HEM'de seminer dönemi

Kodla Büyü
hocam geçen sene bizde de aynen ilkokul gibi seminer vardı ama kaldırmışlar.
Biz 2 hafta boyunca alan taraması yapacağız ve günlük 3 saat ekders alacağız...

seminer dönemi için idare plan yapıp(mem onaylı) konular dağıtılmışsa ek ders alınır. hemlerde genelde yapılmaz. ben hep kurs verdiğimden haziran 30 a kadar hiç işimiz olmadı seminerle.

rasim535' Alıntı:
idareci arkadaş şuan burda değil ama yarın yazıyı buraya koyarım...
teşekkür ederim hocam, yazıyı da koyarsanız sevinirim. Bizim ilçe küçük biyer, fazla kursiyer yok. Devamlı kurs açamıyorum. Bu sene doğru düzgün ekders alamadım. Bari seminerde bişeyler alayım.

Hocam bu gün hemen yazıyı yazdırıp onay alırsanız alan taraması şeklinde 2 hafta ekders alabilirsiniz...

Ekli dosyalar

• tarama0001.rar
    2 MB · Görüntüleme: 261
hocam orda onay alınmak sureti ile deniyor. bizim idarecilerden her hangi bir onay almadı. fakat gelip gidiyoz. geleceksiniz dediler. daha sonra bunlar işi savsaklayacaklar onay almayı unuttuk falan diyecekler o zaman şimdiden nasıl bir tedbir alabilir. resmi olarak işte yazı yazıp bize 2 haftalık planımızı verin diyebilir miyiz. kendimizi garanti altına almak için.

Hocam bizde bu hafta 5 gün, gelecek hafta 4 günl olmak üzere bir plan çıkarıldı.
1.gün x mahallesi
2.gün y mahallesi
3.gün z mahallesi şeklinde.

Okuma-yazma ve diğer kurslar için aşağıda belirtilen tarihte karşılarında belirtilen mahallelerde alan taraması yapılacaktır şeklinde valilik oluru alındı.

sen iyisin müdür çalışıyo biz de bir halt yok. delirtecekler insanı gelin dediler geliyoz. ne plan yapan var ne de başka bir şey. yarın bir sıkıntı olcunca ücret konusunda nasıl davranmamız lazım. ki olacak görünüşe göre, her hangi bir hak idda edebilirmiyiz biz geldik ama idareci plan yapmadı diye

hocam sizin idarenin yukardaki yazıdan haberi olmama ihtimali vardır belki.
Eskiden seminer konusu veriyorlardı onun karşılığında ekders veriyorlardı.
Şimdi halk eğitimlerde seminer kalktığı için alan taraması yapılıyor.
Bu yazıyı masasına koyun ya da yanlışkla!!! masasında unutun.

Valilik onayı olmazsa alan taraması için ek ders alamazsınız. Bizim müdür bugün onay aldı. Yoksa ekders veremeyiz dediler.

iyi akşamlar. bu konuda size danışmak istiyorum. benim haziranın sonuna kadar akşam 20 saat dersim var. 5 gün. Müdürüm kursun olduğu için seminer dönemi gelmeyeceksin dedi tabiki seminer dönemi ekdersini de alamayacağım. sizde de bu şekilde mi uygulanıyor?

Bize eylül ayından beri seminer ücreti ödenmiyor ve zorunlu olarak maaş karşılığı kuruma gelmemiz isteniyor. Bu konuda birlikte davranabilirsek belki birşeyler yapabiliriz. Ben birkaç kez genel müdürlüğü aradım, sürekli herkes birbirine pas ediyor, konu hakkında hiç kimsenin bilgisi yok veya yokmuş gibi davranıyor. Oysa ki sene başında genel müdürlüğü arayıp bir yetkili ile görüştüğümde şu anda 4+4+4 sistemiyle ilgili sıkıntılar olduğunu bu nedenle bu konuyla ilgilenemediklerini, ama haziran ayına yetiştireceklerini ümit ettiklerini beyan etmişlerdi. Ancak değişen hiçbir şey yok. Haziran zaten bitti gidiyor, eylülden bile ümidim kalmadı. :(
Bu konuda bilgisi olanlar varsa lütfen paylaşsınlar...

halk eğitim merkezlerinde çıraklık ve yaygın eğitim genel müdürlüğünün 28/şubat/2011 tarihli yazısına dayanarak sene başı ve sonunda iki haftayı geçmemek kaydıyla ve haftada 15 saat ekders karşılığı 'eğitim ihtiyaçları belirleme çalışmaları' adıyla seminer faaliyetleri düzenlenmekte idi. Personel genel müdürlüğünün 02/05/2011 tarihli yazısına göre ise bu çalışmaların zaten öğretmenlerin asli görevleri olduğu, bundan ötürü ekders ödenemeyeceği anlamı çıkarılarak öğretmenlere seminer döneminde ücret ödenmeme yoluna gidilmektedir. Bazı halk eğitim merkezleri kendi genel müdürlüklerinin yazısına dayanarak ekders öderken, bazıları ise personel genel müdürlüğünün yazısını esas almakta, öğretmenleri kurslar açılıncaya kadar haftaiçi 5 gün 9-12 saatleri arasında kurumda hiçbir ücret ödemeden bulunmasını istemektedir.

Bu konu ile ilgili çok daha yeni bir yazı veya haber varsa da bundan hiçbirimiz haberdar değiliz. En azından genel müdürlük hangi yazının esas alınacağına dair bir standart belirlese biz de her tarafta aynı yapacak birşey yok diyeceğiz. ama kimi yerde var kiminde yok ise birileri bu konuda açıklama yapmak zorundadır.

Bu konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar 'mümkünse' kaynak belirterek görüşlerini açıklarsa hepimiz için çok yararlı olacak... Teşekkürler...

http://forum.memurlar.net/konu/1511070/

yasemin_d' Alıntı:
iyi akşamlar. bu konuda size danışmak istiyorum. benim haziranın sonuna kadar akşam 20 saat dersim var. 5 gün. Müdürüm kursun olduğu için seminer dönemi gelmeyeceksin dedi tabiki seminer dönemi ekdersini de alamayacağım. sizde de bu şekilde mi uygulanıyor?
Bu sene sizinle aynı durumdayım.
Kurumdaki tüm öğretmenlerin kursu bitmiş durumda onlara görev verilirken bana kursum olduğu gerekçesiyel görev verilmedi.
onlar 15 saat ekders alırken ben ayın 25ine kadar kursuma maaş karşılığı gidip geleceğim.
Neden böyle olduğu sorduğumda onları kurumda tutmak için görev vermek ve bu görevin karşılığında ekders vermek zorunda olduklarını ancak benin kursum olduğu için zaten gelmek zorunda olduğum söylendi.
İşin ilginç tarafı benimde kursum sizin gibi akşamları.

ekders yönetmeliğinde yaygın örgün diye ayırmadıkları halde bu tutum neden anlamıyorum. İdarecilerinde sanki ceplerinden veriyorlarmış gibi davranmalarını da anlamaıyorum. bununla ilgili bir yönetmelik çıksa da rahatlasak

Geri