Honda Jazz hakkındaki görüşleriniz?

Kodla Büyü

naydin84

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ilerleyen aylarda araba almayı düşünüyorum. şuan araştırma aşamasındayım. eşim mutlaka otomatik vites olsun istiyor. araştırmalarıma göre otomatik viteste en uygun fiyat ve özellik honda jazz da. nette araştırdım ama olumsuz bir yorum bulamadım. bir de içimizde kullanan veya bu araba hakkında bilgisi olan varsa öğrenmek istedim.

görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...

hocam geçen sene arkadaşım aldı istanbuldan beraber geldirk bende sürdüm baya yakıt açısından iyi kullanımı çok hoş yani kesinlikle öneiririm.Birde 7 ileri şanzıman f1 vites müthis direksiyondan vites değiştiriyorsun.Tabi aynı zamanda otomatik.Temizini bulursan kaçırma derim.

honda hayat onda
paran varsa alman yoksa japon alacaksın..
honda jazz candır can...

bana göre jazz ELİTE sınıfının en iyi arabası yakıt tüketimi-sorunsuzluk-motor-donanım-2. elde değerini koruması artıları ama 5-6 yıllık temiz kazasız jazzların da 25-26 bin olması işin can sıkıcı kısmı...

Eylül ayında aldım. 2002 model ES donanımlı 53.000 km de F1 vites CVT şanzuman Kullanımı çok rahat.Yakıtı oldukça ekonomik uzun yolda 5 litre şehir içi 7 litre. Tavsiye ederim. Almayı düşünüyorsanız ES veya Elite donanımı düşünün derim.Başka da sorunuz olursa cevaplayabilirim...

hocam nette incelediğim de motor gücü 76-100hp çıkıyor. arabadan anlamam ama motor gücü düşük gibi geldi. herhangi bir sorun olur mu?

Ruhsat bilgilerine göre Jazz 83 HP dir. Önceki aracım 1.25 Fiesta da 63HP sorun olmadıysa bunda bi sorun olacacağını düşünmüyorum.Kullandığım 3 aylık dönemde hiç bu konuyla ilgili bir sıkıntı yaşamadım...

Bende Honda jazz düşünüyordum ama nasip olmamıştı.Skoda fabia aldım otomatik ve çok memnunum.Tavsiye ederim.Özellikle eşiniz için kullanımı rahat çünkü..

sehzade84' Alıntı:
ilerleyen aylarda araba almayı düşünüyorum. şuan araştırma aşamasındayım. eşim mutlaka otomatik vites olsun istiyor. araştırmalarıma göre otomatik viteste en uygun fiyat ve özellik honda jazz da. nette araştırdım ama olumsuz bir yorum bulamadım. bir de içimizde kullanan veya bu araba hakkında bilgisi olan varsa öğrenmek istedim.

görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...

Olumsuz yorum olmaması doğal hocam, çok iyi otomobil çünkü. Bagaj geniş, iç geniş ve ferah, yakıt az, malzeme kaliteli, motor honda, donanım tatmin edici, ikinci elde zarar ettirmiyor, temizini bulursan kaçırma.

çok teşekkür ederim arakadaşlar. zaten bu arabayı istiyordum. yorumlarınızdan sonra iyice heveslendim artık :)

meraba bir jazz kullanıcısı olarak tavsiye ederim bende ls var bence ls modeli donanım olarak fena değil tek eksiği arka camların ve klimanın manuel olması ama bendekinin bi eksiği daha var viteside manuel :)
en önemlisi bence vites vites otomatik olsun pencere klima mühim değil okadar
birde mutlaka temiz kazasız olanı alın millet gidip ucuz diye kazalı boyalı araba alıyor sonrada efenim sorun cıktı, çıkacak tabi töbe töbe :)

not: ls modeli donanımı yeterli derken haybeye değil çift hava yastığı abs klima eps elektrikli aynalar elektrikli öncam ayarlanabilir direksiyon ayarlanabilir koltuk ayalanabilir farlar

dndd' Alıntı:
meraba bir jazz kullanıcısı olarak tavsiye ederim bende ls var bence ls modeli donanım olarak fena değil tek eksiği arka camların ve klimanın manuel olması ama bendekinin bi eksiği daha var viteside manuel :)
en önemlisi bence vites vites otomatik olsun pencere klima mühim değil okadar
birde mutlaka temiz kazasız olanı alın millet gidip ucuz diye kazalı boyalı araba alıyor sonrada efenim sorun cıktı, çıkacak tabi töbe töbe :)

not: ls modeli donanımı yeterli derken haybeye değil çift hava yastığı abs klima eps elektrikli aynalar elektrikli öncam ayarlanabilir direksiyon ayarlanabilir koltuk ayalanabilir farlar

hocam nasip olursa ilk arabam olacak. o yüzden hasarsız sağlam bi araba almak istiyorum. gerçi şuan çok erken daha araştırma aşamasındayım. eylül ekim gibi alabilirim anca...

otomatik alma ya otomatik araba sürüş keyfinizi mahvediyor...daha geçen sürdüm otomatik araba ...
ben mi arabayı kullandım araba mı beni kullandı belli değil..üstelik otomatikte araba kontrolü biraz daha zor

Hocam 2 aydan beri kullanıyorum. 2004 model otomatik vites. tavsiye ederim. özellikle de otomatik vites olanını. tam bir keyif :) otomatik vitesin sürüş keyfini bozduğunu söyleyenler var. jazz da f1 vites sistemi var direksiyondan tek tuşa basarak manuele geçip, yine direksiyonda bulunan düğmelerle vites küçültüp büyütebiliyorsunuz. kesinlikle tavsiye ederim :) debriyajın ne kadar gereksiz birşey olduğunu anlıyorsunuz :)

ayrıca bagajı bir çok otomobilden daha geniş, 380 lt. dışarıdan dar gibi gözüküyor fakat içi geniş.

kesinlikle tavsiye ederim. 1 yıldır kullanıyorum hiç bir sıkıntısı olmadı. yakıtı iyi, bagaj sınıfına göre çok iyi, içi küçük düşünmeyin çok ferah.
iç malzemesi kaliteli. alabilirseniz es modelini alın.

Geri