HERKESE 100

Kodla Büyü

Akyürekli

Aktif Üye
Arkadaşlar geşen sene Herkese 100 adında chromda sayfası indirmiştim. şimdi bulamadım. elinde olan varsa paylaşabilirse memnun olurum.

Yer işaretleri çubuğuna eklemiştim gruptaki bir hocamız paylaşmıştı

altta kod eklenmiştir.

Son düzenleme:
hızlı ders notu girişi ekranındayken yukarıdaki kodu adres çubuğuna yapıştır ve Enter'a bas

neyi yanlış yapıyorum acaba? kodu ders notu girişi ekranındayken adres çubuğuna yapıştırıp enter'a bastığımda kodu google'da arıyor

Son düzenleme:
Auto-Keyboard9 programı ile ayarlıyorum sonra çalıştır kaç kez tekrarlamasını istersen yapıyor.

Ekli dosyalar

• 100.jpg
    100.jpg
    57.8 KB · Görüntüleme: 199
Yer işaretleri çubuğuna eklemiştim gruptaki bir hocamız paylaşmıştı

javascript:function ify_herkese100(){for(ify_ogr_sayisi=document.getElementById("dgListem").children[0].childElementCount,i=1;i<ify_ogr_sayisi;i++)for(ogrSatir=document.getElementById("dgListem").children[0].children,ogrNo=ogrSatir.children[0].innerText,console.log("ogrNo :>> ",ogrNo),k=0;k<ogrSatir.childElementCount;k++)try{"frmInput2"==ogrSatir.children[k].children[0].className&&console.log(ogrSatir.children[k].children[0].value=100)}catch(e){}}ify_herkese100();
hocam enter yapınca google araması yapıyor tam olarak nasıl kullanılıyor

İyi geceler arkadaşlar biraz geciktim kusura bakmayın;
javascript:function ify_herkese100(){for(ify_ogr_sayisi=document.getElementById("dgListem").children[0].childElementCount,i=1;i<ify_ogr_sayisi;i++)for(ogrSatir=document.getElementById("dgListem").children[0].children[i],ogrNo=ogrSatir.children[0].innerText,console.log("ogrNo :>> ",ogrNo),k=0;k<ogrSatir.childElementCount;k++)try{"frmInput2"==ogrSatir.children[k].children[0].className&&console.log(ogrSatir.children[k].children[0].value=100)}catch(e){}}ify_herkese100();

verilen kodu chrome da yer imlerine ekliyoruz. Ardından not giriş ekranında hangi notu girecekseniz sadece onu işaretleyip not yazma ekranını açıyoruz. Orada yer imlerine eklediğimiz kısma tıklayarak notun otomatik 100 girilmesini sağlıyoruz.
Kod çalışmakta ben az önce test ettim bir sorun bulunmamaktadır.
Örnek ekran görüntülerini atıyorum.

Ekli dosyalar

• not.JPG
    not.JPG
    126.9 KB · Görüntüleme: 50
  • yer imi.JPG
    yer imi.JPG
    27.1 KB · Görüntüleme: 49
İyi geceler arkadaşlar biraz geciktim kusura bakmayın;
javascript:function ify_herkese100(){for(ify_ogr_sayisi=document.getElementById("dgListem").children[0].childElementCount,i=1;i<ify_ogr_sayisi;i++)for(ogrSatir=document.getElementById("dgListem").children[0].children[i],ogrNo=ogrSatir.children[0].innerText,console.log("ogrNo :>> ",ogrNo),k=0;k<ogrSatir.childElementCount;k++)try{"frmInput2"==ogrSatir.children[k].children[0].className&&console.log(ogrSatir.children[k].children[0].value=100)}catch(e){}}ify_herkese100();

verilen kodu chrome da yer imlerine ekliyoruz. Ardından not giriş ekranında hangi notu girecekseniz sadece onu işaretleyip not yazma ekranını açıyoruz. Orada yer imlerine eklediğimiz kısma tıklayarak notun otomatik 100 girilmesini sağlıyoruz.
Kod çalışmakta ben az önce test ettim bir sorun bulunmamaktadır.
Örnek ekran görüntülerini atıyorum.
oha çok iyiymişşşş 🤭 🤭 🤭
bunu daha önce neden görmedim🥹 teşekkürler hocam

Peki neden herkese 100?
Aşağıda yazanlar kendi görüşümdür diğer arkadaşlar neden yapıyor bilemiyorum:

Birincisi biz her ne kadar bizim dersimiz de değerli biz de öğretmeniz desek dahi bunu kabul etmek lazım ki dersimiz hükümetin, bakanlığın, milli eğitim müdürlüklerinin, okul müdürlüklerinin, velilerin ve öğrencilerin gözünde değersiz. Sebebi bir çok şey olabilir ama en önemlisi sınavda çıkmıyor ve sadece 5 ve 6. sınıflarda var.
Dersi sene sonuna kadar bilgisayar olmadan(çok şükür akıllı tahtalar geldi de en azından görsel gösterebiliyoruz) özellikle ikinci dönem kodlama öğretmeye çalışıyoruz. Karşımızdaki öğrenci ya ana baba şımartması elinde tabletle büyüyen ve bilgisayarı-tableti vs. oyun aracı olarak gören veya hayatında bilgisayar görmemiş ve yine ana babanın telefonuyla saatler geçirmiş çocuklardan oluşuyor. Bu yüzden öncelikle dersin önemini anlatmakla geçiyor belirli bir süre. Dersin önemini anlayan 3-5 tane öğrenci bulursan şanslısın demektir. Hemen heves edip bedava robotk kodlama elektronik devre kartı meb robot itü robot vs hazırlayayım bu çocukları diyorsun ama iş para kısmına gelince yukarıda saydığım hiçbir tüzel veya gerçek kişilikten bir lira yardım gelmiyor. Çocuğunu bedava kursa alacağım diyorsun sadece masrafları karşılayın bir robotik seti bir kaç fazladan bir şeyler veli tutup "attığımız daş vurduğumuz guşa yetecek mi hocaa" diyor. Neyse diyorsun masraflar da benden yeter ki bilgilerimi bu gençlere aktarayım elimdeki kısıtlı imkanlarla aldığım robotik setlerini getireyim çocuklar faydalansın vs. bir süre sonra yazılılar başlıyor ve çocuk aksatıyor işleri. evladım neden aksatıyorsun deyince hocam yazılılar var onlar daha önemli diyor. zaten iyi olan çocuk 7. sınıftan itibaren bizim branşın yanına uğramıyor çünkü 2 sene sonra Türkiye birincisi olmak zorunda. Yarışmalar vs zaten burada saymaya gerek yok. Bütün yıl yüzüne bakmayan müdürün teknofest meb robot yazıları gelince tutuşuyor ilçeden ilden yazılar havada uçuşuyor herkes yapacak bir proje yoksa soruşturma yersiniz haa diye tehditler....

neyse özetle yukarıda yazdığım ve yazamadığım sebeplerden ötürü ben sınav not vs uğraşmıyorum. 0 versem sınıfta kalma yok 100 versem bu sistemde değişecek bir şey yok. Ayrıca düşük not verdiğim için cimer e şikayet bile edildim.(sınav yapmıştım onun notu). O yüzden benim bu ülkeden de bu ülkenin öğrencisinden de umudum olmadığı için ve notların bir halta yaramadığını bildiğim için herkese 100 olsa 200 veririm.

Geri