Hizmetici Eğitim Kurslari İle İlgili

Kodla Büyü

bote2011

Aktif Üye
Arkadaşlar bulunduğum ilçede yapılacak olan dört hizmetiçi eğitim kursuna katılmak istiyorum. Bana faydaları olacağını düşündüğüm önemli alanlardaki kurslar bunlar. Fakat dördü birlikte 02 Nisan-13 Haziran arası haftaicini komple kapatıyor. Saat 15:30 itibariyle yapılacak ve ben ders çıkışıyla beraber 16:00 civarında kurs merkezinde olabilecegim. Sorularim soyle; bu kurslarin olduğu günler izinli olmamız söz konusu olur mu? Veya devamsızlık hakkı verilir mi? Ben ilk defa katılacağını bu yüzden bilgilerinizden faydalanmak isterim. Şimdiden tesekkurler..

Sayin hocam
Eğitim yöneticisi ve eğitimi görevlisi ile gorusurseniz size yardimci olabileceklerini düşünüyorum

Olduğu gün boyunca değil de kurs saatinden, ulaşım için geçecek süre öncesinden itibaren izinli sayılırsınız.
Şöyle ki sizin örneğinizde 15:30'daki kurs için ulaşım süreniz 30 dakika ise 15:00'da idarecinize söyleyerek çıkabilirsiniz. Diyelim ki dersiniz 14:50'de başlıyor. Bu derse girmeyip, idarecinize söyleyip, gidersiniz. Sizi izinli olarak gösterirler.
Yok derslerimden geri kalmayayım derseniz de kurs öğretmeniniz ile görüşüp, sizi idare etmesini isteyebilirsiniz ya da kurs öğretmeni büyük ihtimalle kursun kaçta başlamasını istediğinizi kursiyerlere sorar, belki 16:00'da başlamasını sağlayabilirsiniz. Tüm öğretmenlerin aynı saatlerde çıktığı durumlarda kurs başlangıç saati biraz ötelenebilir.

yakuphan' Alıntı:
Olduğu gün boyunca değil de kurs saatinden, ulaşım için geçecek süre öncesinden itibaren izinli sayılırsınız.
Şöyle ki sizin örneğinizde 15:30'daki kurs için ulaşım süreniz 30 dakika ise 15:00'da idarecinize söyleyerek çıkabilirsiniz. Diyelim ki dersiniz 14:50'de başlıyor. Bu derse girmeyip, idarecinize söyleyip, gidersiniz. Sizi izinli olarak gösterirler.
Yok derslerimden geri kalmayayım derseniz de kurs öğretmeniniz ile görüşüp, sizi idare etmesini isteyebilirsiniz ya da kurs öğretmeni büyük ihtimalle kursun kaçta başlamasını istediğinizi kursiyerlere sorar, belki 16:00'da başlamasını sağlayabilirsiniz. Tüm öğretmenlerin aynı saatlerde çıktığı durumlarda kurs başlangıç saati biraz ötelenebilir.

Hocam kaç saat sürüyor genelde? Bir de kurs sonunda yapılan sınavlar nasıl oluyor? Yani katılan herkes belge alabiliyor mu?

Sayın hocam, kurs süresi, sınavlar falan kursun türüne bağlı olarak değişebilmektedir.
Devam ettikten sonra çoğu kursta belge alabilirsiniz. Ancak belgeden çok bir şeyler öğrenmeye bakın. Bazı kurslar/seminerler faydalı olabiliyorken, özellikle mahalli hizmetiçi eğitimlerde kursun ismi güzel olsa da uygulama da pek verimli olmayabiliyor. Aslında çoğu mahalli kurs da yeterli katılım olmadığından açılamıyor. Umarım sizin kurslar açılır.
Hizmetiçi eğitimler güzeldir, özellikle merkezi olanlar çok iyi oluyor. Bir tür tatil de yapmış oluyorsunuz, yeni insanlarla tanışıyorsunuz ki ben bunu çok seviyorum.

Geri