hp 1018 yazıcı

Kodla Büyü

pretty

Üye
benim laboratuvarımda hp 1018 yazıcı var, 1,5 yıldır kulklanıyorum çok memnundum. dün birkaç sayfa çıkardıktan sonra hata vermeye başladı. sistemde tanımlı bir yazıcı olmadığı şeklinde. sürücüsünü yükledim birkaç kez, denetim masasına baktığımda önce tanıyor, çıktı almak istediğimde yine tanımıyor, aynı hatayı veriyor. bilgisayarı kapatıp açtım yine tanımıyor. virüs taraması yaptım, virüs bulamadı. ne yapmamı önerirsiniz?

makineyi başka bir bilgisayara takın yine aynı hatayı veriyorsa donanımla ilgili bir sıkıntı olabilir.

usb kablosunu başka bir yazıcı ve bilgisayarda denedim, sorun yok ikisinde. başka bilgisayarda da yazıcıyı denedim orda çalışıyor. benim bilgisayarımda çalışmıyor.

hocam aynı makınadan bendede var sorunu bende yasadım. yazıcının usb kablosunu taktıgınız gırıs portunda kırılmadan dolayı temassızlık oluyor. o yuzden teknık servıse goturup lehim attırarak cozduk bız. bunu yapmazsanız usb aygıtınız tanınmadı gıbı hata ıletılerı almaya devam edersınız.

Yazıcınız ve USB kablosu çalışıyorsa o zaman farklı bir USB portuna takıp deneyin belki USB portunuz arızalanmıştır...

Hocam aynı sorun bendede oldu pc ve yazıcı arasındakı usb kablosunu içinde kırılmalar olmus onlar temassızlık ediyor o yuzden pc den gelen konutu yazıcıya gonderemiyor

Geri