honda civic mi toyota corolla mı 2002 2004 arası

Kodla Büyü

ibrahim_sadece

Seçkin Üye
Seçkin Üye
honda civic mi toyota corolla mı 2002 2004 arası merakımdan soruyorum ama alırsam bunlardan biri olabilir bu arabaları bilen arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa sevinirim.

arkadaşımda 2002 civic vtec var.hani derler ya BUDUR diye.BUDUR valla.ama toyota da yabana atılmaz.ben olsam civic derim

hocam biraz teknik konulardan bağsederseniz yakıt tüketimleri güvenlik uzun yol şehir içi kullanım gibi şimdiden saolun

Toyota ve Civic motor olarak ortak üretim diye biliyorum.
Değerlere bakarsanız. herşey aynı.

hocam ben "motor yaptırdım" diyen honda sahibi görmedim,duymadım.şehir içi 220 yakıyo bu araç(benzinli).ş.dışı da 180 dir diye tahmin ediyorum.güvenlik konusunda ise yeni arabalarda hepsi ortalama aynı artık.sadece VOLVO öndedir o kadar.ramazan bayramı tatilinde bi deneme yaptım 170 ile giderken duruyo hissi veriyo araç.memnun kalacağın bi araçtır.birde bu civic sahibi arkadaşımın söylediğini söyliyeyim.satarsa sadece BMW ye bineceğini söyledi.civic'i segmentinin en üstü olarak görüyo.bence de haklı

performans olarak vtec motorlu honda corolladan iyidir. 120 BG > 110BG. Honda vtec motorları özellikle kalkışlarda tam bir yer uçağı...

kullanım için ikiside ideal araçlardır. 2. elde ikiside değerlidir ve az değer kaybederler.

her ikisini de kullanan birisi olarak bana sorarsanız honda corollaya göre biraz daha sert bi araçtır. corolla özellikle virajlarda daha esnek ve içindeki yolcuyu daha az sarsıyor.

Tabi arada uçurumlar yok. corollanın civicten süspansiyon yönünden iyi olduğu kadar hondada corolladan motor performansı olarak daha iyidir.

yakıt ve motor ömrü olarak aynıdır. fark görmek çok zor.

geri kalanıda dış görünüş ve sizin zevkinize hitap edip etmemesi ile ve ikinci elden hangisinin daha temizini bulup bulamamanınz ile alaklı.

Not: Corollanın bakımı için hemen hemen her yerde yetkili servis harici deneyimli özel servis bulabilirsin. Hondada kaliteli usta konusunda bulundugun yere göre sıkıntı yaşabilirsin.

hocam öncelikle iyi seçim olur ikiside ama benim fikrim honda almanız..çok fazla yakıt performans karşılaştırmaya gerek olduğunuda sanmıyorum ikiside çok kaliteli ve güzel araba.. şimdiden hayırlı olsun..

Mükemmel tercihler...İkisinide çok severim...Ama bana Honda çok sıcak ve sempatik geliyor:p
Neden??? Daha performanslı, daha karizma ve HONDA:)

Ayrıca bahsettiğiniz aralıktaki 2002-2004 toyota kasaları bana çok kaba ve şekilsiz geliyor..Tabiki bu zevk meselesi..:)

Geri