hizmet birleştirme dilekçesi

Kodla Büyü

biseydicemm

Aktif Üye
bi kaç ay önce hizmet birleştirme için ilçe mem e başvurdum.hala tık yok.bunun evrak takibini nasıl yapabilirim? mem e telefon etsem sorsam çokmu resmiyetsiz bi iş olur?

hocam bende yapmıştım daha önce evraklarımı hazırlayıp direkt özlük bölümüne gittim ve o anda işlenmişti...

biseydicemm' Alıntı:
bi kaç ay önce hizmet birleştirme için ilçe mem e başvurdum.hala tık yok.bunun evrak takibini nasıl yapabilirim? mem e telefon etsem sorsam çokmu resmiyetsiz bi iş olur?

ya hocam keşke direkt gitseydiniz.

zencefil58' Alıntı:
biseydicemm' Alıntı:

ya hocam keşke direkt gitseydiniz.

direk derken? elden kendim götürdüm.mem de kiler biz hallederiz vermiyoruz evrakları dediler. elden bi gün içinde yaptırmak istedim ama mal bi mem e sahibim malesef :verymad: ve bunun aylarca süreceğini biliyorum.o yüzden baskı için ne yapmam gerekiyor? nasıl takip edebilirim bilen yokmu?

Bana da çok geç cvp gelmişti..Yaklaşık 5 ay..Gerçi evrak toplanacak yer sayısı çoktu ve iller arası mesafe uzaktı ama..Telefonla arayıp işlemin bitip bitmediğini sorabilirsiniz ama başka bişey yapılabilir mi bilmem.

resmi bir yol arıyorsanız daha önceki dilekçenize istinaden,işlemlerin durumunu sormak için yeni bir dilekçe yazabilirsiniz

arkadaşlar eşimin ücretli ve sözleşmeli öğretmenlikte geçen sürelerini hizmet birleştirmesi yapmak istiyorum. Neleri hangi yolla toparlamam ve nasıl bir işlem yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim.
Ayrıca benim de yaklaşık 3 yıl ssk var. Aynı işlemi onun için de yapmak istiyorum. Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim. İki gün sonra ne olacağı belli olmaz. Herkes emekliliğe yakın birleştir diyor ama iki gün sonra bir khk çıkar yapmazlar. ondan sonra mahkeme mahkeme dolaşırsın.

Uzman öğretmenlik için meb'e dilekçe verdim 90 gün önce. bugün insan kaynakları genel müdürlüğünü aradım. memur "uzman öğretmenlik dilekçelerine cevap vermiyoruz" dedi. sonra buna döner diye bir an önce ben de hizmetleri birleştirmeliyim...

saygılar..

evrakları götürünce okula dilekçe ile 1 hafta da hallettiler...ne gıcık adamlar var ya adamlar otutrup oyun oynuyorlar 2 dk lık işi var. hepsinde program var hesaplayıp geçiriyorlar.bazılar oyun oynayıp seni bekletiyorlar.2 dk kada halletmişlerdi

Ssk dan hizmet dökümünüzü alıp, dilekçenize ekleyerek önceki çalışmalarınızın kayda geçmesini istediğinize dair bir dilekçeyle başvuru yapacaksınız.Ve cevabın gelmesini beklemeye başlayacaksınız:)

arkadaşlar bende hala 9/1 geçiyorum..sözleşmeliden kadroya bu 632khk ile geçtim.ve ardından tayinim çıktı..daha 2 hafta olmuş dosyamı ile göndereli.ne zman terfi düzenlemesi yaparlar.bilginiz varmı..şu an 7/1 olmam lazımmmm..ama hala 9/1den maaş alıyorum

İlçe mem de o işlerle özlük kısımlarının ilgileniyor olması lazım. Telefonla ilgili personeli bulup sorun.

hocam srodum.il mem terfi düzenlemeyi yapıp ilçe milli eğitime gönderyrmuşda...bu işleri çabuklaştırmak iin ne yapabiliriz..adamlar birbirlerine atıyorlar..

eğer ilçe mem özlük bölümünde muhabbetiniz olan biri varsa, 15-20 dk de halleder. Yetkisinde olan bölümleri mebbise kendi girer, yetkisinde olmayanları il mem ile iletişim kurarak halleder. Ben bu yolla halletmiştim.

