her ayarda değişikliğinde "Internal Server Error"

Kodla Büyü

bogrt

Seçkin Üye
Seçkin Üye
joomlaya admin olarak girip ayar değişikliği yapıp KAYDET dediğimde hep "Internal Server Error" hatasını alıyorum. ama gerçekte ayarlar kaydedilmiş oluyor hata almama rağmen. sonra her seferinde site konrol sayfasına yine kullanıcı adı ve şifre girmek gibi sinir bozucu bişeyi yapmak zorunda kalıyorum.
google'dan arattım, bazıları bu hatayla karşılaşmış, çözümünü bişekilde yazmışlar ama nedense ben hiiiç anlayamadım.
bu konuda çok acemiyim. yardımcı olur musunuz?...

samil hocam, sağolasın.
ancak o forumu da defalrca okudum, yapamadım.
htaccess dosyasının bi adını değiştirdim,bi sildim.OLMADI..
bu arada ben phptriad kullandığımdan bahsedilen dosya C:\apache\htdocs\joomlam\htaccess.txt adresinde.
ve C:\apache\htdocs\joomlam\configuration.php olan dosyanın önce salt okunurluğunu kaldırdım; sonra site admin olarak girip chmodu 0777 olacak şekilde(tüm izinler açık) değiştirdim. OLMADI..
OLMUYOR.. :cry: . OLMUYOR..

bahsedilen .htaccess dosyası easyphp kullananlar için sanırım. ama phptriad'da buna benzer htaccess.txt var sadece..

valla bogt hocam bu saatte aklıma bişey gelmiyo. joomlanın hangi versiyonunu kullanıyosun. ben sana bu htaccess dosyayı kendi sitemden alıp gönderiyorum bide onu yapıştırın. ben localde de çalışırken wampserver i kullanıyordum sorun olmadı şimdiye kadar tavsite ederim.
http://www.wampserver.com/ adresine bi bak.
valla başka bişey diyemeyeceğim. kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• htaccess.txt
    4.7 KB · Görüntüleme: 4
joomla 1.013tr sürümünü kullanıyorum..
sağolasın hocam da.. sizin htaccess.txt de işi çözmedi..
dediğiniz adresteki server da sanki fransızca . neresinden indireceğimi anlamadım bile. bi de indirince de fransızca olur diye de çekindim ayrıca..
kusura bakma hocam.. gece gece sizin kafanızı da karıştırdım.. :)

sağol hocam.. doğrusu bugünlük benden de pes.. iyi geceler..

hakikaten samil hocam,
wampserver ne güzel şeymiş öyle.. hem sorunsuz hem de çok daha gelişmiş araçları var phptriad!a göre. mesela özellikleri notedefterini açıp kodlar arasından bulup değiştirmektense bunda birkaç tıkla oluyor herşey.
ne diyeyim..Allah senden razı olsun...
büyük sorunum halledildi.. şimdiki tek sorunum hani başta veritabanı oluşturuluyor ya.. sonra o veritabanına bir yetki(şifreli bir kullanıcı oluşturup) veriliyor. o kullanıcıyı bi türlü kabul etmiyor joomla ana kurulum adımlarında. ben de şifresiz bir kullanıcı yaptım, onu kabul etti. acaba çok önemli güvenlik açığı oluşturur mu, ya da sonradan şifre koysam kullanıcıya olur mu?..

Geri