Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Hizmetici Eğitim Kurslari İle İlgili

Konu, 'BT Sınıfı | Teknik Konular, Sorunlar ve Çözümler' kısmında plankml tarafından paylaşıldı.


 1. plankml

  plankml Aktif Üye

  Kayıt:
  29 Eylül 2013
  Mesajlar:
  102
  Beğeni:
  0
  Arkadaslar ilçemizde bazı alanlarla ilgili hizmetiçi eğitim kursları yapılacak. Ben ilk kez katılacağım. Bu yüzden sizden bazı hususlarda yardım isteyecegim. AB projeleri hazirlama teknigi kursu, Yasam koçluğu ve farkındalık kursu bir de hafıza teknikleri kursu. AB projeleri hazırlama tekniği için adıma onay çıktı ona başlayacağım. Bu uç kursta Nisan ayında ve ardı ardına 11nisan- 29 nisan arasında haftaoci hergun 15:30da başlayacak. Epey bir koşturmaya olacak ve bu nerdeyse bir ay sürecek. Bu konuya ben biraz materyalist yaklaşıyorum somut bir menfaat sağlamasını isterim gelecekte. Alip belgeyi özlük dosyamda emekli olana kadar saklamak ve zaman zaman benim de böyle bir belgem var demek için gitmek istemiyorum. Zaten BTR olduğumuz sürece her alanda elimiz kolumuz bağlı gibi bu gibi faaliyetlerle onumu açmak isterim.
  Sorum şu bu kurslara gitmek mesleki doyum dışında bir öğretmene getirisi nedir? Bunca zahmete ve yorgunluğa değer mi? Dusunceleriniz nedir? Mesleginde deneyim sahibi insanların gorusleri benim için kıymetli
   
 2. yakuphan

  yakuphan Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  7 Nisan 2007
  Mesajlar:
  4.464
  Beğeni:
  680
  AB projeleri hazırlama tekniği kursu gerçekten işe yarar şekilde verilirse, proje hazırlayıp, Avrupaya gidebilirsiniz. Yaşam koçluğu (eğitim koçluğu olsa iyi olurdu) ve hafıza teknikleri kursları sadece kendinizi geliştirmeye yarar. Eğitim koçluğu olsaydı belki bakanlığın bu yönde bir projesi olsaydı bir işinize yarayabilirdi.
  Normalde Hizmetiçi eğitimlerin kendinizi geliştirmek dışında bir faydası olduğunu düşünmüyorum ama her öğretmenin de her yıl en az 3 hizmetiçi eğitime katılmasını faydalı buluyorum. Eğitimler 15:30'da başlarsa 18:00 gibi en geç bitecektir. Bu saatlerde yapacak daha bir işiniz yoksa, eğitimlere katılın. Açıkçası yaşam koçluğu eğitimini merak ettim.
   
 3. bote2011

  bote2011 Aktif Üye

  Kayıt:
  6 Ocak 2016
  Mesajlar:
  125
  Beğeni:
  1
  Hocam bahsettiğiniz kurslara ben de başvurdum. AB kursu için de onay aldım. Aynı endişeleri ben de yaşıyorum ve ben de ilk kez katılacağım "yakuphan" hocamın söylediklerine katılıyorum. İnşallah faydalanacağımız kurslar olur
   
 4. habibocak

  habibocak Üye

  Kayıt:
  20 Kasım 2012
  Mesajlar:
  0
  Beğeni:
  2
  Hocam,

  Bu kurslar planlanırken komisyonda bende vardım. Bu vb. kursların açılmasını ve öğretmenlerimizin kendilerini geliştirebileceği kanaatinde olduğumuz için kesinlikle olması gerektiğini düşündük ve açıldı. Artık standart (Bilişim vs.) kurslar pek rağbet görmüyor.

  AB Projeleri kursunu bu alanda gerçekten iyi ve kendini geliştirmiş bir arkadaşımız verecek. Bu kurstan sonra yapacağınız projeler olur ve kabul edilirse AB ülkelerine gidip onların eğitim sistemlerini inceler yaşam tarzlarını görüp ciddi kazanımlar sağlayabilirsiniz.

  Yaşam Koçluğu kursu ise her öğretmenin mutlaka alması ve öğrencilerin hayata bakış açılarını değiştirebilecek bir kurs.

  Hafıza tekniklerini de anlatmaya gerek yok. Gerekli bir kurs.

  İnşallah verimli geçer.
   
 5. bote2011

  bote2011 Aktif Üye

  Kayıt:
  6 Ocak 2016
  Mesajlar:
  125
  Beğeni:
  1
  Teşekkür ederiz hocam. Açıkçası AB Projeleri kursunu sabırsızlıkla bekliyorum
   
 6. plankml

  plankml Aktif Üye

  Kayıt:
  29 Eylül 2013
  Mesajlar:
  102
  Beğeni:
  0
  valla hocam artık her işimizde fayda zarar analizi yapar olduk. destekleme kurslarını gözümüzün yaşına bakmadan kapattılar, artık materyalist düşünmeye başlıyorsunuz bir yerden sonra
   
 7. ÇetinÖğretmen

  ÇetinÖğretmen Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  7 Ekim 2009
  Mesajlar:
  2.484
  Beğeni:
  540
  ben de başvurdum bir kursa: Psikolojik Danışma ve rehberlik Kursu.. Bizim de haftaya başlıyor. 15:30 ile 20:00 arasında olacak. Bir öğretmenin branşı ya da öğretmenlik mesleğiyle ilgili bu tür kurslara katılmaları bence çok önemli. Bu konuda Yakuphan ve HabibOCAK hocalarıma katılıyorum..
   
 8. bote2011

  bote2011 Aktif Üye

  Kayıt:
  6 Ocak 2016
  Mesajlar:
  125
  Beğeni:
  1
  Habib hocam "Anlayarak hızlı okuma teknikleri" diye bir hizmetiçi eğitim kursu vardı, basvuru tarihini kacirmisim. Basvurma imkanım yok mu? 9-13 mayısta olacak diye biliyorum
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal