HEM'de geçen yıl formatördüm bu yıl yapmıyorlar

Kodla Büyü
HEM'de geçen yıl formatördüm bu yıl görevlendirme yapmıyorlar. Ne yapabilirim? Okullar için başvuru çıktı HEM'lerde görev verilmeyeceği söylendi hatta başvuru yazısı HEM'lere gönderilmedi bile.

dilekçe ile başvurmayı düşünüyorum resmi yazı ne ekleyebilirim?

samsunda yapmadı hocam, bende istek dışı başvuru yaptım kabul etmediler. gerçi artık olmakta istemiyorum

ogretmen_ahmet' Alıntı:
samsunda yapmadı hocam, bende istek dışı başvuru yaptım kabul etmediler. gerçi artık olmakta istemiyorum

istek dışı derken dilekçe ile mi başvurdunuz? ek birşeyler koymak lazım ama genelgelerde falan ilk ve orta dereceli okullar diyor halk eğitimin ne olduğu belli değil ki..

hocam ben kütahya hisarcıkta sadece bir dönem görevlendirildim. o dönemden sonra kuruma yazı bile gelmedi... diğer okullara gelen yazıyı doldurup ben de gönderdim ama kabul edilmedi. siz dilekçe verecekseniz http://www.melikgazibitefo.gov.tr/dosyalar/2378.pdf bu linkteki yönetmeliği ekleyebilirsiniz. çünkü bu yönetmelikte örgün ve yaygın eğitim ibaresi geçmekte. ben yaptım ancak hiç bir sonuç alamadım, umarım siz başarırsınız...gerçi yönetmelik olsa ne olacak nede olsa herkes kafasına göre yorumluyor...

runalone' Alıntı:
kurs aç ne işin var formatörlükle :mrgreen: :mrgreen:
kurs açılsın açılmasına da kurslar genellikle mesai saatleri dışında oluyor ben gece 23,30 a kadar binada olduğumu biliyorum... bi de formatörlük görevi verilmese de formatörün yapması gerekenleri zaten yapıyoruz web sitesi bilgisayar bakımı vs.

hichchi' Alıntı:
runalone' Alıntı:
kurs açılsın açılmasına da kurslar genellikle mesai saatleri dışında oluyor ben gece 23,30 a kadar binada olduğumu biliyorum... bi de formatörlük görevi verilmese de formatörün yapması gerekenleri zaten yapıyoruz web sitesi bilgisayar bakımı vs.

+1

Bilgisayar ve site ile ilgili işleri zaten yapacaksın. Bari formatörlük adı altında yap ve ücretini al. Meslek lisesinde falan olsan dersinki ben yapmak zorunda değilim. Bölüm şefi var, atölye şefleri var. Onlar yapsın dersin. Ama halk eğitimde senden başka yapacak kişi yok.

Bana bu sene formatör olacak mısın diye ilden soruldu. Tamam dedim. Yakında başvuru için şablon dilekçeyi ve ilgili yazıyı gönderecekler. Konum : Sakarya

halk' Alıntı:
hichchi' Alıntı:
runalone' Alıntı:

+1

Bilgisayar ve site ile ilgili işleri zaten yapacaksın. Bari formatörlük adı altında yap ve ücretini al. Meslek lisesinde falan olsan dersinki ben yapmak zorunda değilim. Bölüm şefi var, atölye şefleri var. Onlar yapsın dersin. Ama halk eğitimde senden başka yapacak kişi yok.

Bana bu sene formatör olacak mısın diye ilden soruldu. Tamam dedim. Yakında başvuru için şablon dilekçeyi ve ilgili yazıyı gönderecekler. Konum : Sakarya

Hocam senin idarecileri ve milli eğitimi duyunca sakaryaya tayin isteyesim geliyo :D Allah herkese iş bile müdürler nasip etsin..

poet' Alıntı:
Formatörlük onayları çıkmış ve maalesef halk eğitim merkezine formatör görevlendirmesi yok.

asıl halk eğitimde olması gerekirken yaptıklarına bak, 3 laboratuar var hepside aktif kullanılıyor, 40 saat ders, web sitesi, kurum bilgisayarları, ıvır zıvır işler, kiem sınıfını da açık tutmak gerekiyor. Meslek lisesinde yine alan şefliği vardı hallediyoduk, bir kısmında öğrencileri görevlendiriyorduk, burda o imkanlarda yok, atelye şefliği de verilmiyor, işleri yapmasan olmuyor.

fluent' Alıntı:
poet' Alıntı:
Formatörlük onayları çıkmış ve maalesef halk eğitim merkezine formatör görevlendirmesi yok.

asıl halk eğitimde olması gerekirken yaptıklarına bak, 3 laboratuar var hepside aktif kullanılıyor, 40 saat ders, web sitesi, kurum bilgisayarları, ıvır zıvır işler, kiem sınıfını da açık tutmak gerekiyor. Meslek lisesinde yine alan şefliği vardı hallediyoduk, bir kısmında öğrencileri görevlendiriyorduk, burda o imkanlarda yok, atelye şefliği de verilmiyor, işleri yapmasan olmuyor.

+1000 :+1:

bende halk eğitimde bilg. öğremenliği nasıl diye düşünüyordum...okudumlarım fikirlerimin yüzde yüz değişmesini sağladı

fluent' Alıntı:
poet' Alıntı:

aynen hocam ya şimdi dilekçe ile sorsam mı diyorum niye başvurdum kabul edilmedi diye neyi gerekçe gösterecekler acaba?

poet' Alıntı:
fluent' Alıntı:
poet' Alıntı:

aynen hocam ya şimdi dilekçe ile sorsam mı diyorum niye başvurdum kabul edilmedi diye neyi gerekçe gösterecekler acaba?

