Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Hizmet puanı adaletsizliği

Konu, 'Hukuk' kısmında dicle2102 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. dicle2102

dicle2102 Site Gezgini

Merhaba arkadaşlar ben 2009 yılında göreve başladım. İlk başladığım okulda halen görevime devam etmekteyim. Ancak 2010 yılındaki yönetmelik değişikliği ile zorunlu hizmetten muaf tutuldum. 2010 dan sonra başlayan öğretmenler 2 yılda 1 kademe alırken ben 3 yılda 1 kademe almaktayım. 2010 dan sonra başlayan öğretmenler 3 yılını doldurduktan sonra zorunlu hizmet bölgesinde çalışmaya devam ederse ilk yıl yüzde 25, ikinci yıl yüzde 50, sonraki her yıl içinse yüzde 100 arttırımlı hizmet puanı almakta ben bundan da faydalanamamaktayım. Gerekçe zorunlu hizmetten muafım. Tayin isteyeceğim zaman benden sonra başlayan arkadaş istediği yere gidecek ben kalacağım. Hala zorunlu bölgede çalışmama rağmen. Bu adaletsiz bir durum değil midir mahkemeye başvursam mı

cuisinier ve Unis bunu beğendi.
  2. dicle2102

dicle2102 Site Gezgini

3. selcuknet27

selcuknet27 Aktif Üye

Hocam neremiz doğru ki bun da adalet olsun. Ben de 2008 girişliyim ne ekstra hizmet puanı alabiliyorum, ne de 2 yıla 1 kademe.

4. Misugi

Misugi Aktif Üye

2010 yılından önce başlayanlarda böyle bir durum olduğunu hiç bilmiyordum. Öyleyse gerçekten sıkıntılı bir durum.

5. Batu15

Batu15 Üye

Hocam ben Doğuda zorunlu hizmetimi tamamladıktan sonra Batıda zorunlu hizmet olarak geçen bir yere atandım ve ekstra 18 puan aldım 1.5 yılda. Fakat daha sonra bu puanlar silindi. İl Milli Eğitim'e dilekçe vermeme rağmen bir sonuç alamadım. Verseler de geri alıyorlar zaten

6. iambilisimci

iambilisimci Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam zorunlu hizmetten muaf tutulmuşsun ne güzel işte 7 yıldır zorunlu hizmet bölgelerinde dolaşıp duruyoruz.Muaf tutulan bütün arkadaşlarım istedikleri yerlere çoktan tayin isteyip gittiler zamanında.Zorunlu hizmeti yıllar sonra yeni bitirdik ama iş işten geçti bütün yerler doldu.İStediğimiz yere tayin de olamıyoruz.Muaf tutulan grup kadar şanslı kimse yok.Sen puandan bahsediyorsun.Keşke zamanında ben de muaf tutulsaydım da puanım hiç olmasaydı.İstedğim yere gittikten sonra puanı ne yapayım.

Enesglr bunu beğendi.
  7. acer50

acer50 Süper Üye Süper Üye

Size yapılan haksızlık ama diğer taraftan zorunlu hizmetten muaf olabilme haksızlığını da atlamamak lazım

8. Unis

Unis Seçkin Üye Seçkin Üye

Geçen yıl lisede görevlendirildim. Benden 3 yıl sonra atanan arkadaşla aynı kademede olduğunu tesadüfen öğrendim. Özlüğe gidip bunda yanlışlık var dedim . Adam yanlışlık olmadığını 2010 sonrası atamalarda bu (saçmalık) getirildiğini söyledi.Sendikam yok emin olun bu düşünce benimde aklımda geçti. Mahkemeye giderse kesinlikle lehte sonuçlanır.

9. dicle2102

dicle2102 Site Gezgini

Değerli dostlar ben mi istedim muaf tutulmayı? Eğer bunu ömrümün sonuna kadar hizmet puanından adaletsiz bir şekilde vereceklerse yere batsın muaflık? En azından bir süre sınırlaması koyarsın böyle adaletsizlik mi olur

10. dicle2102

dicle2102 Site Gezgini

Bireysel dava dilekçemi avukatıma verdim. Süreç başladı.

erakcora bunu beğendi.
  11. selcuknet27

selcuknet27 Aktif Üye

Hocam inşallah kazanırsınız davayı. Destekçinizim.

12. Enesglr

Enesglr Üye

Zorunlu hizmet affı geldiğinde bundan yararlanan hiç kimsenin şikayetçi olduğunu görmemiştim. Bize bu güzelliği yaptılar diğerlerini de muaf tutsunlar diyeni de görmedim. Ama iş hizmet puanına ve kademe dereceye gelince haksızlık olduğunu düşünülmeye başlanmış. Varsa adaletsizlik hizmet affı verilmeyecekti.

mesafeli bunu beğendi.
  13. DaMieN

DaMieN Süper Üye Süper Üye

Hem iskender olsun, 1,5 porsiyon olsun, gerçek et olsun, 5 lira olsun hem de kilo aldırmasın...

mesafeli ve jrerkan bunu beğendi.
  14. dicle2102

dicle2102 Site Gezgini

İsteğe bağlı muaflık tercihi sunulabilir. İskenderden bahseden değerli dostum sana sesleniyorum canım çekti vallahi

15. Enesglr

Enesglr Üye

Peki hocam af ilk geldiği zaman, bu yapılan diğerlerine haksızlık demiş miydin?

16. selcuknet27

selcuknet27 Aktif Üye

Hocam ben şikayetçiydim. 11 yıldır aynı doğuda bir okuldayım. Ben muafiyet istemedim. Ayrıca kimse 2 yıla 1 kademe vb. Konularda sıkıntı olacağını kestirememişti.

17. dicle2102

dicle2102 Site Gezgini

Ben ilk çıktığında da şikayetçi olmuştum. O zaman sendika üyesiydim. İstifa ettim 2015 yılında. Hala şikayetçiyim sevgili dostum
    Herkes için de aynı temenniler içinde oldum

18. dicle2102

dicle2102 Site Gezgini

Bu işten kimsenin mağdur edilmesini arzu etmem süresiz hizmet puanından yoksun bırakılmak kadar saçma bir şey olamaz.

19. dicle2102

dicle2102 Site Gezgini

Zorunlu hizmetini tamamladıktan sonra bakalım siz de aynı şekilde düşünecek misiniz

20. yasarsahbaz

yasarsahbaz Hiperaktif Üye Hiperaktif

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal