HP 5525 Baskı Kafası

Kodla Büyü

sert_hard

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar herkese iyi günler, iyi çalışmalar.

HP İnk Advantage 5525 model 4 renk ayrı kartuşlu yazıcım var evde kullandığım. Kolay dolan üstten tıpalı sistem kartuşlar kullanıyorum. Yakın zamana kadar da canavar gibi çıktı alıyordum. Özellik olarak da (çift taraflı baskı - wifi yazdırma, fotoğraf baskısı, yüksek çözünürlüklü tarama v.s.) çok beğendiğim ve severek kullandığım bir makine. Fakat birkaç zamandır siyah renk yazdırmada problem yaşıyordum, kırmızı-mavi-sarı renklerde sıkıntı yok capcanlı yazıyor fakat siyah renk bir türlü yazdıramadım. Baskı kafası temizleme, sıcak su, buhar, temizleme solüsyonu falan tüm bilindik yöntemleri denedim sonuç alamadım. Biraz araştırınca baskı kafasının arızalı olabileceği o yüzden siyah rengi yazdırmadığı sonucuna ulaştım.

Şimdi sizlere sorum şu, piyasada benim yazıcımın baskı kafası maalesef mevcut değil, yakınlardaki (Ordu - Fatsa - Ünye) tamirat işiyle uğraşan birkaç yere de sordum uğraşamayız at çöpe dediler. Ankara ve İstanbulda bir iki firma tamiratını yapıyormuş diye duydum fakat henüz görüşmedim. Çin'de Aliexpress te çalışan yazıcıdan sökülüp yenilenmiş olarak 75-80 tl, hiç kullanılmamış %100 sıfır olarak da 120-130 tl civarına satılan baskı kafaları mevcut.

1. si Ankara-İstanbul da Yazıcı kafası tamiratı yapan firmalarla irtibata geçip kendi yazıcımın parçasını tamir ettirebilirim
2.si Aliexpress üzerinden yeni bir baskı kafası sipariş verebilirim (fakat bu durumda hem 2-3 ay bekleyecem, hem de şu gümrükte vergi işi ne olur tam kestiremiyorum)
3. sü uygun fiyata aynı baskı kafasını kullanan fakat mürekkep-kartuş masrafı yüzünden 2. el satılığa çıkarılmış 3525-4615 gibi yazıcılardan birini 100-150 tl gibi bir fiyata alıp baskı kafasını benim yazıcımla değiştirebilirim.

Yazıcımdan çok memnunum, yeni de almak istemiyorum. Eldekini verimli kullanabilmek adına hangi yöntemi izlemek mantıklı sizden fikir - görüş - öneri almak isterim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

Sizin bildiğiniz, satış yapan veya tamirini yapabilecek bir firma varsa o şekilde bir çözüm de olabilir.

hocam cok güzel anlatmişsiniz :) aliexpress gelmesi cok uzun sürüyor istanbulda yapan yerler varsa o malzemenin sifirini alin derim istemiş oldugunuz malzemenin görseli varsa atar misiniz bende burda bir bakim bulursam sizle irtibata gecerim

Geri