Hocam gelen yazıda ilkokul, ortaokul ve bilişim bölümü bulunmayan liselerden bahsediyor, ayrıca il formatörü ile konuştum, diyor ki bt sınıfı olan okullarda formatör oluyormuş, bt sınıfı ve bilgisayar laboratuarı diye kavramlar varmış :D

Hocam bizim ilde daha başvuru bile almadılar. Ama ben de endişeliyim. Geçen yıl yaptılar ama bu sene zaten ortalık çok karışık benimkini de yapmayabilirler. Gerçekten halk eğitimde Bt sınıfı olmasa da 3 tane Bilgisayar sınıfı var. Bir sürü iş var. Olmazsa 40 saat kurs vereceğim.

halk eğitimde çalışanlara maaş karşılığı için tek kurs yetiyor mu? daha doğrusu tek kurs haftada 15 saati dolduruyor mu? ben sadece akşam ve hafta sonu halk eğitimde kurs açarak full ek ders alabilir miyim? mesela: hafta sonu 2 kurs akşam 1 kurs şeklinde...(sadece bilgi amaçlı soruyorum-halk eğitimde görevlendirme çalıştım ama kadrolu olarak nasıl bilmiyorum)

saviola26' Alıntı:
Hocam bizim ilde daha başvuru bile almadılar. Ama ben de endişeliyim. Geçen yıl yaptılar ama bu sene zaten ortalık çok karışık benimkini de yapmayabilirler. Gerçekten halk eğitimde Bt sınıfı olmasa da 3 tane Bilgisayar sınıfı var. Bir sürü iş var. Olmazsa 40 saat kurs vereceğim.

Anlamadığım bir kurumda bt sınıfı olması ile bilgisayar laboratuarı olması arasındaki fark ne, ikisi de aynı amaca hizmet etmiyor mu, bilgisayarların kullanıma hazırlanması gerekiyor, kurulumu, arızası, bakımı gerekiyor. Ne alaka yani BT Sınıfı olursa formatör olur, olmazsa olmaz..

Artık HEM'lere formatör görevlendirmesi yapmıyorlar. Çünkü zaten Bilişim teknolojileri bölümü ve şefliği olduğundan sanırım.

egitimci.' Alıntı:
halk eğitimde çalışanlara maaş karşılığı için tek kurs yetiyor mu? daha doğrusu tek kurs haftada 15 saati dolduruyor mu? ben sadece akşam ve hafta sonu halk eğitimde kurs açarak full ek ders alabilir miyim? mesela: hafta sonu 2 kurs akşam 1 kurs şeklinde...(sadece bilgi amaçlı soruyorum-halk eğitimde görevlendirme çalıştım ama kadrolu olarak nasıl bilmiyorum)

hocam kursu haftada kaç saat açtığına göre değişir. örneğin 180 saatlik kursu haftada 20 saat de açabilirsin, 30 saat de. Mesai saatleri içinde en fazla haftada 30 saat kurs verebilirsin. Mesai saatleri dışında 10 saat daha açabilirsin. Günde en fazla 8 saate kadar kurs açabilirsin.

Acı haber: Sakaryada da bu yıl HEM'lerde formatör görevlendirmesi yapmadılar. Yapan il var mı arkadaşlar?...

halk' Alıntı:
Acı haber: Sakaryada da bu yıl HEM'lerde formatör görevlendirmesi yapmadılar. Yapan il var mı arkadaşlar?...

hocam bilecikte yapılmadı. BT Rehber öğretmenliğinde halk eğitimlerin durumu ne olacak diye BTR yazısındaki fatih_egitim@meb.gov.tr adresine mail gönderdim ama yanıt veren olmadı. İsterseniz herkes mail göndersin. Bir sürü laboratuvar var sonuçta..

poet' Alıntı:
halk' Alıntı:

hocam bilecikte yapılmadı. BT Rehber öğretmenliğinde halk eğitimlerin durumu ne olacak diye BTR yazısındaki fatih_egitim@meb.gov.tr adresine mail gönderdim ama yanıt veren olmadı. İsterseniz herkes mail göndersin. Bir sürü laboratuvar var sonuçta..

Ben bizzat telefonla görüştüm üstüne basa basa sadece örgün eğitim dediler ama ilgili yazıda sadece örgün eğitim olduğuna dair bir şey bulamadım.

halk' Alıntı:
poet' Alıntı:
halk' Alıntı:

Ben bizzat telefonla görüştüm üstüne basa basa sadece örgün eğitim dediler ama ilgili yazıda sadece örgün eğitim olduğuna dair bir şey bulamadım.

örgün eğitim okulları ifadesi var maalesef madde 1

orada örgün eğitim var ama örgün eğitim kurumlarına görevlendirme yapılacak deniyor. görevlendirmesi yapılacak öğretmenin kadrosunun nerede olduğu önemli mi?

yasemin_d' Alıntı:
orada örgün eğitim var ama örgün eğitim kurumlarına görevlendirme yapılacak deniyor. görevlendirmesi yapılacak öğretmenin kadrosunun nerede olduğu önemli mi?

Kadron halk eğitimde ise gidip lise için görevlendime isteyebiliyormuşsun.

nerden duyunuz hocam kusura bakmayın il memdekiler o madde1 e göre yapmayacaklarını söylüyorlar da

Geri