İşin resmi boyutu ise okuluza hizmet birleştirme dilekçesi ve ek olarak hizmet cetveli verirsiniz. Dilekçe ve eki silsile yoluyla il mem' e kadar gider ve işlemler yapılır.

……………….. İLKÖĞRETİM OKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

İSTANBUL
..........İ.O. ............... Öğretmeni olarak çalışmaktayım.

Daha önce S.S.K.’da tabi geçen hizmetimin Sandığa bağlı hizmetimle birleştirilmesi , Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 49. maddesinde geçen 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4 üncü maddesi kapsamında Devlet memuru statüsünde geçen süremin hizmet puanı hesabında değerlendirilmesi için gereğini arz ederim.

YA DA

.............okulunda ..........tarihleri arasında ................öğretmeni olarak görev yaptım. Sözleşmeli öğretmen olarak yaptığım görev sürelerinin emeklilik hizmet süreme ve hizmet puanıma yansıtılarak hizmet birleştirmemin yapılması husunda;
Gereğini bilgilgilerinize arz ederim.

EK:Hizmet Belgesi

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    27.6 KB · Görüntüleme: 10,600
Bende hizmet birleştirme için başvurdum. Tüm belgeleri ekledim, ilçe geri yollamış. neymiş, hizmet cetveli tek sayfada olacakmış, sadece hangi işletmeye girdim, ne zaman çıktım ve prim gün sayısı olacakmış. benim SGK'dan aldığım hizmet cetveli ayrıntılıymış, ay ay nerde çalıştığım işletme adı falan yazıyor işte. . böyle bir şey olabilirmi ya, illa tek sayfamı olması gerekiyor bu hizmet cetveli.

Hizmet birleştirme işini 1 in 4 ü olduktan sonra yaparsanız rahat edersiniz. Maaş ve emeklilik derecelerini ayrı ayrı takip etmek zorunda kalmazsınız. Maaşı etkilemediği sadece emeklilikten sayılacağı için geç yaptırmanızın bir eksisi yok. Hizmet birleştirme yapmış biri olarak okula sadece dilekçe verdim onun dışında hiçbir şey yapmadım. Şu anda tek çatı altında (SGK) toplandığı için hizmet belgesine filan gerek olmuyor. Milli Eğitim SGK ya bildirip SGK dan hizmetinizle ilgili bilgi ve belge istiyor. SGK dan gelen belgeye göre de hizmet birleştirmenizi yapıyor. SSK için bu yazdıklarım.

her ilçe veya il değişik uygulama yapıyor heralde. bizim ilçeye gönderdik belgelerle bereber dilekçeyi, 3 oldu geri gönderiyor. ilk yazdığımda neymiş yıl yıl SSK'lı kaç gün çalıştığımı yazan kağıt olacakmış, geri gönderdiler. SGK'dan öyle bir belge alıp verdim, yine geri yoladılar. bu sefer neymiş hangi işletmelerde çalıştığım falan olacakmış, yine SGK'ya gittim ayrıntılı hizmet cetveli aldım. ay ay herşey yazıyor, şirket isimleri falan filan işte. üçüncüye bunuda ekledim, şimdi yine gri göndermiş. neymiş çok sayfaymış tek sayfada olan bir yazıyı SGK'dan alacakmışım. sanki dalga geçiyorlar.
forumda baktım milet sadece bir dilekçe vermiş herşeyi ilçe/il mem yapmış. biz evrak peşinde kendimz koşuyoruz. anlamadım gitti

Geri