HEM ÖĞRETMENİYİM İLÇE SIKIŞTIRIYOR

Kodla Büyü

dimrak

Aktif Üye
arkadaşlar hem de kadrollu ögretmen 21 saat dersim var ilçe sürekli gündüz evde olmamadan bana görev vermek istiyor ,
onlara çalışma şekliminin böyle olduğunu söyledim genelliikle 5 ten sonra nasıl evde olurmuşum ,beni gündüz de idari görevlendirmek istiyorlar benim gibi bu şekilde davranırlan var mı acaba merak ediyorum

dimrak' Alıntı:
arkadaşlar hem de kadrollu ögretmen 21 saat dersim var ilçe sürekli gündüz evde olmamadan bana görev vermek istiyor ,
onlara çalışma şekliminin böyle olduğunu söyledim genelliikle 5 ten sonra nasıl evde olurmuşum ,beni gündüz de idari görevlendirmek istiyorlar benim gibi bu şekilde davranırlan var mı acaba merak ediyorum
21 saat dersten sonra mecburi değil zaten.
hocam akşam 6 dan sonraya gündüze haftasonuna vb kurs açarsın gurup tamamlanırsa başlarsın. vatandaşın isteğine göre olmuyormu bunlar.

birde idari görev diye birşey yoktur..

hocam zaten söylüyoruz adamlar halen diyor ki gündüz evde ne iş var memurun halk eğitimin çalışma mantığını bilmiyor

21 saat dersin varsa maaş karşılığını dolduruyorsun ve böyle bir şey yapamazlar. Yazı olmadan asla bir şey yaptıramazlar. Görevlendirme yazısını da sadece vali ya da vali adına vali yardımcısı imzalar. Tabi senin ilgili dilekçen yok, vali sormaz mı neye göre görevlendirme yapıyorsunuz diye. Valiye kadarki kademelerde de sorulur. İşi yazıya asla dökemezler. Göze batmamak için şunu da yapabilirsin. Kuruma bir süreliğine gündüzleri de git ve laboratuarının bakımını kurs dosyalarını vs. yap. Ağızları susana kadar laboratuar bakımlarını da halletmiş olursun hem.

Benim 2 haftalığına haftada 2 saat dersim vardı o zaman bile 2 saatime gidiyordum sadece. Gündüzleyin maaş karşılığımı dolduracak kadar kuruma gelmem söylendi. Gerekçe istedim bulamadılar. MEB Bilgi edinmeye sordum. Onlar da bulamadı.

Kadrom HEM'de iken başka kurumda BTR olma dilekçesi verdim. Başka kurumda görevlendirildim. Sen nasıl başka kurumda görevlendirme istersin diye gittiler diğer kurumla konuştular ve BTR'nin 2 gününü kurumumda yapacağımı söylediler. İşi inada bindirerek, haksız yere ve fırça ile yaptıkları için ben de dik durdum ve 2 gün boyunca kendi kurumumda görevlendirmem için ilgili valilik yazısı istedim. Tabi yok. Kendi kurumumun lab işlerini zaten teneffüs arası, dersten sonra falan yapıyorum ama kendi evrak işlerini kilitleyecek birilerini arıyorlar ve bunu da haksız yere fırça ile yaptırmaya çalışıyorlar. O yüzden istediklerini de alamıyorlar.

Sen benim gibi işi inada bindirerek yapma derim. Durumu açıkla, ikna et. Çok fazla bilgisayarcıya ihtiyaçları varsa diğer ilçe mem'ler gibi btr görevlendirmesi yaparlar. Daha da sıkıştırırlarsa sendikaya müracaat et.

He şunu yapabilirler, gündüze nöbet yazarlar, sabahtan akşama kurumda beklersin.

Geri