Hoparlörden Ses Gelmiyor

Kodla Büyü

saimserin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bilgisayarıma format attıktan sonra ne yaptıysam yapayım hoparlörden ses gelmedi.Müzik dosyaları çalışıyor ama ses yok bütün ayarları denemdim malesef olmadı.Tekrar format attım driverları yeniden yükledim tekrar yine olmadı yardım ederseniz sevinirim.Bahsettiğim Bilgisayar BT sınıfındaki öğretmen bilgisayarı.Anakartın modeli Intel 955X/945 Serias Motherboard.Sevgiler Saygılar....

internetten güncel sürücü indir
bir de şunu yap hocam audio record expert gibi bir programla bilgisayarın içinde çalan müziği kaydet ve başka bilgisayarda aç. bakalım orada çalıyor mu yani sorun bilgisayarın çalıp-çalmamasında mı yoksa port, hoparlör falan orada mı umarım ne demek istediğimi anlamşsındır. Anlamadıysan pm atabilirsin.
Kolay gelsin

tabi tabi sürücü yükleniyor bir sorun olmuyor daha önce defalarca yaptığım işlemi şimdi yapıyorum ses gelmiyor malesef.Halbuki aynı işlemi daha önce yaptığımda sesle alakalı herhangi bir sorunla karşılaşmamıştım.teşekkürler...

Muallim hocam hoparlörde herhangi bir sorun yok diğer bilgisayarda denedim çalıştı dediğin gibi belki portta olabilir denemek lazım

1.sesin yüklü değilse uğraşma (Boşuna :d..)
2.sesi yükledin diyelim ses gelmiyor ses ayarlarında ses kartın varasa onunla ilgili ayarları işaretle örn: kulaklık stron v.b aklıma gelmiyor tamda kusura bakmayınız. ses kartın yoksa ses driveri yüklediğin zaman sesi daha etkili kullana bilmen için yazılımıda yüklenir..
ordaayarlayacaksınzı örn: banyo koridor oda açık alan gibi şıklar var yada none falan yazar o ayarlarlada oynayın olmadımı port sorunu olabilir programın adı aklıma gelmiyor ama sistemi tarayıp hataları düzeldiyordu doctor mu birşeydi aklımda değil o portlrı düzeltir bunları yaptığınızda yine çalışmadıysa en iyisi çöpeatın gitsin :D ...
selametle

Geri