Honda teyp/radyo şifresi öğrenme. İşinize yarar belki...

Kodla Büyü

naydin84

Seçkin Üye
Seçkin Üye
geçenlerde aküyü değiştirirken takviye kablosu yanlışlıkla yerinden çıktı ve teyp-rapyo sıfırlandı. teybi açtığımda enter code diye bir uyarı çıkıyordu.
araç 2. el olduğu için şifreyi bilmiyordum. ilk sahibi efe hondada yaptırmış tüm bakımları. ben de efe hondayı aradım. onlar da bana aracın ilk satıldığı bayinin numarasını verip onları aramamı istediler.
burayı aradığımda aracın servise gelmesi gerektiğini başka türlü yapamayacaklarını söylediler.
ben de honda türkiyeye aracın tüm bilgilerini ve kimlik bilgilerimi içeren bir mail attım.
maili aracı satan bayiye iletmişler. bir gün sonra aradılar ve yardımcı olacaklarını söylediler. yani servise gitmeden basit bir işlemle hallolabiliyormuş. neyse uzatmamayım öğrendiğim çözümü size de anlatayım.

kontak anahtarı araca takılı vaziyette (kontak kapalı) teybin altındaki 1 ve 6 tuşlarına aynı anda basıyorsunuz ve basılı tutuyorsunuz. tuşlara basılı tutarken kontağı çevirip (marşa basmıyorsunuz) teyp açma kapama tuşuna basıyorsunuz. (hala 1 ve 6 tuşlarına parmaklarınız basılı vaziyette) bu işlemi yaptıktan sonra teyp ekranında S/N ile başlayan bir numara çıkıyor. (tahminim araç seri numarası) bu numarayı servise verdiğinizde size geri dönüyorlar ve şifrenizi söylüyorlar.

bu numarayı verdikten 5dk sonra beni aradılar ve şifremi söylediler.

2009 model honda jazz joy modelinde denenmiştir. diğer hondalarda işinize yarar mı bilmiyorum.

Geri