Highslide JS:resim büyüyünce flash menünün arkasında kalıyor

Kodla Büyü

ozkancanan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar yeni okul sitemde resmin üzerine gelince büyümesi için highslide JS kullandım ama resim büyüyor fakat flash mediaların arkasında kalıyor bazı kısımları, düzeltemedim, nasıl yapıcam anlamadım :(
http://erbaampio.meb.k12.tr/ sitede sınıflarımız>1-A sınıfı na tıklarsanız resmi görebilirsiniz

hocam sorun var galiba.

Service Unavailable
HTTP Error 503. The service is unavailable.

Hocam sorun flashlarından kaynaklanıyor. Flashlarını transparan yapman lazım

Bunun için de flash objectlerine(menü - haber bandı vs);

<param name="wmode" value="transparent" />

bunu eklemelisin.

tahtakama' Alıntı:
Hocam sorun flashlarından kaynaklanıyor. Flashlarını transparan yapman lazım

Bunun için de flash objectlerine(menü - haber bandı vs);

bunu eklemelisin.
tmm yaptım hocam teşekkür ederim :)

Normalde bu tür üstte ya da altta kalma durumları z-index değerinden kaynaklanır ve bazı nesneler runtime esnasında otomatik olarak sayfadaki en yüksek z-index değerinden daha yüksek bir değer alırlar ki en üstte kalıp her zaman görünür kalsınlar. Bu tür sorunları üstte kalmasını istediğimiz nesnenin z-index değerini daha yüksek vererek çözeriz.

Ancak flash nesneleri için durum daha farklı, flash nesnelerini sayfalarına koyarken <object>, <param> ve <embed> taglarnı kullanırız. Bu taglar vasıtasıyla flash nesnesine parametreler gönderebilir ve bazı ayarlarını tanımlayabiliriz. Misal vermek gerekirse, dosya adı, genişlik, yükseklik gibi değerler tanımlanır ve scriptaccess gibi parametreler flash nesnesine verilebilir. Bu problemi flash nesnesine bir parametre gönderimi ve bir embed özelliği sayesinde çözebiliyoruz. Aşağıdaki iki eklemeyi yapalm:

1. Bir parametre satırı ekleyeceğiz.

2. Bir de embed tagında bir özelliğe değer vereceğiz.

wmode="transparent"

Bu şekilde büyük ihtimalle sorununuzu çözmüş olacaksınız. Bir de flash nesnesini bu şekilde eklediğimizde yazmamız gereken tam koda örnek veriyorum aşağıda.

<object width="870" height="370" style="z-index:0">

<param name="movie" value="/flashdosyasi.swf" />

<param name="allowscriptaccess" value="samedomain" />

<embed src="/flashdosyasi.swf" width="870" height="370" wmode="transparent">

</embed>

</object>

((Alıntıdır))..

Geri