hoşgeldiniz yazısından sonra masaüstü açılmıyor yardımm!!

Kodla Büyü

ekyn

Site Gezgini
Exper - vista kurulu bilgisayarı çalışırken kapatıp açtıktan sonra hoşgeldiniz yazısı geliyor sonrasında siyah ekranda kalıyor sadece fare imleci gözüküyor. Sistem geri yüklemesi yaptım onarma seçeneklerini kullandım ama değişen hiçbirşey olmadı. sorun ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum

bendeki bilgisayarlar vista yüklü aklıma gelen herşeyi denedim ama bi sonuç alamadım nasıl giderebilirim bilmiyorum

merhaba arkadaşlar,
ben de aynı sorunla karşılaştım. Formatladım kurtuldum sanıyordum, ama yedek klasörleri yükleyince ardından birkaç dakika sonra aynı sorun.

Çözüm mü?? Avast 4.8 malesef adını şu an hatırlamıyorum ama bir solucandan kaynaklanıyor. Formatlayın ve klasörlerinizi tarayarak bilgisayarınıza geri yükleyin.
Kolay gelsin.

Bazen explorer.exe çalışmıyor. Yani masaüstünü göstermeye yarayan program.
CTRL+alt+delete ile görev yöneticisini açın.
Dosya menüsünden yeni görev (çalıştır) seçin
explorer yazın Büyük ihtimalle explorer açılır ondan sonra açılışta explorer neden açılmamış araştırın.

ctrl-alt-delete yaptığımda malesef görev yöneticisi gelmiyor sorunu ancak format atarak halledebildim
iyi bir antivirüsten başka çare yok :)

güvenli kipta açtığımda da aynı sorun vardı simsiyah bir masaüstü hiçbir simge yok ve ctrl-alt -delete yapınca gelen seçeneklerde görev yöneticisi yoktu

Bu konu 2 yıl önce açılmış şuan benim başıma da aynısı geldi bilgisayarda çalışırken virüs uyarıları geldi temizledim sonra normal şekilde bilgisayarı kapattım. Tekrar açınca hoş geldin diyor sonra siyah bir ekran ve sadece imleç görünüyor, güvenli moda girdim ordan da birşey yapmadım çünkü orda da siyah bir ekran. Formattan başka çözüm yok mudur arkadaşlar??

nasıl çözdünüz hocam. bende de aynı sorun var 7-8 dakka bekleyince masaüstü kendiliğinden geliyor

combofix öneririm arkadaşlar. hiren boot cd ile combofix çalıştırılabilir. Hiç ekran gelmeyenler için...

aynı sorun benim başıma 2 defa geldi, ikisinde de görev yöneticisinden explorer.exe ile windowsu açıp anti-malware ve avira antivir programlarıyla tararıp kurtuldum.
Sonuç olarak anladım: virüsten kaynaklanıyor.

ekyn' Alıntı:
Exper - vista kurulu bilgisayarı çalışırken kapatıp açtıktan sonra hoşgeldiniz yazısı geliyor sonrasında siyah ekranda kalıyor sadece fare imleci gözüküyor. Sistem geri yüklemesi yaptım onarma seçeneklerini kullandım ama değişen hiçbirşey olmadı. sorun ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum
Bahsedilen hata vista/win7 bilgisayarlara bulaşan bir virüsten kaynaklanmaktadır. Kasper antivirüs boot cd kullanmıştım ama bulduğu virüsleri sildikten sonra da fayda etmeyip siyah ekranda takılmaya devam etmişti. Formatlamak zorunda kalmıştım.

gelecek' Alıntı:
explorer yazın Büyük ihtimalle explorer açılır ondan sonra açılışta explorer neden açılmamış araştırın.

malesef olmuyor. görev yöneticisinden denildiği gibi yapıyorum. explorer.exe bir kaç saniye görülüyor sonra yine kayboluyor.
sanırım format atmak lazım.

gelecek' Alıntı:

bu araştırmayı nasıl yapacağız ?

arkadaşlar bugün ben de bu sorunla karşılaştım görev yöneticisi de engellenmiş güvenli modda da masaüstü açılmıyor ve görev yöneticisi engellenmiş combofixi flaş bellekten çalıştırma imkanımız var mı...

hocam explorer.exe başlatılamıyordur. oturum açma ekranında takılı kalıyorsa ctrl+alt+del 'e basın . açılan pencereden yeni göreve tıklayıp explorer.exe yazın. oturum açılacaktır. ancak yeni bir kullanıcı tanımlayın.eski kullanıcınızı silin sorun hallalolacaktır.

McRAM' Alıntı:
hocam explorer.exe başlatılamıyordur. oturum açma ekranında takılı kalıyorsa ctrl+alt+del 'e basın . açılan pencereden yeni göreve tıklayıp explorer.exe yazın. oturum açılacaktır. ancak yeni bir kullanıcı tanımlayın.eski kullanıcınızı silin sorun hallalolacaktır.

hocam bilgisayarda windows 7 kurulu ctrl+alt+delete yaptığımızda görev yöneticisi açılmıyor çalıştırı açmanın başka yolu ya da combofixi flaş bellekten çalıştırmanın bir yolu var mı sorun ancak böyle çözülecek sanırım

Arkadaşlar merhaba bilgisayarım Toshiba Satellite A300-20P Modeli ve Vista yüklü aynı sorun bende de oldu bilgisayar normal bir şekilde çalışırken kapattım tekrar açtığımda hoş geldiniz yazısından sonra masa üstü yerine siyah bir ekran ve sadece imleç çıktı imleci oynatabiliyorum ancak hiçbir işlem yapamıyorum. Yaklaşık 1 saat bekledim ancak değişen bir şey olmadı. Ayrıca siyah ekran varken ctrl+alt+delete te çalışmıyor. Ancak Hoş Geldiniz yazısı sırasında basarsam ctrl+alt+delete çalışıyor. Görev yöneticisini açıyorum ancak birkaç saniye içinde o da donuyor işlem yapamıyorum. Sanırım virüs bulaştı. Ne yapmamı önerirsiniz ? Şimdiden teşekkürler.

Geri