Hizmet Puanı Düşürülebilir mi?

Kodla Büyü

desertrose

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. Malumunuz mebbisteki hizmet puanları sayfası güncellenmiş. Ben 2006 yılında 1 dönem sözleşmeli çalışmıştım ve bulunduğum ilin puanı 10 olduğu için de bir dönem için 5 puan almıştım. Ancak geçen gün mebbisime baktığımda puanların güncellendiğini ve o okuldan aldığım puanın 4 e indirildiğini gördüm. 10 yıl geçmiş orada çalışmamın üstünden , şimdi neden böyle bir şey yapılıyor? Geçmişe yönelik böyle bir şey yapılabilir mi?

Re: Ynt: Hizmet Puanı Düşürülebilir mi?

Teamül yani geçmiş uygulamalara göre, "o tarihteki puanınız ne ise o " dur.
Sonradan yapılan puan değişiklikleri ile yükseltilip düşürülemez.
Tabii ki bunlar şimdiye kadar gördüğüm uygulamalar ve hukuken doğrusuda zaten budur.

Ben de öyle biliyorum hocam ama düşürmüşler.Bir de işin ilginci sözleşme başlama tarihim 07.09.2006 bitiş tarihim 14.02.2007 olduğu halde hizmet puanı ekranında başlangıca 13 yazmışlar, arada da (31 Aralık 4 Ocak) 4 günümü yemişler. Nasıl böyle bir şey oluyor anlamıyorum. Üstelik meme dilekçe yazdığım halde cevap gelmedi

Ekli dosyalar

• a.jpg
    a.jpg
    34.4 KB · Görüntüleme: 500
Re: Ynt: Hizmet Puanı Düşürülebilir mi?

İl mem de bu çalıştığınız okulun yeni puan değişikliğine itiraz edin düzeltirler.
Örneğin köyde çalışıyordunuz ve 20 yıl sonra ilçe oldu. Puanınız 20 yıl sonra düştü.Varmı böyle birşey?

Lakin
Tarihleri belge ile ispatlamanız gerekir.Okuldaki dosyanızdam edinin.Emeklilikte dahi karşınıza bu sorun çıkar.
Sonra imkanı yok Düzeltemezsiniz.

Mebbis içinde şöyle bir açıklama var, görmüşsünüz belki.

06/05/2010 ve 17/04/2015 Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliklerinde yeralan "Hizmet puanı hesabında; il, ilçe, belde ve köyler görevin geçirildiği tarihteki statüleri itibarıyla dikkate alınır." Maddesi gereğince Hizmet Puanı Hesaplama Programında güncelleme yapılarak hizmet alanı değişikliklerinde artan günlerin sonraki kayda aktarımı kaldırılmıştır.

Dilekçe yazdım zaten ama cevap gelmedi. Bakalım düzeltecekler mi? Bu şekilde puanı değiştirilen oldu mu acaba?

Geri