Hizmetici Eğitim Kurslari İle İlgili

Kodla Büyü

plankml

Aktif Üye
Arkadaslar ilçemizde bazı alanlarla ilgili hizmetiçi eğitim kursları yapılacak. Ben ilk kez katılacağım. Bu yüzden sizden bazı hususlarda yardım isteyecegim. AB projeleri hazirlama teknigi kursu, Yasam koçluğu ve farkındalık kursu bir de hafıza teknikleri kursu. AB projeleri hazırlama tekniği için adıma onay çıktı ona başlayacağım. Bu uç kursta Nisan ayında ve ardı ardına 11nisan- 29 nisan arasında haftaoci hergun 15:30da başlayacak. Epey bir koşturmaya olacak ve bu nerdeyse bir ay sürecek. Bu konuya ben biraz materyalist yaklaşıyorum somut bir menfaat sağlamasını isterim gelecekte. Alip belgeyi özlük dosyamda emekli olana kadar saklamak ve zaman zaman benim de böyle bir belgem var demek için gitmek istemiyorum. Zaten BTR olduğumuz sürece her alanda elimiz kolumuz bağlı gibi bu gibi faaliyetlerle onumu açmak isterim.
Sorum şu bu kurslara gitmek mesleki doyum dışında bir öğretmene getirisi nedir? Bunca zahmete ve yorgunluğa değer mi? Dusunceleriniz nedir? Mesleginde deneyim sahibi insanların gorusleri benim için kıymetli

AB projeleri hazırlama tekniği kursu gerçekten işe yarar şekilde verilirse, proje hazırlayıp, Avrupaya gidebilirsiniz. Yaşam koçluğu (eğitim koçluğu olsa iyi olurdu) ve hafıza teknikleri kursları sadece kendinizi geliştirmeye yarar. Eğitim koçluğu olsaydı belki bakanlığın bu yönde bir projesi olsaydı bir işinize yarayabilirdi.
Normalde Hizmetiçi eğitimlerin kendinizi geliştirmek dışında bir faydası olduğunu düşünmüyorum ama her öğretmenin de her yıl en az 3 hizmetiçi eğitime katılmasını faydalı buluyorum. Eğitimler 15:30'da başlarsa 18:00 gibi en geç bitecektir. Bu saatlerde yapacak daha bir işiniz yoksa, eğitimlere katılın. Açıkçası yaşam koçluğu eğitimini merak ettim.

Hocam bahsettiğiniz kurslara ben de başvurdum. AB kursu için de onay aldım. Aynı endişeleri ben de yaşıyorum ve ben de ilk kez katılacağım "yakuphan" hocamın söylediklerine katılıyorum. İnşallah faydalanacağımız kurslar olur

plankml' Alıntı:
Arkadaslar ilçemizde bazı alanlarla ilgili hizmetiçi eğitim kursları yapılacak. Ben ilk kez katılacağım. Bu yüzden sizden bazı hususlarda yardım isteyecegim. AB projeleri hazirlama teknigi kursu, Yasam koçluğu ve farkındalık kursu bir de hafıza teknikleri kursu. AB projeleri hazırlama tekniği için adıma onay çıktı ona başlayacağım. Bu uç kursta Nisan ayında ve ardı ardına 11nisan- 29 nisan arasında haftaoci hergun 15:30da başlayacak. Epey bir koşturmaya olacak ve bu nerdeyse bir ay sürecek. Bu konuya ben biraz materyalist yaklaşıyorum somut bir menfaat sağlamasını isterim gelecekte. Alip belgeyi özlük dosyamda emekli olana kadar saklamak ve zaman zaman benim de böyle bir belgem var demek için gitmek istemiyorum. Zaten BTR olduğumuz sürece her alanda elimiz kolumuz bağlı gibi bu gibi faaliyetlerle onumu açmak isterim.
Sorum şu bu kurslara gitmek mesleki doyum dışında bir öğretmene getirisi nedir? Bunca zahmete ve yorgunluğa değer mi? Dusunceleriniz nedir? Mesleginde deneyim sahibi insanların gorusleri benim için kıymetli
Hocam,

Bu kurslar planlanırken komisyonda bende vardım. Bu vb. kursların açılmasını ve öğretmenlerimizin kendilerini geliştirebileceği kanaatinde olduğumuz için kesinlikle olması gerektiğini düşündük ve açıldı. Artık standart (Bilişim vs.) kurslar pek rağbet görmüyor.

AB Projeleri kursunu bu alanda gerçekten iyi ve kendini geliştirmiş bir arkadaşımız verecek. Bu kurstan sonra yapacağınız projeler olur ve kabul edilirse AB ülkelerine gidip onların eğitim sistemlerini inceler yaşam tarzlarını görüp ciddi kazanımlar sağlayabilirsiniz.

Yaşam Koçluğu kursu ise her öğretmenin mutlaka alması ve öğrencilerin hayata bakış açılarını değiştirebilecek bir kurs.

Hafıza tekniklerini de anlatmaya gerek yok. Gerekli bir kurs.

İnşallah verimli geçer.

valla hocam artık her işimizde fayda zarar analizi yapar olduk. destekleme kurslarını gözümüzün yaşına bakmadan kapattılar, artık materyalist düşünmeye başlıyorsunuz bir yerden sonra

ben de başvurdum bir kursa: Psikolojik Danışma ve rehberlik Kursu.. Bizim de haftaya başlıyor. 15:30 ile 20:00 arasında olacak. Bir öğretmenin branşı ya da öğretmenlik mesleğiyle ilgili bu tür kurslara katılmaları bence çok önemli. Bu konuda Yakuphan ve HabibOCAK hocalarıma katılıyorum..

Habib hocam "Anlayarak hızlı okuma teknikleri" diye bir hizmetiçi eğitim kursu vardı, basvuru tarihini kacirmisim. Basvurma imkanım yok mu? 9-13 mayısta olacak diye biliyorum

Geri