neredeyse parçalamışlardı ) söktüm menteşeyi inceledim, baktım pense ilede gevşeyecek gibi değil( kaynakla ek yerleri tuturulmuştu) komple menteşeyi söktüm ve attım :mrgreen: boş kalan kısımada uygun boyutta kestiğin rotring kalemi sokup ekranın kasadan ayrılmasını engelledim ve vidaları tekrar taktım. öğretmen arkadaş çok memnun, şimdi laptopun ekranı kuş gibi hafif oldu. :++:

hocam sana göndereyim laptopu :) bende el atacam bu gidişle o menteşelere.tamda dediğiniz gibi olduğu için ayrıldı evet.bana yakınsanız göndereyim nerde yaşıyosunuz :)

Geri